Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára kiscicát kapok?

Nemsokára kiscicát kapok?

Figyelt kérdés
Mondanátok ezzel kapcsolatoos információkat? nemállunk túl jól anyagilag szóval ilyen drágább tápokkal nemtudjuk etetni, csak olcsóbbal. Egyébként írhattok bármit, mindent tanácsot szivesen fogadok, mikor megérkezik mit adjak neki enni milyen játékok, fekhely stb. ha annyit kérhetek úgy írjatok h olcsóbban jöjjek ki..köszönöm a válaszokat:) (lécci ne írjátok, hogymiért tartok macskát ha nincs rá pénzem. van, csak nem a macska az elsdleges szempont, ráadául a szüleim nem szeretik a cicát nemhiszem h olyan jó minőségű cuccokat vennének neki) :)
2011. júl. 6. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Hát mikor kertes házba laktunk akkor volt cicám,ennek már 4 éves sajnos.Most vagyok 12 éves,de arra emlékszem hogy az én cicámnak se fekhelye,se játéka nem volt.Kint volt az előszobába ahol a hűtő és a fagyasztó volt,a fagyasztó alacsony volt és mindig ott aludt vagy a földön.Vegyetek neki almos tálcát,de nem kell ennek a boltba vehetőnek lennie biztos otthon is találsz ennek megfelelő dolgot,de amúgy annyira nem drága.Most eszembe jutott mégis volt egy játéka a cicámnak,a wc papír guriga..órákat eltudott játszani azzal.Jó cicázást és sok egészséget nektek!(Ne vedd tolakodásnak,de én nagyon szívesen fogadnám ha töltenél fel képet róla.Nagyon szeretem őket,csak már sok állatom van.)
2011. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik a macskákat és megengedik, hogy legyen egy neked?

Fontos lenne tudni, hogy szobacica vagy kerti macska lesz-e. Mert ha kinti jószágról van szó, akkor mindenképp egy csomó oltáson kell átesnie, és évente egy alkalommal veszettség elleni oltást kell kapnia. És rendszeresen kell féreghajtani is. Ezek nem olcsó dolgok.


Ott van még a szaporodás is. Ha nőstény macska, akkor 6-8 hónapos korától készen áll az anyaságra, és bizony szapora jószágok, évente 2-3 almot felnevelnek, átlagosa 5 kismacskával. Ezek a cicák vagy kóbor állatokká válnak, vagy a kutyák áldozataivá, esetleg autó alatt végzik, legjobb esetben találsz nekik gazdát. Szóval nőstény, kerti cicát mindenképp ivartalanítani kell, ami nagyon drága. Nálunk 15.000 Ft alsó hangon.

Ha lakásba fog kerülni, akkor nem feltétlenül kell ivartalanítani, de ajánlott, mert az ivarérett nőstény macska, ha nem párzott, és termékenyült meg kb. 2 hetente-havonta tüzel, ami kellemetlen a macskának és a gazdinak egyaránt.


Ha kandúrt hozol a házhoz, és kertben fogod tartani, a nemkívánt szaporulattal nem neked kell szembenézned, de egy ivaros kandúr, csavarog, verekszik, ami sérülésekhez, fertőzésekhez vezet. Ezeket kezeltetni kell állatorvossal, különben a macskád meghalhat.

Ha viszont lakásban akarsz kandúrt tartani, akkor célszerű ivartalanítani, mert a területüket a vizeletükkel jelölik meg, erről nincs az az isten, ami leszoktatja őket, és valljuk be, ez rohadtul büdös.


Amúgy nem sok dolgot kell beszerezned: egy alomtálat, ennek megfelel egy műanyag lavór, almot, szerintem a Rossmann-os Winston a legjobb, egy alomlapátot, étel és víztartó tálat és macskakaját. Nálunk a Rossmann-os Winston 400 g-os konzerv jött be a cicáimnak. Ez viszonylag olcsó, és nem annyira tré minőségű.

2011. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én imádom a macskámat,igaz kicsit öreg már :( .Hát kertes házban vagy tömbben laktok?Alom,alomtálca,kajatál,italtál,macskakaja,valami kis egeret vagy valamit vegyél neki hogy azért ne unatkozoon ha nem vagy otthon,és egy párna,vagy macskafekhely.

Az első válaszolünak üzenem játéka és fekhelye sem volt?! :O Hát ez elég....

2011. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem..nem volt és mégis most is boldogan él,csak már nem nálunk,de szoktuk látogatni.Nem kell elkényeztetni,nem kisgyerek hanem állat.
2011. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:

Ő is igényli azt a törődést, amit az ember, ha van rá pénz.

Szerintem legyél vele nyugodt és csendes, mikor megérkezik:simogasd,labdázzatok meg ilyesmi :)

Hagyd hogy magától fedezze fel a dolgokat. Tegyél ki ételt italt

2011. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!