Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskáknál...

Lakásban tartott macskáknál bizonyos szabályokat elvártok? Vagy a cicátoknak mindent szabad?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint pl:

- nem mehet be bizonyos helységekbe

- nem mehet fel bútorra

- ha elmentek otthonról, akkor a cica csak a folyóson lehet

- konyhába nem mehet

- ágyban nem aludhat, stb.


Érdekel, hogy ki mit követel meg a macskájától és mennyire tartják be.

Köszi!


2011. jún. 30. 20:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Azért szerintem lehet bizonyos szabályokat hozni és betartatni, ha máshogy nem, akkor kizárni a helységből."


Ezt nem érted, csak igy lehet. Vagy kizárod vagy nem. Kizárod nem megy be, nem zárod ki biztosan bemegy.

Zrhát nem úgy van hogy némelyik macska bemegy, némelyik meg nem. Minden macska bemegy, ha nyitva van. Mintha lenne még egy gyereked.


A kérdésedre válaszolva. Itt van az én helyzetem, elég speciális. Lakásban nem türöm a macskákat, kertes házban élek ott mászkálhatnak egész nap, de ide be nem jöhetnek. Ez igy müködik is.

Viszont ápolom édesanyám, aki emiatt felköltözött vidékről. Hozta a kedvenc macskáját is.

Állandó harc, ő már annyira nem tud vigyázni hogy ne jöjjön ki a sz ő szobájából a macsak, igyidőnként kieszi a fene. Ilyenkor - mivel itt macsak nem mászkált eddig - minden nyitva elötte, végigkajtat mindenen. Konyha, fürdőszoba, ruhák, törölközök, minden macskaszőr, mindenhol ott a nyoma.

Legújabb szokása a kertben, az autóm tetején napozni. Kinézek, ott az a qrva macska a kocsimon. Lemegyek, elzavarom, össze vissza karistolja a kocsim, csupa lábnyom az egész autó.


Megtüröm, mert anyám lelkének jót tesz, de csakis miatta és kérésemre csakis abban a helységben mozoghat, meg persze a kertben. Csak sajnos ez még ilyen figyelem mellett sem valósul meg úgy ahogy én azt elképzeltem.

2011. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az enyém nem karmolja ki a bútorokat mert vágom a karmait, kb 2 hetente, így nem élesek. De ezt csak benti cicáknál szabad, mert ha kint is van a cicus, akkor kellenek neki a karmai.


Le kell mondani csecsebecsékről szoba növényekről, amik mérgezőek, és én az agyvérzés elkerülése végett függönytelen életet élek.


Az enyém az asztalon hasal amíg eszem, de ezt csak itthon csinálja, ha idegenben vunk (mamák, anyák, barátok....stb.) akkor nem. NEm tiltom le az asztalról, mert kevés hely van a lakásban ahova mászhat nem akarom még azt a keveset is megkurtítani, ha majd lesz pénzem macska bútorra, leszoktatom.


A konyhapult viszont tabu.


Lényeg: ha valamit akár csak egyetlen egyszer is megengedsz neki, akkor az már meg van engedve pont. Tehát ha vhonnan le akarod szoktatni, egyből ne engedd neki.


Szobából, ágyból nincs kizárva, ám ritkán alszik a mi ágyunkba inkább a saját helyén szeret. A wc ülőkét zárni kell, v fürdik benne....


A szekrény tetején kuckót csináltam neki. Szóval nálunk kb mindent szabad kivéve a bútorokat tönkre tenni, bár a bőr fotel karfáját egyszer megrágta, ám befújtam citrusos parfümmel azóta elkerüli.

2011. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A konyhában és a szobában csak a mi jelenlétünkben lehet, egyébként ki van csukva. Meg már éjszakára is, mert mikor megtanult feljönni(galéria) éjszaka beköltözött a hátizsákomba és kaparta, meg randalírozott amikor mi aludtunk volna,stb...a legrosszabb amikor próbálnál aludni, a macska meg egyszercsak levadászik-.- :D Ja és a konyhapultra se mehet fel, de természetesen egy pillnatra kell csak elfordulnom,és már ott is van...:D

A fürdőszobába se mehet be, ha én viszem be akkor eszméletlenül fél,szinte felmászik a fejem tetejére(természetesen utál fürdeni..) reggelre viszont mindig lábnyomok vannak a kádban...:D

Nagyjából ennyi. (:

2011. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak, akik tényleg a kérdésemre válaszoltak! :)


A többiek véleménye is számít, de nem azt kell megértetni velem, hogy a macska kártékony dög, lakásba nem való...

