Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért a kutya az ember legjobb...

Miért a kutya az ember legjobb barátja? Mit szeretnek sokan benne?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutya olyan önzetlenül szereti az embert, hogy soha nem kérdezné meg a másik kutyát: "Ti mit szerettek az emberekben?"
2011. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
sok kínai még a húsát is szereti :D
2011. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Azt, amit Te és a hozzád hasonló érzelmi analfabéták sosem fognak átérezni vagy megérteni! Most komolyan magyarázzuk el, hogy mi a szeretet??
2011. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
Nem az, ez csak illúzió. A gyerek ugye mit lát a szülőtől, kutya itt, kutya ott, pozitívan nyilatkoznak róla mindenhol, szeretni kell cuki stb. Az ember meg szociális élőlény, annak érdekében, hogy beilleszkedjen a társadalmoba vagy átveszi ezt a viselkedés, vagy legalábbis nem lázad föl ellene nyiltan. Így aztán kapunk egy öngerjesztő folyamatot, ahol szeretni kell a kutyát, mert csak. Ha objektíven nézzük a dolgot, akkor a haszonállatok lennének a legjobb barátaink, pont azért van a nevükben a haszon...
2011. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát az ember a saját képére, a saját igényeire formázta. A kutya (és a ló) segítsége nélkül az emberiség nem tartana itt ahol. Ezen kívül a kutyában olyan tulajdonságok vannak meg, amik a legtöbb emberben nem: hűség, alázat, tisztelet, feltétlen szeretet, megfelelni akarás.
2011. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
De a kutya sosem volt haszonállat. Számos etológiai, de inkább pszichológiai tanulmány szól erről. A kutya az emberrel együttműködve, szimbiózisban fejlődött, a kapcsolatunk a kutyával kölcsönös érdekeken alapult - a kutyának is érdeke volt az emberrel lenni, és az embernek is tartani és tanítani a kutyáját, nem úgy mint mondjuk mint a sertést, amit "csak" a húsáért tartanak.
2011. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Csak mert sok helyen hallani a hírekben,hogy a kutyák széttépték,megölték az embert.Meg még sok hasonló dolog...Kiskoromban engem is kergetett már meg kutya,ami kiszaggatta a nadrágomat.Pedig semmit sem csináltam vele,egyszerűen rámtámadt.
2011. aug. 16. 15:08
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

"akkor a haszonállatok lennének a legjobb barátaink, pont azért van a nevükben a haszon..."


Gratulálok, ebből a gondolatmenetből egy dolog következik nekem: legjobb barát -> haszon. Érdekes elképzelésed van a "barátság" fogalomról....

2011. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Megsúgom neked, még több olyan hírt hallani, h ember embert ölt.... sőt szülő gyerekét, gyerek szülőjét, barát barátját.

A kutya állat. Ösztönei vannak. A hozzá nem értés általában nem vezet jóra velük szemben. De ezek alapján megítélni a kutyát..... nem vall valami nagy intelligenciára.

De mindenkinek, aki utálkozik a kutyákra, h ha arra kerülne a sor, h egy kutya segítségére szorulna, akkor emlékezzen ezen szavaira....és még véletlenül se csináljon segget a szájából.....

2011. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Na az utolsó válaszolót össze lehetne kötni a kérdezővel. Mi az hogy szeretni KELL a kutyát??? Én ilyet sosem hallottam a szüleimtől! Sem a nagyszüleimtől, én csak azt láttam, kisgyerek koromtól kezdve, hogy milyen óriási szeretettel bánnak az álataikkal. Tehén, birka, kutya bármilyen állattal. Sosem felejtem el a nagypapám szemét amikor a tehenét siratta, vagy ahogy a kutyájukat ápolta,kenegette, kötözgette a sebeit, milyen szeretet teljes volt a légkör, és milyen hálás volt a kutya hogy ápolják. (mert kiszökött és valaki baltával kihasított az oldalából és megvakította az egyik szemét). Én azt láttam, hogy olyan odaadással ápolta azt az állatot, hogy még most is könny szökik a szemembe(!) Sosem volt kimondva, hogy szeretni KELL!!! Mert NEM KELL szeretni(!)mert az már nem SZERETET. Az vagy megvan benned, vagy nincs(!) Itt van a baj veletek, hogy fogalmatok nincs az önzetlenségről és az igazi ÉRTÉKEKRŐL.
2011. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!