Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eteti az anyja a kiscicájá...

Nem eteti az anyja a kiscicáját (? )

Figyelt kérdés
Született egy kisciácánk de csak egyedül van most 11napos és az anyja idáig mindig ott volt vele a kiscica nagyon dagi. Tegnap már nem akarta etetni a kiscicáját éjszakára bezártam őket a pincébe nem tudom, hogy evett-e a kiscica de ma nem evett semmit most megint bezártam őket éjszakára. Mit csináljak vele ha nem fogja etetni az anyja? Fel tudom nevelni? Holnapig ki fogja bírni? És miért nem akarja etetni az anyja? (Ha itt se tud segíten senki holnap felhívom az állatorvosunk)
2011. jún. 23. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg fecskendővel etetni! Lehet kapni külön direkt erre a helyzetre kitalált tejpótlókat állatpatikában. Ha nincs rá módod venni, lehet sima tápszer, vagy vízzel hígított tej is(a tej már lehet kicsit több benne). Több, mint a semmi, mert nem lesz üres a hasa, míg nem találsz megfelelő készítményt. A fecskendőt oldalról, ne szemből rakd a szájához, mert így kisebb a félrenyelés lehetősége. Egyébként előfordul, hogy ennyi idősen is magukra hagyják a cicákat. Ha minden igaz, már fel tudod nevelni. Sok sikert!

2011. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kölyök macsek sokáig bírja!

Nézd meg az anyját, duzzadtak-e a csecsei? Ha nem duzzadt, akkor eszik a kölyök. Nem hiszem, hogy egész nap csak a macskát figyelted, az meg bármikor etetheti a kölyköt!

2011. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ez hasznos lehet, és inkább az ebben lévő receptet alkalmazd. Kitartást! Első voltam.

2011. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálom fecskendővel etetni és megnézem, hogy evett-e. Ma nem voltunk otthon de mikor hazaértünk akkor jött az utcárol az anya cica és odaraktam az anyát a kicsihaz de morgott rá és odhagyta tegnap otthon voltam és kint voltam egész nap az udvaron az anya cica ott volt velem és egyszer se láttam a kiscicánál. Most éjszakára is bezártam őket hátha megeteti! És köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 22:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Írj majd, mi lett. Bár lehet, hogy beteg a kicsi, és azért hagyta ott. Nincs esetleg olyan helyen, ahol sok a sürgés-forgás? Vagy nem fogdostad sokat? Bár ha beteg lenne, nem lenne dagi. Mióta ezt észrevetted nem fogyott? Ismét első.
2011. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Huh, ahogy leírtad, nem úgy tűnik, mintha érdekelné az anyát a pici... Mennyi időt töltesz otthon? Be tudod tartani a rövid időközönként szükséges etetést? (1.)
2011. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Arra nagyon figyelj, hogy ebben a korban nem tudnak maguktól üríteni, az anyjuk segíti őket a végbelük nyalogatásával. Nem túl guszti, de ez van. Ezt a feladatot is át kell venned a cicamama helyett, mert ennek elmulasztása a kismacska halálához vezet.

Jó lenne, ha 2 óránként tudnád etetni, utána pár perc múlva végbéldörzsi, de csak nagyon óvatosan. Tartsd melegen a kicsit, egy meleg vizes palack, rá törölköző, megfelelő lesz. Ha tejet adsz neki, akkor vízzel vagy kamillateával kell hígítani! Ez nagyon fontos, mert nem tudják úgy emészteni a laktózt, mint az emberek.

És javaslom az állatorvos felkeresését is, ő tudja a legjobb tanácsokat adni.

2011. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem fogyott ugyan olyan dagi és nem is lusta. Az igaz, hogy az ujjammal kicsit hozzáértem de nem akkor hagyta ott a cicát hanem rá 3 vagy 4 napra. Most van egy másik cicánk neki is vannak kölykei soha nem hagyta ott a kiscicáját azért mert hozzáértünk és egyik cicánk se hagyta ott. Viszont az a másik anyacica nagyon kedves és lehet, hogy befogadná ezt a kicsit is. Az ő mostani kiscicáit nem találtam meg most nem nálunk fialt de látszik, hogy szoptatja a kicsiket és régebben is befogadott már egy kiscicát.
2011. jún. 23. 22:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát a pincébe vannak és a pince mellett sokat járkálunk. Van egy kutyám őt is hordom naponta sétálni és mindig el kell mennem a pince mellett de nagyon szoktam sietni. Máshova nem tudom bezárni őket mert nincs más hely de ha nekem kell felnevelni a kicsit akkor behozom a házba. Mostanába itthon vagyok tudnám 2 óránként etetni de azért van amikor nem vagyok itthon. Most már attól félek, hogy összezártam a kiscicát az anyjával remélem nem fogja bántani a kicsit.
2011. jún. 23. 22:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Kinyílt már a szeme? A másik macseknál mindenképp próbálkozz be, hátha befogadja. Az ő kölykei mennyi idősek?
2011. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!