Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy nevelhetném meg a macskám?

Hogy nevelhetném meg a macskám?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiscica, nagyon játékos. Barátságos, bár inkább a többi macskával, semmint az emberekkel. Nem szereti a simogatást, nem hálás az ennivalóért és úgy amúgy semmiért, pedig tőlünk mindent megkap. Ha éhes, előbb nyivákol és letámad, minthogy hízelegne. Sosem volt még ilyen pimasz macskám, az előzőek mind nagyon társaságkedvelőek és értelmesek voltak már pici koruktól. Ez viszont már lassan 1 hónapja ittvan, de sokszor még most sem figyel a hangomra, hívom, de semmi, csak futkázoik a szomszéd hasonló korú macskái után, akik viszont nagyon rosszul vannak tartva, így játék közben bármit összeszedhet tőlük. Eleinte, mikor idekerült, még segítettem is a macskák közé való beilleszkedésben, de sajnos nem sikerült túl jól: azóta sülve-főve csak azokkal a macskákkal van, akik gondozást aztán nullát kapnak, teljesen analfabéták azok is, sem törődést, sem ételt nem kapnak eleget, és elég betegesen is néznek ki. Persze mihelyt a mi macskánk összebarátkozott velük, már jöttek is ide kajálni, a miénk meg boldogan adja át a kajáját, aztán nyivákol nekem, mert ő még éhes. Már csak úgy etetjük, hogy behozzuk a házba és itt megvárjuk, míg megette, kitenni nem lehet semmit sem az udvarra. Mit tehetnénk, hogy ezek a macskák eltűnjenek innen és ne ők kössék le egész nap a miénket? Nagyon rossz hatással vannak a mi cicánkra, ma is pl egész nap csak velük volt, én hiába hívtam, teljesen el van hidegülve az embertől. Este már úgy viselkedett velem, mint valami idegen cica, meg sem ismert. Mit tehetnék, hogy eltüntessem a többi macskát és a cicánk ránk legyen szorulva, velünk legyen egész nap? Hozzáteszem, az előző cicánkkal nem volt ilyen gond, nem voltak más kiscicák a környéken, így mivel sokat foglalkoztunk vele, nagyon szelíd, társaságkedvelő, értelmes cica lett belőle, imádtam (pedig nem vagyok túl nagy macskabarát). Kicsit utálom is ezért az új cicát, hogy ő meg sem közelíti az előzőt, ő vad, barátságtalan az emberrel és nem képes alkalmazkodni, elfogadni minket. :( Mit tehetnék? Már próbáltuk elzavarni a többi macskát, de eredménytelen, 5 perc után megint ittvannak!
2011. júl. 31. 22:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyi érdekelne, hogy ha később ivartalanítva lesz, akkor megváltozhat ez a nagy mániája a többi macska felé? Lesz valaha is olyan, aki megvédi az ő ennivalóját, az ő fekhelyét stb.? Van egy kis doboza, mert a kosarat nem szereti, erre múltkor kimegyek: a miénk fekszik a földön a doboz mellett, a szomszéd egyik macskája a dobozban! -.-
2011. júl. 31. 22:21
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen makacs a cicád, nem hiszem, hogy sokmindent tehetnél. Nekem van egy macskám, ahhoz se lehetett nyúlni, fújt és karmolt ha hozzáértem. Fél éve lett kedves, jön bújik. 7 évet vártunk arra, hogy kedves legyen. CSak pikk-pakk magától történt, nem is értem, hogy lehet. Drukkolok, hogy a tiédnek is megjöjjön az esze.
2011. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos cica még senkihez sem ragaszkodik, hidd el! Max. anyukájához, de gondolom ő nincs veletek. Furcsa lenne, ha már most kötődne hozzátok, ebben a korban őket csak a kaja és a játék érdekli, az, hogy kitől mit kap vagy sem, az egyáltalán nem.

Én azt mondanám, adj időt neki! Sok cica nem azonnal bújik, egy kölyök pedig pláne nem. Hálát pedig végképp nem várj tőle, a cicák nem hálás típusok, inkább afféle "királynők", akiknek mi vagyunk a tisztelői és alattvalói:)

Ha nem várod tőle, hogy kedves és hálás legyen, egyszer majd meg fog lepni. De ha nem bírod a viszonzatlanságot, lehet, hogy később se jössz majd ki vele. Én kicsit visszafognám az etetést és megnézném, akkor hogyan fogadja, ha éppen kedved van osztani neki:) Ha korlátlanul rendelkezésére áll, nem csoda, ha nem értékeli.


