Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért a kutya lett az ember...

Miért a kutya lett az ember "legjobb barátja"?

Figyelt kérdés
Tudom a sztorit a farkasokról, meg az ősember oda dobta nekik a kaját stb. De, miért nem egy tigris, vagy akármi más, tudom, hogy a kutya tud eggyütt működni az emberrel, de egy macskát, miért nem tudtak úgy megszelidíteni, mint a kutyát? Tök jó lenne, ha ma nem kutyákat tarthatnánk, hanem tigrist, párduct...stb.
2010. júl. 20. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert benne voltak ehhez szükséges tulajdonságok. Pl egy tigris egyedül él, sosem tudna úgy együtt működni mint egy kutya akinak az őse falkában élt. De nem is tudom miért nem jó neked az ami van.
2010. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehogynem jó! Csak belegondoltam, milyen lenne, pl tigrist sétáltatni, örző-védő, vadász, vakvezető tigris :D meg játszani vele, mondjuk tuti játékból átharapná a gazdája torkát.
2010. júl. 20. 16:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyméretű macskák (mint egy közepes kutya), jó drága de elég kutyás lehet vele sétálni stb.
2010. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ja, vagy lovakat. Ló őrizné a házat, elkapná a betörőt, labdáznának velük a lófuttatóban, szép látvány lenne:)
2010. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha az lett volna akkor meg az lenne a megszokott és akkor meg azt kérdeznénk, hogy miért nem a farkasokat szeliditették meg..:D
2011. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam hogy szelídített gepárdokkal régen vadásztak az emberek..Mondjuk egy nagyobb macskafélét nem lehetne póráz szájkosárral féken tartani mert az éles körmeivel is súlyos sebet tudna ejteni meg nem kicsit üt is.Bezárni sem lenne egyszerű ,milyen kerítés kéne már,minimum villanypásztor..No meg hogy nem falkaállat az nem előnyös .Bár ha néhányezer évet rászánnának az emberek a tudatos tenyésztésre lehet kiszelektálnák a legegyüttműködöőb egyedeket..
2011. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Etológiát tanulok, nagyon jó a kérdésed.:)

A macskafélék nem falkában élnek.

Több kísérlet történt, hogy megszelídítsenek nagymacskákat, de ez általában a gazda halálával végződött.


Sőt, farkasokat is próbáltak már megszelídíteni, de sosem érték el, hogy igazán "kutyává" váljon. A német juhász-farkas párosításból is túl vad kölykök születtek.


Egyébként valószínűleg (ezt nem tudhatjuk pontosan) a kutya és a farkas őse már a domesztikáció előtt elváltak egymástól.


és még egy érdekesség:

a macska az egyetlen háziállat, aminek a háziasítása a mei napig nem befejezett.



A kutya is csak sok szerencsés egybeesésnek köszönhetően az ember legjobb barátja...

(pl. ahogy előttem is írták, a falkaösztöne miatt. De a farkasnak is van falkaösztöne, mégsem tekint az emberre falkatagként. A kutya viszont születésétől fogva, ösztönösen (!) felismeri az emberi kéz (de akár láb, stb) mutatását is...


na most nem megyek ebbe bele, de a lényeg, hogy a tigrist az ember már csak a méretei miatt sem tudta háziasítani, de egyéb feltételek is hiányoznak...

2011. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a kutya, hanem a ló a legjobb barátom. =) A lovat ugyanúgy meg lehet szelídíteni, mint egy kutyát, de ő pl. azért nem lehet az ember legjobb barátja, mert a lóhoz érteni kell, a kutyához meg nem.
2011. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

hát ez a "lóhoz érteni kell, a kutyához nem" azért egy kicsit erős nem gondolod?...


egy "állatbarát" szájából ilyet hallani elég visszás...


Miért ne kellene érteni egy kutyához?...

egy csomó ember azt hiszi, hogy az a kutyatartás, hogy kikötöm a láncra oszt napjába egyszer odalököm elé a maradékot...


inkább az a csodálatos, hogy még ezek a kutyák is sokszor istenként tekintenek a "gazdájukra"...


én is imádom a lovakat, lovagoltam is, de egy ló messze nem kötődik úgy az emberhez, mint egy kutya.


a kutya sokkal jobban szereti az embert, mint az ember a kutyát.

2011. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a MODERN ember legjobb barátja. De például egy honfoglaló magyar a kutyát "kutyába se vette", mert neki a ló volt a "legjobb barátja", és több is ennél. Ezért úgy köszöntek egymás között honfoglaló őseink, hogy "Lovad s családod hogy van?". A modern ember társa pedig azért a kutya, mert viszonylag kis testű, és nem kell szinte semmi szakértelem a tartásához, meg egy darab kenyérrel is elnyerhető a feltétlen hűsége.
2011. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!