Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tart az ivartalan...

Mennyi ideig tart az ivartalanítás? (fiú cicánál)

Figyelt kérdés

Nemsoká örökbefogadok egy fiú cicát, mivel a gazdinak nem kell és biztos halál várna rá.

Szeretném majd ivartalanítani amikor 6hónapos lesz, de nincs kocsink és messze van az állatorvos így egy ismerőst kérnek meg hogy segítsen. Mennyi ideig tart kb az egész?? Nektek hogy volt? Mennyit fizettetek? Tapasztalatok, tippek jöhetnek hogy előtte utána hogyan könnyítsem meg a helyzetet :) Köszi előre is :)


2011. jún. 18. 13:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Vedd már észre hogy Te nem hagyod abba!Az én hangnememmel hogy lenne baj, hisz nem is hallod!!! A Te szitkozódásod viszont egyértelmű!

A szakkönyves témára bezzeg nem válaszolsz...

Szegény állatorvosok, amikor egy ilyen könyvmoly elkezdhet nekik okoskodni!

Tudod mit, szép és ügyes, és okos vagy...

És igazad van...(én csak a szegény macskák miatt nem hagytam annyiban)

De megnyugtat, hogy vannak nálad rosszabbak...akik szerint hagy szüljön a macska...stb

2011. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nekem is mondta az állatorvos aszisztens hogy a 6hónapot töltse be, akkor ideális, mivel nem kinti cica (akkor szinte lényegtelen hogy mikor) lesz hogy jelölgethet ha esetleg nem hagyja el ezt a rossz szokást. Lehet korábban is (általában erre a legtöbb tenyésztő, menhely már pár hetes cicákat ivartalanítja - nem várhatják meg a gazdit és akkor, nem tudják őket külön tenni egyesével...), de hozzám is csak ma érkezik :)
2011. jún. 25. 12:17
 23/25 anonim ***** válasza:
Mi a baj a hangnemeddel? Ha nem veszed észre magadon az már rég rossz. Én normálisan szóltam hozzád amíg te rá nem kezdtél. Engem ne tituláljon egy névtelen senki agyatlannak mert nem a levegőbe beszélek. Ja és nem autodidakta módon szívom magamba a tudást szakkönyvekből, bár nem tudom mit lovagolsz annyira a szakkönyv témán. Én nem kérkedek azzal hány fene nagy tudású állatorvost ismerek és milyen okos vagyok mint te. Az én macskám 6 hónaposan lett ivartalanítva ivarérés előtt. Én nem azt mondtam hogy muszáj az amerikai gyakorlatot követni csak azt hogy a világon semmi baja nem lesz a macskának attól ha ivarérés előtt ivartalanítják. Részemről lezárva a meddő vita.
2011. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Ennyi. Az teljesen mindegy hogy ki mikor csináltatja. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de én sem fogok sokat várni mert ha véletlen marad a jelölés ("meg kell várni az ivarérettséget" alapon) akkor a cicának is mennie kell. A tenyésztőknek is igazuk van hogy korán hisz a cica 8hetesen leválasztható, és tényleg ne szaporítsák. 1, így is sok árva cica van a világon 2, nekik is üzlet hogy ne tudják szaporítani a jó vérvonalat
2011. jún. 25. 17:23
 25/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat bocsánat, hogy így elindítottam egy vitát, de a 6 hónapos kor tényleg nem korai szerintem :/

Viszont szerintem nem kellett volna rám mondanod, hogy okoskodó vagyok... mert tényleg sok helyen azt látom, hogy a 6 hónapos kort ajánlatos megvárni vele(nem csak könyvekben elárulom), és tényleg nem ismerek 1 állatorvost sem, de nem azért, mert én nem szeretnék egyet sem ismerni. Nekem nagyobb bajom, hogy gyerek vagyok, és a szüleim döntenek mindenről.

2011. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!