Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nyest nem fogja megtámadni...

A nyest nem fogja megtámadni a kiscicámat?

Figyelt kérdés
A mellettünk lévő ház elég elhagyatott, havonta egyszer mennek oda füvet nyírni.Már sokszor láttuk, hogy a kertben szaladgál egy nyest.A kérdésem az lenne, hogy nincs veszélyben a kiscicám a nyest miatt?Nappal kint szokott lenni a macska, de éjszakára behozom aludni.A nyest átlagos méretű, a cica pedig 8 hónapos.
2011. jún. 24. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Háát, 8 hónaposan már elég nagy, és ha éjszaka bent van, akkor szerintem nincs veszélyben. A nyest éjjel jár, és egy ekkora cicát csak akkor támadna meg, ha a cica sarokba szorítja.
2011. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fő az óvatosság azt apám kollégája mondta hogy az ő macskájukat konkrétan széttépte egy nyest. Nehéz elhinni, mivel kisebb és törékenyebbnek látszik a macskánál, de a macska nem ellenfél neki és ha éhes, akár a patkány, megtámadhatja.
2011. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt javasoljátok, hogy fogjam be a nyestet és vigyem el innen?Mert megölni nem akarom!De azt se szeretném ha a cicámnak bármi baja esne....
2011. jún. 24. 11:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt lehagytam a nagy kétségbeesésem közepette, hogy köszönöm szépen a válaszaitokat :)
2011. jún. 24. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nappal tényleg elég valószínűtlen, hogy a nyest előbújna...
2011. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd ne csodálkozz ha a macskád elfog "szemtelenedni"
2011. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó: Miért szemtelenedne el?

A nyest pontosan ilyen volt mint ezen a képen, és én is nagyon csodálkoztam rajta, hogy reggel 9-kor itt ment el a ház mellett.


A nyári párosodási idõszakban gyakoribbá válik a territórium birtokl

ását jelzõ ürülékek (és vizelet) tereptárgyakon, pl. köveken, fûcsomón történõ elhelyez

és gyakorisága , ekkor a nyestek nappal is sokat mozognak.


[link]

2011. jún. 24. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, mert egyik barátom macskájának kikaparta a nyest a szemét.
2011. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom...Tényleg nem tudom most, hogy mitévő legyek.Biztos lehet venni nyestmérget, de mint már mondtam megölni nem akarom őket, és a méreg elhelyezés azért sem jó ötlet mert mi van ha eszik belőle az én macskám is???Úgyhogy azt tartom a leghasznosabbnak hogyha befogjuk őket és elvisszük jó messzire.
2011. jún. 24. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Gazolt ki a kertet, hogy ne érezze magát ott jól a nyest.Barátoméknál is a gazosba fészkelte be magát.Alig tudtuk onnan kiűzni.
2011. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!