Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudnám hizlalni a...

Mivel tudnám hizlalni a cicám? Gondolom sokan vannak, akik nem prémium táppal etetik a cicát, arra vagyok kíváncsi, hogy mit adtok a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Egész nap van előtte száraz és minden nap kap egy alutasakos kaját. Igaz, hogy nem prémium táp, de a másik cica is ezen él és ő olyan jó húsban van, mint eddig soha.

Fél éve volt kb ivartalanítva, azóta ilyen kis vékonyka, pedig elvileg azután kéne híznia.

Észrevettem, hogy férges, vettem féreghajtó tablettát, de sehogy sem akarta megenni, még úgy sem, hogy lenyomtuk a torkán, egyszerűen visszaköpte. Természetesen hívtuk az állatorvost, ő a nyakára adott cseppet, ami féreghajtó is.


Szóval hangsúlyozom, hogy egészségügyileg minden oké vele.

És nem hiszem, hogy azzal van a gond, hogy nem prémium kaját adok neki (mert biztos jönnek majd a támadások), mivel a műtét előtt is azt kapott és volt pocakja.

Nem mondom, hogy csontsovány, de egy kis súly még elférne rajta.


Van még egy tippem, mivel kinti cica (de legalább annyit van bent is, mint kint), minden nap megfog valami egeret, gyíkot, vagy már vakondra is volt példa. Nem lehet, hogy ezek miatt van? Sok helyen mérgezik az egereket, és sajnos nem tudom kivédeni, hogy ne egyen ilyen kisállatokat.


Légyszi normális válaszokat, mert nem érzem úgy, hogy felelőtlen állattartó lennék, állatorvoshoz rendszeresen viszem, oltva, féreghajtva, ivartalanítva van.


Jelenleg Kitekat-ot kap. Meg néha csirkeszárny, meg hasonló, ami a konyhából jut neki. Na meg persze az egerek...


2011. jún. 19. 11:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Amúgy próbáltam keresni róla képet és érdekes, hogy egyiken se látszik soványnak. :D
2011. jún. 19. 15:11
 12/16 anonim ***** válasza:

miért baj az, ha vékonyabb, mint a többi? miért kéne mindenképp felhízlalni?

ha rendesen eszik, meg jó kaját kap, akkor nincs semmi baj, nem kell kövérnek, pocakosnak lennie.

2011. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%

14.16.osnak:

Jó neked!! Hidd el, nagyon sokan nem így vannak vele. Egyébként azt írta a kérdező, hogy érdekelné azoknak a válaszolóknak a véleménye, akik nem prémiumtáppal etetnek. Ezért írtam neki én is, mert nekem ebben is van tapasztalatom meg abban is.

Egyébként mire gondolsz, hogy akkor a kevésbé tehetősek, meg pl. akik nyugdíjból élnek, ne is tartsanak állatot? Mert ugye most ez jön? Ugyan hagyd már. Nem ez volt a kérdés!

2011. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 hell-ikon ***** válasza:
100%

Személy szerint fit+fun táp és fiesta konzerv (Fressnapfból).

Előbbi 1 kilós a másik 830g-os. Ezenfelül hetente 1x kapnak élő halat (kárászt olyan kicsi v. közepes méretűt, mikor milyet sikerül kapnom a halasnál). A táp a három macskának kb. 7-10 napig, a konzerv 2 napig, a hal meg pár percig tart mire elfogy. Ha konzerv nincs itthon, akkor napi 2-3 alkalommal kikönyörgik a szelet felvágottat is.


Ezek mellett így nyáron a cicáim (kinti-bentiek, de nyáron max. ha rossz idő van, akkor tudom őket 1-2 óránál tovább bent tartani) se nem vastagok se nem vékonyak. Télen ugyanennyi mennyiségű kaja mellett viszont igencsak meghíznak.


Lehet nálad is arról lehet szó, hogy a macskád leugrálja magáról kalóriákat ezért nem hízik annyira, mint a másik.

2011. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vetplus nem petplus bocsánat!!

Elírtam!

Ahol a legjobb áron találtam az intestinal-t eddig...

2011. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Az egyik macskám kutyakolbászos jutifalaton hízott meg, nagyon szereti. Most a másik cicámnál is azzal próbálkozok
2015. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!