Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le arról a...

Hogy szoktassam le arról a kiscicámat, hogy állandóan a lábamat figyelje, azt akarja letámadni?

Figyelt kérdés
Borzasztóan játékos, már-már fárasztóan és mániákusan, mindenből csak játékot csinál, olyankor meg harap, karmol egyszerre. A simogatást sem élvezi, helyette azt keresi, hol karmolhat vagy haraphat az emberbe. Leginkább a lábamat figyeli állandóan, ahogy lépek, állandóan nézi és támadni akar rá. A cipőket és a papucsokat is rágja. Hogy szoktathatnám le erről? Már volt két cicánk, de egyik sem volt ilyen vad. Jó lenne kicsit megtörni, hogy az ember ellen ne akarja az erejét fitogtatni, ugyanis már sebez a karmolása (3 hónapos lesz). Vagy kinövi idővel? De nem szeretném, ha 1 évesen is ezt csinálná, pedig még akkor is játékos egy cica... Tényleg nem értem, miért ilyen, már így hoztuk ide pár hete. A másik két cicánk picin sem bántott sosem, soha nem támadott le, soha nem lett volna képes megkarmolni, ő meg ha bevadul, simán megsebzi az embert.
2011. júl. 24. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ő még kiscica,nem tudod leszoktatni(:

Inkább örülj,hogy ennyire játékos!

(Az enyéim is ilyenek voltak:P)

2011. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Aranyos, ahogy játszik, de amikor támad és fájdalmat okoz az embernek, ott nem tudom, mit tehetnék. Megcsapjam kicsit? Ha hagyom neki, akkor azt hiszi, ezt szabad és nem fogja sosem megtanulni, hogy nem bánthatja az embert. Meg kell tanulnia, hogy fog és karomhasználat nincs ellenünk. Érdekes, mert a volt cicánk pici kora óta hagyta, hogy ölben hordozzuk, élvezte a simogatást, de ha játékról volt szó, akkor is partner volt. Ez a mostani pedig minden ellen csak harcolni akar, állandóan az erejét akarja fitogtatni. Csak arra tudok ilyenkor gondolni, hogy meg kellene mutatni neki, ki az úr a háznál. :D Talán akkor nem támadná le a saját gazdáját.
2011. júl. 24. 13:53
 3/19 anonim ***** válasza:

Támadj visszaxDD

Viccet félretéve: Nem kell rácsapni,hanem amikor erősen harap vagy karmol,menj el tőle,hagyd ott magába,és így tudni fogja,hogy ha csúnyán játszik akkor te nem vagy ebbe benne!

2011. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a faképnél hagyós módszert, de olyankor 5 másodpercen belül talál magának valami mást, amit karmol-harap. -.-
2011. júl. 24. 14:13
 5/19 anonim ***** válasza:
Okos cicus:'DD
2011. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Apámra hallgat, csak rám nem. -.- Úgy látszik, itt a tisztelettel van a baj!
2011. júl. 24. 15:52
 7/19 D4RK_W4MP1R3 válasza:

Semmiképp se bántsd!!!

Nekem is elég harcias a macskám (kb annyi idős, mint tied)és mégse bántom... Pedig engem is trancsírrá harap. Amit tehetsz esetleg, h ha elkezd vadulni, elhapod a grabancát, és elrakod magadtól messze, és adsz neki valami játékot... Akár egy félpár zoknit :P Nálunk többnyire bejön ^^

2011. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Nekem is ezt csinálja a kiscicám, ő is kb. 3 hónapos.Mondjuk neki az az előnye, hogy rúg-harap-karmol, viszont ha lenyugszik akkor lehet simizni és hangosan dorombol:) De amikor pl. a kanapén fekve olvasok, és jön támadni a cica, akkor nemes egyszerűséggel lerakom a földre. Ha megint jön, megint lerakom. És ez így megy egy ideig, amikor megunja az egészet és elmegy máshova:)
2011. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 D4RK_W4MP1R3 válasza:
a legutóbbi szintén zseniális^^ ment a lájk :3
2011. júl. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Annailuj ***** válasza:

EZT NEM IDE ÍRTAM DE IDE IS JÓ LESZ: :-)

Sziasztok!

A mi cicánk 5 hónapos és nagyon akaratok kis dög :-) Sűrűn rájön az öt perc.

Általában szeretne valamit, azért harap, karmol vagy ad ki érdekes hangot.

Ha nem éhes akkor csak játszana.

Nálunk a WC papír a menő.

Letekerek egy darabot, összegyűröm.

Párszor eldobom neki, utána lohol és percek alatt megnyugszik.

Persze én is rá szoktam szólni ha kötekedik.

Felemelem a kezem, szólok, hogy nem szabad, ő erre már behúzza fülét farkát mert tudja a következő egy kis tasli lenne a pofira amit nem szeret :-D.

De meg kell tanulni a cicánkat, mert az ilyen viselkedésnek mindig oka van.

Mivel ő nem tudja elmondani mit akar, így próbál jelezni és jajj annak a gazdinak aki ezt nem veszi észre! :-)


Ui.: Fáraszd ki! Futtasd meg akár a zoknidobálással, bármivel ami után szaladhat. Nagy a mozgásigénye. A lábadat pedig azért figyeli mert az van vele egy magasságban és játszani szeretne veled. Néha azért hajolj is le hozzá... XD

2011. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!