Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica gondozásához tippek?...

Kiscica gondozásához tippek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemsokára egy ismerősünktől fogunk hozni egy kölyök cicát. Azt szeretném kérdezni, hogy mire kell figyelni a nevelésében? Ugye nem fog elszökni? Kint tartanánk, a kert biztosan be van kerítve, de gondolom a macskának semmi sem akadály... Itt a nyár, szóval most még több időm lenne foglalkozni vele. Kb. 6 hetes, neki akkor már lehet adni rendes tápot, vagy van ilyen kifejezetten kölyköknek? Örülnék, ha esetleg tudnátok linkelni ilyen témával foglalkozó oldalakat is.. :) Köszönöm!
2011. jún. 25. 13:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
oké, persze almot is veszek. de az első hetekben akkor kiengedhetem az udvarba? nem fog elszaladni?
2011. jún. 30. 22:44
 12/16 A kérdező kommentje:
megérkezett a cica! :) nagyon picike (kb akkora mint a kezem), de életrevaló :D az 1m magas doboz fülén kipréselte magát,aztán aztán elindult felfedező útra a garázsban :D és rögtön az alomba ürített! vettünk neki anyatejpótlót is, kiöntöttük egy tálkába, rögtön elkezdte inni :) 2 órát aludt az ölemben és dorombol,szerintem nagyon jól érzi magát :) konzerves kiscica kajára is rávetette magát, most olyan mint egy gömböc, szerintem estig nem adunk neki újra enni, nehogy túlegye magát. picit váladékos volt a szeme, de anya letörölgette kamillával. ja, és egy kicsit kifelé kancsalít, de a látásával szerintem semmi baj, mert követi a szemével ha megyek valahova meg nézeget :)
2011. júl. 2. 13:10
 13/16 anonim ***** válasza:

gratulálok a cicusodhoz:)


Kamilla az jó lesz neki.


Nagyon jó dolga van nálad látom:) a dorombolással am a vérnyomásuk is csökken, és ha most sokat foglalkozol vele és kényezteted akkor később nagyon ragaszkodó macskád lesz, és imádni fog, tudnák ezekről sztorizni, nagyon hálás állat. De ha viszont nem foglalkozol vele, rémálom a nevelése.


Valószínű kimegy a házból az udvarból is majd később de vissza fog jönni ha foglalkozol vele hisz szeretetet simogatást kaját kap. Ez be fog következni, de visszajön.


Ha azt akarod hogy ne menjen sehova ivartalanidsd. Sok embernek ez a legszimpatikusabb mert nem megy el (annyira messzire:D) fiú esetében nem verekedik más fiúcicával(a nőstényért való küzdelem illetve a párzás során is kaphatnak egy két pofont durván hangzik de nem vészes) de lány esetében nem lehet kismacskája soha többet.

Ez is egy lehetőség. Ivartalanítást állatorvos végez, és ősszel kezdődik már a párzás...


az etetésről még annyit hogy napi 1X nem árt neki tápot adni, egyébként mehet a házikoszt is. VISZONT és ez tapasztalat! ha csak tápot adsz neki nem lesz hajlandó mást megenni, szóval legalább 1X házikoszt is kellene, feltéve ha nem akarod hogy csak a tápot egye. Házikosztnál lehet az amit ti is esztek, abból egy kicsike. De én pld szoktam kenyeret aprítani és a paprikáskrumpli szavtjával, először mindig a szavtot eszi majd amikor újra megéhezik a kenyeret is (és így nem szárad ki a kenyér) vagy levest, vagy főzeléket is megeszi:D a hús nagy kedvenc de azzal is el lehet kapatni, illetve a macskák nagyon szeretik a tejet.

Előfordulhat hogy maghajtja őket ergo f.snak tőle:D ezért fokozatossan szoktasd hozzá, de megéri mert imádja, és tejben le lehet áztatni én úgy szoktam, sokan nem adnak a macskának tejet mert egyszer meghajtotta (megf.satta) a macskát de imádják próbáld meg megéri és nem lesz hasmenése tőle max 1 ha előfordul.:D Szóval széles a skála hogy mit lehet neki adni enni, de a tejhez mindenképp fokozatossan szoktasd


Viszont én azon az elven vagyok és ha elfogadod a tanácsom te is azon leszel hogy legalább 1X házikoszt és 1X táp, vagy vmi macskaeledel. A többit már rádbízom de ez egy jótanács:)


Ha segíthetek még írj bátran

2011. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
képet teszel fel?
2011. júl. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*akarom mondani: képet raksz fel? a teszel nem túl magyaros:D
2011. júl. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

itt vannak a képek. :D amúgy Lola a neve :)

[link]

[link]

a házikosztos tippet majd kipróbálom,köszi. :D

2011. júl. 3. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!