Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig tart az ivartalan...

Mennyi ideig tart az ivartalanítás? (fiú cicánál)

Figyelt kérdés

Nemsoká örökbefogadok egy fiú cicát, mivel a gazdinak nem kell és biztos halál várna rá.

Szeretném majd ivartalanítani amikor 6hónapos lesz, de nincs kocsink és messze van az állatorvos így egy ismerőst kérnek meg hogy segítsen. Mennyi ideig tart kb az egész?? Nektek hogy volt? Mennyit fizettetek? Tapasztalatok, tippek jöhetnek hogy előtte utána hogyan könnyítsem meg a helyzetet :) Köszi előre is :)


2011. jún. 18. 13:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A jelölést tényleg nem kell megvárni, mert akkor rögzül benne ez a szokás.

Mikor mi vittük egy éves volt, szerencsére nem jelölt soha, igaz ő is panelcica. :)

2011. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Rendben, Ti tudjátok, csak akkor olvasgassátok ezt el:


[link]


Alapból szűkíti az ivartalanítás a húgyvezetéket, hát ha meg még fiatalon is csinálják, egy húgykövessége el is viheti.

De kockáztassatok csak, mindenki szíve joga.

Én nem, megvárom az első jeleket, ahogy ez eddig is bevált, sőt, egyik fiú macskám sem jelöl azóta, hiába tudta hogy valaha ő azt csinálta! Szóval ez hülyeség.

2011. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondta az állatorvos, hogy ha a jelölgetést nem is várjuk meg, a 6 hónapos kort mindenképpen töltse be a cica. És boldogan élt még 15 évet jelölgetés nélkül! (7 hónapos lehetett, amikor ivartalanítattuk)
2011. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
ivartalanítás csakis fiunál lehet -.- xd am 10 perc nekünk annyi volt 1500 ft
2011. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
mind2 nemnél lehet ivartalanítani, nincs rá külön szó hogy a fiúnak meg a lánynak... :D én úgy tudom.
2011. jún. 22. 20:30
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a kedves kommentelő, aki a 7-8 hónapos kort írta, annak üzenném, a 6 hónapos nem korai, sok szakkönyv is akkorra írja(nagy macskás vagyok, nem 1-2 könyvet olvastam), és ha az első jelölgetések után ivartalanítod, nem biztos, hogy elmúlik a jelölgetés.

És szerintem összetévesztetted a 6 hetes kort a 6 hónapossal (:


Amúgy az én cicáim sosem voltak ivartalanítva, szüleim nem nagyon szeretnék, legalábbis apukám nem(férfi elme xD), így a többiben nem tudok segíteni.

2011. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nagyon okos utolsó!

9 macskával, és megannyi előző macskával biztos Én keverem a hónapot a héttel.

Hány éves szakkönyveket olvasgatsz? De egyébként sem a szakkönyvre kell hallgatni, hanem az állatorvosok tapasztalatára. És én 4-néggyel is kapcsolatban vagyok!

Azt hiszed azokat beleírják ezekbe a könyvekbe?

Szép...még egy macskát sem ivartalanítottál, de mondod az okosat a szakkönyvekből!Gratula!

Majd ha életed során már 25 macskát megműtettél, mint Én, akkor szerintem majd lesz fogalmad róla.

Attól hogy egy macskát jelölgetés után műtenek ki, és utána is jelölhet, ez mekkora baromság...

Mi a jelölés fogalma először is, azt tisztázzuk már!

Ezt baromira keverik azzal, hogy egy ivartalanítás után,még a macska megjelöli a területét...hát persze!

Az ivartalanítással nem a jelölgetést állítjuk meg, hanem a bűzös jelölése szűnik meg. Attól még az ösztöneiben benne van, hogy megjelöljön valamit...csak nem nagyon gyakorolják.

Elmondanám neked, nekem csak egy csinálja ezt a kertben, hogy állva, hátrafelé jelöl, és az pont egy volt nőstény!!!És ivartalanított!

Na erről mit mondanak a szakkönyveid?

A 7-8 hónap egy körülbelüli átlag volt, van macska aki csak 9-10 hónaposan lett kifejlett, és igen, van aki már 6 hónaposan!

Úgyhogy szerintem okoskodj más témában, a kérdeződ meg ne téveszd meg hatalmas tudásoddal, és tapasztalatoddal!

Nyugodtan megvárhatja a kifejlett kort, egészségesebb az neki, és nem fog utána bűzöset jelölni!!! Ad egy mert ez elmarad...ad kettő, mert a hormonok megváltozásával, nem lesz rá ingere, és nem is lesz bűzös már a pisije...

2011. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Te is nagyon okosnak hiszed azért magadat. Kapcsolatban állsz 4 állatorvossal? wow! Semmit nem jelent, ha 30 orvossal is állnál kapcsolatban mert általánosságban elmondható hogy a hazai állatorvosok erősen el vannak maradva a korszerű, nemzetközi sztenderd-től állatorvoslás terén. Ezért is tartja nálunk még mindig makacsul magát az a tévhit (többek között) hogy meg kell várni az ivarérést az ivartalanítással. Amerikában már pár hetes állatokat ivartalanítanak és teljesen egészségesek felnőttek lesznek.
2011. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

És neked amerika a példa???

Remélem mindenben, és gratulálni tudok hozzá!!!Gondolkozz már!

Igen 4 állatorvos, és rendszeresen járnak összeurópai konferenciákra, és van amiben ők tartanak előadást, mert ők fejlesztették éppen ki, vagy jöttek rá egy gyógymódra!!!

hajrá amerika!!! agyatlan!!!!

Abszolút természetes dolog alig megszületett állatokat műteni! Tudod honnan van ez? A tenyésztők erőlették ki, hogy véletlenül se kelljen ivaros állatot eladni, és kockáztatni hogy szaporítják az új gazdik!!!!

Biztos ez nem volt benne a szakkönyveidben!

Jó gondolkozást!!!

és előbb informálódj!

2011. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én normális stílusban beszéltem veled úgyhogy moderáld magad. Te vagy az agyatlan mert csak hajtogatod itt a magadét ráadásul útszéli, primitív stílusban. Süt rólad hogy sötét vagy mint az éjszaka és végtelenül beképzelt is. Azt hiszed más nem informálódhat, nem gondolkozhat, nem tudhat semmit csak neked lehet igazad? Levegőt azért szabad venni vagy azt sem engednéd meg? A másokhoz való pökhendi, arrogáns, bunkó hozzáállást pedig sürgősen felejtsd el mert mindenki el fog küldeni a büdös fenébe mert ilyen tálalással mindegy is mit akarsz mondani már k***ára nem érdekel. Otthon a családoddal, haverjaiddal engedj meg ilyen hangnemet, ne itt egy anonim fórumon okoskodj és fellengzősködj. Hólyag!
2011. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!