Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Becsíptem a macskám farkát. A...

Becsíptem a macskám farkát. A farka közepétől lekonyul neki. Nem lehet ebből baj? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem engedjük ki, eszik, iszik, tud menni.
2011. jún. 23. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eltört?
2011. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Igen!Valószínű hogy eltört a macsek farka.Javasolnám hogy egy kis időt szánjatok állat orvosra.Vagy pedig keress rá az interneten a gyógymódokra.
2011. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fogtam neki, de nem érzem hogy eltört. Honnan lehet tudni?

Meg is szorítottam a végét nem reagált.

(Bár régebben volt egy másik cicánkkal ilyen helyzet, neki magától meggyógyult).

2011. jún. 23. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Elszakadt benne a gerincvelő, és onnantól kezdve lebénult! Még jó, hogy nem a derekát csípted be, mert akkor el kellett volna altatni. Egyik haveromnak volt ilyen törött farkú macskája. Így nem okoz panaszt, max rövidebb farokkal nehezebb neki egyensúlyozni, és persze szépséghiba, hogy onnantól kezdve lekonyul.


Ha nagyon zavar, lehet amputálni. Nem kellene elfelejteni, hogy a gerinces állatok farka, az a gerincoszlopához tartozik, így egy törésnél ugyanúgy lebénul, mint az ember gerinctörésnél.

2011. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
neked nem kéne cicát tartani főleg ahogy írtad ez nem az első eset.
2011. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sötétben csíptem be, ki akart menni kakilni és kiengedtem éjszaka az almába.


A másik macskát nem csíptem be, azzal nem tudom mi történt, de neki gyorsan helyrejött, pedig ő sem tudta mozgatni.


De ettől nem bénulhat le, nem? Esetleg le kell majd vágni a farkát, ha nem gyógyul?:((((

2011. jún. 23. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Eltört!

Vagy annyira fáj a porcsérülés miatt, hogy inkább lekonyulva tartja.

Mindenesetre az állatorvos nem begipszeli szerintem, hanem jól rögzíti?

Na meg megmondaná eltört-e....

2011. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell ledorongolni a kérdezőt, én mindent megteszek a macskámért, mégis mindig a lábam alatt terem. Néhányszor ráléptem már mancsára/farkára, nem tudok mit tenni a semmiből terem ott, ilyenek a macskák és kész.


Amúgy vidd el állatorvoshoz.

2011. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
valószínűleg eltört.Ismerek egy macskát,akinek egy kutya megharapta a farkát,és az is így állt.
2011. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
így utólag megírom, h már 2-3hétre rá magától meggyógyult a cicám:) szépen lassan elkezdett neki érzékennyé válni, míg teljesen meggyógyult!
2011. dec. 11. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!