Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hetes kiscicákat mikor...

2 hetes kiscicákat mikor jönnek elő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pontosan jún.10-én lesz 2 hete,hogy a cicám megfialt.Sokat van a kicsikkel,néha kijön hozzám,de egyébként teljesen egészséges.

Viszont anno a cicámnak építettem egy házikót (oda fialt be),ami elég sötét ahhoz,hogy belássak,mindentől védve van,komfortos,nagyon szereti.A "gondom" az,hogy még nem jöttek elő a kicsik,de 2 hét után gondolom ez még normális.Meg kell várnom,hogy maguktól jöjjenek elő?Vagy majd az anyukája hozza őket?Azt hallottam ilyenkor nem szabad zavarni a helyüket,én pedig nem látok be,csak hallom őket.Mennyit kell még várnom?A feleségem is tanácstalan.A cicám nagyon emberszerető,ragaszkodó,kis korától megállás nélkül foglalkozok vele,teljesen összenőttünk,úgyhogy én nem jelenthetek akadályt.Egyébként nagyon ragaszkodnak hozzám a kutyák-macskák,úgyhogy rossz ember csak nem lehetek.:)


2011. jún. 9. 01:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérdés jav:2 hetes kiscicák mikor jönnek elő?
2011. jún. 9. 01:53
 2/12 anonim ***** válasza:
Na az elején ott rontottad el,hogy nem lehet megnézni,benyúlni az alomba.Gondolj bele,ha segítségre lett volna szüksége a macskának fialásközben?vagy utána közvetlen,és ha még vakonlévö kicsiket kézbeveszed szelídebbek lehetnek.
2011. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

láp-nak igaza van

Az anyjától is függ mikor hívja őket elő...de 3-4 hetes korukra már ki szoktak mászkálni...

2011. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De azt mondták,ha hozzájuk nyúlok,addig amíg nem hozza elő,akkor ki löki őket és már nem szoptatja.
2011. jún. 9. 11:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy szüléskor végig vele voltam,ki is jött a végén,aztán ment vissza a kicsikhez.
2011. jún. 9. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor megbízik benned, nyugodtan megfoghatod őket. Hagy szokja az anya is, meg a kölyök is.

És mielőtt valaki dumál nekem, hogy ez hülyeség, meg nem szabad. Hozzám egy megkínzott, vert, vad és beteges anyacica került tavaly a kölykeivel, és az hagyta hogy a kölykeihez nyúljak...nem akarta őket elvinni...félt, de érezte hogy jót akarok.

Továbbá muszáj is volt, mert a kis kölykök fújtak rám, így nem volt mire várnom, ha gazdát akartam találni nekik a későbbiekben, szelídeknek kell lenniük.

Vannak is róluk képek:


[link]


A "mikor megmentettük" mappában van, láthatod hogy pedig fél. Ma már nem, kinőtt a szőre, meggyógyult, és egyre jobban szelídül...

2011. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az enyém ölbe,nyakba macska,az a fontos neki,hogy velem legyen.Van,hogy a szívbajt hozza rám,mikor hirtelen a nyakamon terem.:)

Mindenesetre várok szerintem a kicsikkel,nehogy valamit végleg elrontsak.

2011. jún. 9. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Oksi, te tudod...

Jó egészséget a kiscsaládnak!

2011. jún. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. jún. 10. 11:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Már látni őket,nagyon aranyosak.3-an vannak.1 Narancssárgás(mint az anyja),1 fehér,kissé foltos és egy szürkés csíkos.Hihetetlen érzés,ezt először élem át,sajnos még sosem élte meg egy cicám se ezt az időszakot.Eredetileg két cicám volt,de sajnos megehetett egy mérgezett egeret a másik,mert másnap már holtan találtam rá.

Amelyik életben maradt(az anyuci),annak adtam szurit Konakion-t és sok tejet,mert látszódott rajta,hogy gáz van.

És ím most is teljesen egészséges(1 éve történt),nagyon vigyázok rá és eljött ez a pillanat is,hogy ilyen kis kincseket hozott világra.

2011. jún. 11. 03:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!