Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maximum mennyi idő telhet el...

Maximum mennyi idő telhet el 2 kiscica születése között? (lent)

Figyelt kérdés
A cicámnak már pénteken folyásai voltak, szombaton még éreztük a kicsiket, ahogy mozognak a hasába, tegnap már nem. ma negyed 9-re vittem volna az orvosához, ultrahangra, meg műtétre( azt hittük meghaltak a kicsik, és úgy volt kiveszi az állatorvos ma a méhét), erre meg reggel 7-kor látom, hogy van egy pici cicája. A kiscica nagyon pici, több újszülött mcskát láttam már, ez fele akkora. Az orvos telefonba azt mondta nem baj ha kicsi, ha valami baja lenne az anyacica tudná, és "megölné"=nem szoptatná, stb. Még 3 macska van benne, mert az ultrahangom kb 2 hete 4 kiscicát láttunk. Kb fél 7 körül születhetett a pici, mert 6-kor még felkeltem enni adni a cicumnak, aztán visszafeküdtem aludni, és mikor újra felkeltem, hogy vigyem orvoshoz már meg volt a kiscica. Mikor jöhetnek a többiek?
2011. júl. 4. 11:17
1 2
 1/17 sabrina99 ***** válasza:

A cicáknál nem baj, ha 1 kiscica megszületik és nem jön utána semmi.

Eltelhet akár 1-2-3 óra is, vagy több. Bár ez a sok kiscicáknál fordul elő, mint nálunk 7 kiscica született. De nekünk estére az összes megszületett, s nekünk olyan fél 6 körül kezdődött a fájásai, s este 8-ra már meg is lett mind.


Szerintem ajánlatos azért állatorvoshoz vinni, nehogy benne maradjon és meghaljon, mert akkor a mama cica is elhalálozik. Lehetséges az is, hogy nincs elég ereje egyszerre megszülnie őket.

2011. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Van úgy,hogy több óra eltéréssel. De volt olyan nálunk,hogy

Fél napba is el tellett mire a második cica ki bújt.

Ez különböző.

Még az ember gyerekeknél is el telhet akár 12 óra is, mint a húgommal :)

2011. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor ha holnap reggelig nincs meg mind, akkor meg műtetem. Ő a legfontosabb, és egy cicája már úgyis van :) A teje attól megmarad ha kiveszik a méhét?
2011. júl. 4. 11:27
 4/17 anonim ***** válasza:
jaa próbáld meg sokat itatni,,,ez nem lesz könnyű:( nem mondhatod igyál,de talán iszik.
2011. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sabrina99 ***** válasza:
Természetesen igen. A tejtermelődés nem a méhből képződik, így semmi baja nem lesz tőle.
2011. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj! írj ha meg vannak a cicák :) ha tudsz képet is rakj fel kíváncsi vagyok rájuk,,,,:)
2011. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A vizet most nem nagyon akarja inni, tehén tejet adhatok neki? Most evett nem rég, de inni nem kért. Az orvos azt mondta adhatok neki egy kis mézet, az orrára kenem és lenyalja. Szerintetek?
2011. júl. 4. 11:34
 8/17 anonim ***** válasza:

bár mit teszel az orrára lenyalja,, Ez ösztön.

De a tehén tejet nem nagyon emészti a cica,,az tév hitt,hogy a macska tejet iszik. Igen a saját anya tejét.

A cica ragadozó, nyersen eszi meg stb,

2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mit eszik nyersen?
2011. júl. 4. 12:00
 10/17 A kérdező kommentje:
most megyünk az orvoshoz, mert még mindig csak egy cica van, de az anyacica vérzik. szorítsatok neki, hogy ne legyen semmi baja! :(
2011. júl. 4. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!