Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Kismacskák a kertben?

SOS Kismacskák a kertben?

Figyelt kérdés

Ma reggel észrevettünk a kertünkben 5 kölyökcicát, picikék még, de már nyitva a szemük és bújdosnak előlünk.

Az anyamacska egy környékbeli vad cica lehet, néha szoktuk látni, hogy beszökik a kertünkbe. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Nálunk nem maradhatnak.


Van ötletetek kinek tudnék szólni ebben az ügyben? Egyébként mind az 5 cica nagyon szép és aranyos egyébként.


2011. jún. 29. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ajándékozzátok el őket...adjatok fel hirdetést...
2011. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha gondoljátok, elvihetitek állatmenhelyre. De ha olyan a környék, akkor lehet, hogy egyszerűen hagyjátok őket.

Nálunk a környéken sok ilyen cica van, általában ahol kisgyerek van, ott adnak neki kaját, mert a kisgyerek szereti, de a cicák nem foglalkoznak olyasmivel, hogy telekhatár, arra kószálnak, amerre kedvük tartja. Aztán este visszamennek oda, ahol enni kapnak, esetleg játszani kicsit. Előnye a dolognak, hogy ha a kertben megjelenik egér, lótetű, ezek a cicák megfogják, így nem jutnak be a házba.

2011. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, mi hogyan tudnánk őket befogni ugyanis félnek tőlünk, elszaladnak, elbújnak. Ide szakember kéne, aki tudja hogyan kell cicákat befogni. Nem tudtok egy szervezetet akik macskamentéssel foglalkoznának és elvinnék őket?
2011. jún. 29. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez a helyzet, csak nálunk 3 kiscica van. Ráadásul az anyjuk most pusztult el. Úgyhogy kénytelen vagyok etetni is őket. Elég vadak, közel nem engednek magukhoz.
2011. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És te próbálkoztál valamelyik szervezetnél? Nemleges választ kaptál?:/
2011. jún. 29. 13:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Várom nagyon a tippeket, eléggé kétségbe vagyok esve, elég soványkáknak tűnnek, viszont félek nekik enni adni, nehogy ideszokjanak. Közben pedig a szívem szakad meg ezek miatt a csöppségek miatt.
2011. jún. 29. 14:06
 7/11 A kérdező kommentje:
-miatt
2011. jún. 29. 14:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Na jelentem, nem bírtuk tovább és megetettük őket. Remélem nem követtünk el nagy hibát.:S
2011. jún. 29. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha már elérték azt a kort hogy örökbe lehessen fogadni őket akkor akinek kell ajándékozd el(ha az anyamacska nem viszi el őket)!
2011. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz? lehet hogy tudok mondani egy jó állatvédőszervezetet a környéketeken. ;)
2011. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!