Utóirat: azért remélem megszereted őkelmét:) Fiú vagy lány? A fiúk néha nehezebb esetek.

2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás segíthet, általában lenyugszanak egy kicsit. Már csak az egészsége szempontjából is fontos. Idővel talán "betörik", de lehet egész életében kicsit tartózkodobb cica lesz. Nem tudni, még pici. De ezért ne utáld..
2011. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Annyi mindennel próbálkoztam az elmúlt hetekben, azt hittem idővel megszeret, mivel én etetem legtöbbször és minden nap próbálok játszani vele, de semmi! Hálátlan, pofátlan és eszetlen. A többi macskát jobban tiszteli, mint engem, gazdáját. Már olyan drasztikus lépések jutottak eszembe, hogy be kéne zárni a garázsba 1-2 hétre, elzárni a többi macskától, csak felügyelettel kiengedni, mert teljesen "elzüllik" a szomszéd macskáival. Emberközelben kellene mindig lennie, attól lesz értelmes cica, nem a többi gondozatlan, beteg macskától. Szóval már arra is hajlandó vagyok, hogy szigorral és agresszióval törjem meg a hisztis, akaratos, buta viselkedését. Próbáltam szeretgetéssel, simogatásokkal, de mindenre ridegen válaszol.
2011. júl. 31. 22:31
 6/15 A kérdező kommentje:
A régi cicámnak is volt egy bizonyos stílusa, de amúgy nagyon okos és szerető cica volt, mindig követett, mindig ottvolt velem, mikor kellett. :) Persze én is ezt viszonoztam. De ridegségre nem tudok szeretettel válaszolni. Simogatom, törődök vele, erre meghallja az idegen macskát, felpattan és már fut is hozzá, én meg le vagyok ***-va. Ennyi.
2011. júl. 31. 22:34
 7/15 anonim ***** válasza:
A te cicád ilyen, pont. Vannak cicák, akik kevéssé bújósak. Elvan a többi cicával. Ez ellen nem tehetsz. Te döntöttél kijárós macska mellett, ebben benne van az is h barátkozik más cicákkal. Örülj neki, h életrevaló a cicus. Amúgy minden macska más jellem. Ha ivartalanítod, akkor nyugisabb lesz, de alapvetően a jelleme nem változik. De még nagyon kicsi! Játékos, 2 éves kor fölött a cicák lenyugszanak.
2011. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
23.31-es kommentedre: ez komoly? :O Garázsba????? A lakásba be hozzád, akkor fog hozzád ragaszkodni, ha te vagy veled te játszol vele! A kinti macskának nem vagy a gazdája csak az etetője, ha ez nem tetszik vidd be és csak reggel engedd ki! Mit vársz? HA bánod utálni fog!!! Elmegy tőled. Fogadd el olyannak, amilyen. A macskák gyűlölik az erőszakot. Tehát: vidd be, v hagyd h élje az életét!
2011. júl. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen macskám, meg van is. Azzal, hogy ragaszkodsz hozzá, hogy szelíd, nyugodt macska legyen, és szeressen, csak az ellenkezőjét fogod elérni. Nem szabad erőltetni, majd minden kialakul magától. A kismacskák van, hogy kicsit szeleburdiak, nem igazán ragaszkodnak a gazdájukhoz, de ez idővel elmúlik, és megszelídül. Néha lehet vele foglalkozni, de ha nem akarja, ne erőltess semmit, mert többet ártasz vele. Az pedig, hogy másik macskákkal barátkozik, csak tanítja az életre, talpraesett, életrevaló macskát farag belőle. Ha nem tetszik, szerezz be még egy macskát, és azzal is fog foglalkozni. A lényeg, hogy ne erőltess semmit, amit nem akar, akkor előbb-utóbb szeretni fog, különben csak meggyötröd. A macska alapvetően szabad állat, nem olyan alázatos, mint egy kutya, és nem is lehet betörni, mint egy lovat.
2011. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ja, és a lényeg, hogy ne próbáld megváltoztatni, csak hagyd, hogy a dolgok maguktól menjenek, hidd el, beválik!
2011. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!