Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Döglegyek élő macskán? Még...

Döglegyek élő macskán? Még életemben nem láttam ilyent!

Figyelt kérdés

több, mint 30 éve folyamatosan vannak cicáim, karban tartottak, ivartalanítottak.van egy 18 éves nagyon öreg cicám is, és tegnap úgy jött be délután a kertből, hogy 5-6 zöld döglégy volt beleragadva a bundájába.paípírtörlővel leszdtem a dögöket, és megdöbbenve láttam, hogy telerakták nyüvekkel a cica bundáját.mint a túró, olyan gusztustalan sűrű légypeték voltak szegényben.

kint kissöprővel a naggyát lesöpörtem, de még ma reggel is

vastagon volt benne.egyszerűen undorító.

semmi seb nincs a cicán, miért támadták meg, és mit tehetek??

fürdetni képtelenség, tavaly is a sürgősségin kötöttem

ki egy fürdetés után.

frontline van a nyakába csöppentve, de erre hatástalannak tűnik.


2011. jún. 17. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a frontline nem jó a legyek ellen :( amúgy valószínűleg volt valami seb,mert a zöld legyek csak abba petéznek. Meg szegény nagyon le lehet gyengülve, hogyha nem tudta lemosakodni őket magáról :(
2011. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig lesz seb azon a macskán, max nem látod, de a döglégy kifejezetten halott szövetre megy. Vagy b változat, hogy nem döglégy volt.
2011. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem értek a legyekhez, zöld fényesek voltak. valóban és nem látok semmi sérülést a cicán, viszont nem gyenge, nagyon jó étvágya van, csak már elhagyagolja a szőrét.

mosakszik , mosakszik, de már nem olyan , mint régen.

még arra gondolok, hogy mivel nagyrészt nyers marhahúst eszik, a saját nyálára mehetnek. de igazából nem tudom.

eddig macskák tucatját mentettem meg, de most én vagyok tehetetlen.

állatorvoshoz vinni egy tortúra, előbb le kellene szedálni.

2011. jún. 17. 12:57
 4/9 anonim válasza:
29%
Akkor mi lenne, ha az állatorvost hívnád ki hozzá??? Ez az oldal egészségügyi kérdésekben (nem egy köhögésre gondolok) olyan, mintha 1000 évvel visszamennénk az időben. Megkérdezel mást, hogy mi a bajod, rád fogják, hogy rákos vagy és a birkákat követve elkezdesz végrendeletet írni. Ezeket a kérdéseket miért nem lehet szakemberre bízni, hm????
2011. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a szívélyes hangnemedet!! mint írtam, legalább harminc éve tartok macskákat állatorvosi felügyelet mellett! csak arra voltam kíváncsi, más tapasztalt-e hasonlót, és mit tett ilyenkor.

amúgy felhívtam az állatorvost, és megmondta mivel fürdessem meg. egy nyüves macskához nem fog kijönni, és nem fürdeti meg helyettem!

mégegyszer kösssz a kedveségedet, de majd , ha segítséggel is, de mogoldom, az ilyen, "okos" válaszok nélkül is.

2011. jún. 18. 18:38
 6/9 anonim válasza:
29%
Inkább örülj annak, hogy valaki normálisan gondolkozik és nem internetes kuruzslóktól várja a segítséget egy rászoruló állathoz...
2011. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

de írta a kérdező, hogy hívta is , de mivel igaza van, hogy az állatorvos nem fogja megfürdetni, és az a macska életveszélyes lesz ha víz közelbe megy így gondolta , hogy megpróbál itt is segítséget kérni, és arra is kíváncsi, hogy tapasztalt e valaki ilyet, azaz, lehet, hogy igen és az a valaki megnyugtathatná, valamivel.... -.- úgy "imádom" az ilyen okoskodó válaszadókat...


nekem is volt egy idős cicám, bár ő már menni is alig tudott , és őt is beköpték a legyek , de volt rajta seb.. :S nemtudom, hogy miért lehetett, bár lehet benne valami, hogy a nyálára mentek..

és mivel a fürdetés nem megy, megpróbálhatod egy nedves ronggyal áttörölni ott ahol beköpték azok a szemét legyek :S


remélem minden rendben lesz, :)

2011. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló. Köszönöm az megértő válaszodat.

próbálkozunk a kezelésével, a fürdető oldatot, megfelelő

arányban egy spricnis flakonba tettük, és így, amikor bejön enni, alaposan lefújjuk vele. érdekes ezt eltűri.

annyit talán már elértünk, hogy nem élnek a benne levő légypeték. legalábbis remélem.

de valahogy mégiscsak meg kell majd fürdetni,talán majd kint a teraszon valahogy lucskos szivaccsal vagy kefével

mert bele vannak ragadva szőrébe azok fehér förmedvények.

félhosszú, tömör szőrű, nem lesz egyszerű, de muszáj lesz

kitakarítani belőle.van még másik kettő, szintén idős cicám,velük semmi probléma, szép egészséges a szőrük, bár rövidszőrűek.

mégegyszer köszönöm a megértésedet.

2011. jún. 20. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok,

igazán nincs mit, tudom , hogy milyen egy aggódó cicagazdinak lenni :S

velem is volt olyan, hogy nem volt nagy baja és csak tudni akartam, hogy történt e már ilyen valakivel, hogy adjon tanácsot, de ez nem azt jelenti, hogy orvost még nem látott a macskám, csak az állatorvos elmondja mit kell csinálni add rá gyógymódot, de néha más emberek tapasztalatai is fontosak..


így mondjuk nehéz lesz ha hosszabb a szőre :s remélem nem lesz nagy trauma a fürdetés se neked se a cicának, és remélem minél hamarabb rendbe jön.

:)

2011. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!