2011. jún. 30. 21:47
 15/25 anonim ***** válasza:
Elméletben a konyhalpultra, -asztalra nem mehet, gyakorlatban csak akkor zárom a konyhaajtót, ha elmegyek otthonról, ha meg ott vagyok és nem figyelek, akkor fölmegy és mereszti a secgét a mosogatóban. :D (Egyébként én azt se bánnám, mert a kaját elteszem, meg főzés-evés előtt letörlök, de olyan egy majom, félek, hogy egyszer felugrana a gázra, amikor megy vagy még forró, ezért tiltom a pultról.) Ezen kívül mindent szabad. Meg ha nem szabadna is csinálná. Addig már eljutottunk, hogy ha rászólok, akkor nem kapdos a kaja után vagy abbahagyja, amit rosszalkodott. Legközelebb persze megint szólni kell, de hát macska. Így szeretem, hogy ilyen rossz. :D
2011. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

az enyém kinti-benti de azért válaszolok


hát bánatossan olvastam mennyi embernek van neveletlen macskája. Meg lehet őket nevelni. Felháborítónak találom hogy a macska az asztaltra felmegy vagy szédszed berendezést, mert ez max kismacskánál fordulhat elő akinél még nem történt a nevelés ha nagyobb korba akkor az biztos a gazdi rontotta el. Én azt a nézetet vallom hogy nincs neveletlen macska, csak rossz gazdi.


a kérdésre válaszolva:

jöhet ágyba ha én is ott vagyok, egyébként ha feljön csak az ágy végébe szunyál szóval ez megengedett


Konyhába bejöhet, székre felugorhat, de sem az asztlra, sem sehova nem jön fel, megtanítottam hogy tilos


Ha nem vagyok otthon akkor kint van.


Bútorra felmehet egy-két kivétellel amit betart


mindenhova szabad járása van de általában ott van ahol én vagyok vagy pedig kint


Ha nem látom hogy épp mit csinál, nem csinál rosszat ami engem zavarna, játszik mindennel, alszik, mosakszik eszik:)

meg lehet nevelni, nagykorába se késő elkezdeni szóval hajrá.

2011. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
"Ha nem vagyok otthon akkor kint van." Na hát ezért nem megy fel nálad se sehová, nem a nevelés miatt. :DD
2011. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

ha nincs itthon senki a lakásban akkor van kint. Kint játszik, vagy a napot szunyál nincs ebbe semmi.


Hidd el lenne ideje felmenni a butorokra. 6kor kelek, kb 7 körül engedem be fél 8 kor megyek 5-re hazaérek, akkor már bejöhet, 23 óráig általában fenn vagyok, készülök másnapra, főzők, takarítok stb. 2-3 órára simán itt lehet hagyni a macskát mármint bent, nem szed szét semmit, nem vágom a körmeit se, nem értelek te döntöttél úgy hogy panelba akarsz lakni, szóval innentől kezdve a te dolgod megnevelni a macskát, és nem kell lehurrogni hogy én természetes körülmények között tartom a macskámat és nem bezárva. Nevelés kérdése, neked nem sikerült, viszont nem késő elkezdeni.

2011. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
*a 2-3 órát ugy értem ha épp elmegyek itthonról és ő egyedül van, de tudja hogy mi a tilos
2011. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem engedem bútorra sem, mert ugye kint is sokat mászkál, ha csak bent lenne, akkor beleférne. De sokszor elfelejtem, és bezárom a szobámba, ahol van két tengerimalac is. 2-3 óra múlva hazaértem és ugyanúgy aludt, semmi kupit nem csinált, a malackák is élnek, pedig ez nem egyszer fordult elő.
2011. júl. 1. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!