Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le arról,...

Hogy szoktassam le arról, hogy megtámad?

Figyelt kérdés
1 éves fiú ivartalanított cica, tudom hogy játékos még ebben a korban, ez nem is baj, sokat foglalkozunk vele, sokat játszunk is. De van hogy "rájön az 5perc", bekattan egy időre és nagyon erősen támad, nem csak úgy játékból. Ilyenkor arcra is, nyakra is támad, elég fájdalmas tud lenni. Édesanyámnak okoz nagyobb gondot, ő azért már nem fiatal, nem bírja "kivédeni" a támadásokat. Mit tehetnénk?
2011. jún. 9. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyan az a helyzet nálunk is..fiú még mondjuk nem ivartalanítottuk de megtámad engem is páromat is és tiszta erőből belém mar meg harap.én a seggére szoktam csapni úgy hogy ne fájjon nagyon neki meg le szoktam üvölteni a fejét...nem tudtam mit kitalálni, csináltuk már azt is hogy jutalomfalatot kapott amikor engedte hogy simogassam meg amikor normálisan játszott de ez a macska annyira hülye hogy nem fogta fel hogy a marakodást nem kéne csinálnia.marci mondjuk elég idióta..néz engem szugerál aztán meg letámad...
2011. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A mi cicánk nagyon kedves egyébként, dorombolós, odabújós, mindenhova követős, ha hazaérünk hangosan nyávogva jön elénk és nyaggat, hogy szeretgessük. Játszani is tud normálisan, de tényleg bekattan néha, ilyenkor kitágul a pupillája, hátracsapja a füleit és már látom rajta, hogy bizony nem fog kímélni. :S Csak azért félek, mivel arcra támad nehogy egyszer megsérüljön valamelyikünk komolyabban, ezért kellene leszoktatni róla...
2011. jún. 9. 10:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
na most nevetni fogsz egy jót: tégy egy tálba egy megtöltött vízipisztolyt és amikor rájön az ötperc szemközt spriccolod Ennél jobban nem utálnak semmit.A víz felszárad, de a macskakarmolás nagy gubancokat okozhat, főleg arcon.
2011. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Feleslegesen üvöltesz, nem magyarul értenek, hanem "macskául"-:)
2011. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam már, csak az a baj, hogy szereti a vizet. Folyton beugrálna a kádba ha van benne viz, szeret benne játszani. De azért lehet így spriccelve nem örülne annyira neki, köszönöm ezt kipróbálom! :)
2011. jún. 9. 11:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy összetekert újsággal csapj rá olyankor. Néhány alkalom után elég megzörgetni a papírt, érteni fogja. De jó a spriccelés is :))
2011. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálja bár nem ennyire durván. Nagyon egyszerű megoldás: vegyetek spriccolót, tudod, amivel a virágokat szokták spriccelni. Olyan kell ami jó hangosan szisszen. Amikor ugrik feléd, lespricceled vízzel, startolni fog a másik irányba. Nem hittem abban h működni fog, de működik :D
2011. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor ezt vizes dolgot kipróbálom, még lehet a függönymászásról is leszoktatható. :D Köszönöm!

Azzal h ráütök a hátsójára nem érek el semmit, abban a szituációban csak hergelésnek veszi, meg se érzi, nagyobbat meg persze nem szeretnék.

2011. jún. 9. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs függönyöm...valamit valamiért...
2011. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Feleslegesen üvöltesz, nem magyarul értenek, hanem "macskául""


Ez tévedés. A macska utálja a hangos üvöltést, mindegy milyen nyelven van.

A fiam pl. játék verekedés közben üvöltött, mire a macska előbb megharapta a fiam "támadóját", majd megpróbálta a kezénél fogva elrángatni a "támadótól" a fiamat, végül bedugta a fejét a fiam szájába, hogy megnézze, mi romlott el odabent. Ezzel aztán vége is szakadt a játéknak :)))

2011. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!