Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kezelhetetlenü...

Vav22 kérdése:

Mit csináljak a kezelhetetlenül hülye macskámmal?

Figyelt kérdés
Én abszolút állatbarát vagyok, akinek még a légy lecsapása után is lelkiismeretfurdalása van, de ezt már nem bírom, kikészítettem már idegileg ez a macska. Jah és tegyük hozzá nem első macskánk, 20 éves vagyok ebből kb. 18 évig biztos volt macskák, most van egy sajátom is kb. fél éves, és kis kora óta kezelhetetlen. Ha épp úgy tetszik neki akkor jön, bújik, alszik rajtam. Ha rossz volt azért mindig meg volt bünetetve, tehát annyira nem is lett elkényesztetve, megvannak a határok. De folyton rámtámad és harad meg karmol. Olyankor is mikor nem veszem észre. Én ragaszkodtam hozzá, hogy ne rakjuk ki csak azért mert terhes lettem, de ma elpattanta a cérna mikor úgy rámtámad váratlanul, hogy kb. 1 cm hosszan felhasította pont a mellbimbómat még vérzett is frankón. Nah most úgy kikapott tőlem, hogy komolyan mondom szégyenlem magam érte. Jó, persze nem vertem agyon, de akkor is, ennyire soha nem ütném meg. Erősen azon vagyok, hogy odaadom ismerősömnek vigyék kész, amúgy fel is ajánlottak, de fájna érte a szívem. De ez sem állapot. Mert ha egyszer a hasamra ugrik rá olyan lendülettel akkor jobb ha úgy eltűnik, hogy soha nem találom meg. Amúgy most 5 hónapos terhes vagyok.
2009. márc. 28. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ajándékozd el valakinek, mert ha megérkezik a pici, akkor valószínűleg vele is ezt fogja tenni. Nem kell bántani az állatot, valami oka van, hogy ilyen reakciói vannak. A másik, pici baba mellé cicát nem nagyon kéne! Most még fiatal macsek, jól tűrné az új környezetet, az új gazdikat megszokná. De olyan helyre, ahol végleg maradhat, ne legyen lelki törés neki a váltás.
2009. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyen lehetetlen természete van akkor ajándékozd el, még mielőtt megszületik a picúrotok. Engem a hideg is kiráz attól ha elképzelem ahogy a csöppséggel is ugyanezt csinálná.
2009. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az fotos lee ide iri h fiu vagy láy cica nekem fiu cicum van és ö is csinált ilyeneket "harcol" ez lehet játék vagy haragból iditot támadás is irj egy kicsit több ifot de én ha karmolt egyszerüe lelöktem magamról és eljátszotam a sértetet vagyis nem játszottam vele nem simiztem szal n em foglalkoztam persze ez nehéz de nálam bevált mostanában is verekszik velem néha de ha rászolok most már abba hagya sajna teljesen nem lehet leszoktatni rola pláne ha fiu de van 1-2 nőstény is aki igy viselkedik remélem segitettem és bocs h enyit irtam
2009. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az elözö vok szerintem is ha nem birod lenevelni a hülyülésröl a pici ellöt ajándékozd el
2009. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
valószínű költözünk Párom testvéréékhez (egy udvar, teljesen külön ház)a baba születése után, így kertes házban lehetne már kinti macska és azon gondolkozom, hogy valószínű megvárom azt amikor már nehezebben mozgok stb. akkor az utolsó 1 -2 hónapra elvinnék a macskát, így szokja majd egy kicsit az új helyet és továbbra is láthatom csak 1 -2 max. 3 hónapra lesz távol tőlem. Ilyen macskának nem való panel, szerintem az a baja. Rosszat meg nem akarok neki uh. lassacskán mennie kell. De attól is félek, hogy tényleg törés lenne neki, mert nagyon szeretem esténként itt alszik velem az ágyban. És nagyon bánt hogy bántottam szegényt, de még attól sem ijedett meg, hanem utánamfutott és támadt. Faterom szerint bántottuk azért vadult el, de ez nem igaz egyáltalán. Mert eddig max. egy picit az fejére csaptam én, a páromnak soha nem engedtem, h bántsa. Most szereztem egy vízipisztolyt hátha az jobb belátásra téríti, de csak játéknak veszi. :(((((
2009. márc. 28. 22:23
 6/13 A kérdező kommentje:
jah amúgy fiú, csak azért nem akartam írni, mert akkor mindenki azt mondja, h ivartalanítsam de ha az lenne a gond akkor nem hiszem, h 2 hónaposan is azért csinálta volna. Mire jön a picúr addigra tuti nem lesz meg, vagyis ha költözünk akkor igen, de kinti lesz és max az előszobába jöhet be, macskabejáró kis ajtót akarok neki. Nem bocsájtanám meg magamnak soha ha bántaná a picit. Amúgy nem lehet eljátszani nála a sértődöttet, mert ha elforulok és nem foglalkozom vele, akkor is ugyanúgy megharap sunyin és akkor még fel sem tudok készülni rá, nem áll le...
2009. márc. 28. 22:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
minden cica más de az ivartalanitás szerintem nem sokat segitene lehet h azt hiszi hogy ö a vezérprobáld vele éreztetni hogy nem az van amit ő akar más nem jut eszembe
2009. márc. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen erre is gondoltam már, h lehet ő érzi magát a "domináns"-nak, mert például páromat nem bántja egyáltalán. Csak engem bánt. Na meg persze minden idegennel ugyanígy viselkedik. De azt hogy éreztessem vele,h nem ő az úr? Mert azzal nehéz nem nem fogalalkozni ha beleharap a lábamba...
2009. márc. 29. 00:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, amit csinál, úgy hívják, hogy játékagresszió. A fizikai büntetés hiba, volt, valószínűleg csak rontottál a dolgon. Itt olvashatsz róla bővebben:


[link]

2009. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Mihamarabb elajándékozod,


vagy követed a link szerinti javaslatokat,


annál veszélytelenebb lesz a terhességed,

és a testi éppséged.


Ne feledd a macska ragadozó!


Ő már el van rontva, helyrehozatala időt igényel,


és kockázatát nem javaslom egy félidőn túli terhesnek!

2009. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!