Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskáknál...

Lakásban tartott macskáknál bizonyos szabályokat elvártok? Vagy a cicátoknak mindent szabad?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint pl:

- nem mehet be bizonyos helységekbe

- nem mehet fel bútorra

- ha elmentek otthonról, akkor a cica csak a folyóson lehet

- konyhába nem mehet

- ágyban nem aludhat, stb.


Érdekel, hogy ki mit követel meg a macskájától és mennyire tartják be.

Köszi!


2011. jún. 30. 20:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én cicám túl lusta a rosszalkodáshoz, így sok mindent nem kell tiltani neki. A határozott "nem" kifejezést megérti, ha mégis olyan helyen mászkál ahol nem kéne, de ha nem vagyok otthon szerintem egész nap alszik. Pici a lakás, úgyhogy kitiltani amúgy sem tudnám sehonnan, a franciaágyon meg éjjel kényelmesen elférünk ketten, a macsek meg én..
2011. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
22.41: Mi az h felháborítónak tartod ha a macska az asztalon van? Már ne is haragudj de ez nárcisztikus hozzáállás. Egyetlen esetben háborodhatsz fel ezen, a saját lakásodban, v ha vendégül látnálak és belemászna a kajádba. Természetesen ha vendégek vannak, nem jöhet fel. Ezen kívül azonban a felháborodásod irreleváns. Van még egy eset amikor felháborodhatnál: ha za én macskám, a te asztalodra menne fel, azonban az enyém meg van nevelve ebből a szempontból, egyik mamámnál sem, párom anyukájánál sem, bnőmnél sem megy fel az asztalra, és igen annyira neveletlen h ennyi helyhez van szoktatva, és mindenhol tudja, h hol mit szabad, (asztalok mindenhol tabuk, párom anyukájánál a kandallópárkány és a polcok is mindenhol, bnőmnél az ágya is, és ezt mindenhol automatice betartja. De hadd ne legyek már rossz gazda azért mert a saját otthonában nem vok hajlandó korlátozni. Én sem vakargatom a fenekem idegen helyen, de ha itthon viszket akkor minden további nélkül.
2011. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs polcra mászás és a hálószobában az ágy tabu. a konyhapult is tilos, de nem is igazán mászkál rá föl.


Szerintem szabályok kellenek minden élőlény számára.

Az anyja is megtanította anno, hogy ne az alvóhelyre piszkítson, egy kis nevelés nem árt senkinek.

2011. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Nekem a macska velem alszik

de ebédlőasztalra,konyhaaszralra nem mehet fel ha megyünk valahova szobákat bezárjuk

kinti-benti cica :D

2011. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Az én cicámat nem igazán csábítja a konyhapult soha nem hagyok rajta kaját ha mégis akkor lefedve. Kisebb korában járt fent biztos vagyok benne,de most már hogy tudja nincs számára semmi vonzó fent nem jár oda ja és nagyon megijedt kiskorában mert pakoltam oda pár csörgő dolgot ahogy rálépett leesett minden nagy csörömpöléssel és alaposan betojt :D Kipróbáltam még ezt is: tettem fel a konyhapultra felvágottat,máskor tejfölt és reggel ugyanúgy várt minden ahogy ott hagytam. Étkező asztalra sem jár fel ,üvegasztal lehet hideg is neki :) Nagyon ritkán látom a tappancsnyomokat a bőrszékeken. De az asztalon szintén nincs semmi kaja,soha. Van még a nappaliban szekrény oda sem megy fel. Az ülőre megy fel és a széles ablakpárkányokon szeret nézelődni. Virágokat sem bántja. Hálóba nincs bejárás. Fürdőbe ritkán megy be ott sem talál semmi érdekeset magának. Bútorokat nem bántja sem a szövetülőt. Csak ha játék és futkározás jön rá na akkor bizony ugrál pattog mint a bolha és kapaszkodik persze a karmocskáival de ha rászólok egyből lapul :D Szőrét fésülöm néha furminatorral kiváló! Hatalmas adag szőrt fésülök ki belőle. És ikeában kapható ragacshengert használok az ülőn. Nálam elég minimális a szőr. Nem mondom hogy nem lehet látni naná nem lehet lenullázni a szőrrel való találkozást :) De ez vele jár és így imádjuk. Egyéként fajtiszta és itt külföldön ahol élünk egyszerűen nincsenek kóborcicák, csak 1-2 kolbászol de ott van a nyakörv a nyakában. A miénk pórázra kikötve lehet kint. Forgalmas városban élünk és nagyon sok a kutyatartó. Szóval nagyon félteném.
2011. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!