Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ettől valami baj?

Lehet ettől valami baj?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél van egy kiscica.Még kicsi, nem tudom, hogy mennyi idős.Tudjátok milyenek az öregek..azt mondták, hogy nem kell őt beoltani mert nem lesz neki semmi baja..., de én aggódom érte, mert az orra egy kicsit folyik és a szeme is váladékozik.Kinti cica.Mondtam nekik, hogy kölyök cicaeledelt adjanak neki, de felnőtt macska eledelt vesznek mindig.Azt mondják, hogy rá kell szoknia a konyhakajára és adnak neki riszt meg tésztát meg ilyeneket, de nem eszi meg...Megkérem anyát hogy amikor megyünk hozzájuk vigyünk neki junior kaját, de ennyi nem elég neki.Amikor meglátják, hogy etetem azt kérdezik hogy már megint etetem azt a szegény macskát ,meg hogy nehogy túletessem...egész nap vele vagyok és sokszor nyávog akkor tudom hogy enni kér és keresi a kaját.akkor adok neki, de ők nem bánják ha nyávog, azt mondják, hogy mi baja van..

aggódom érte nehogy férges legyen vagy beteg.Annyira szeret mert mindig vele vagyok és követ mindenhova.amikor az ölembe ül az arcomhoz dörgöli az orrát és a fejét...

-hány hónapos lehet?

-lesz valami baja ha nem kap junior cicakaját?

-oltások nélkül mi baja lehet?átragadhat rám is?

előre is köszi a válaszokat és bocs a regényért! :)


2011. aug. 5. 14:18
1 2
 1/12 anonim válasza:

Attól, hogy nem kap junior cicakaját nem lesz semmi baja.

Oltásokat nem tudom, de azt hiszem az én macskám sincs beoltva.

2011. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes Tőled, hogy foglalkozol vele. :)

Nem lesz belőle baja, ha nem kap junior macskaeledelt, bár tény, hogy abban olyan vitaminok, ásványianyagok vannak, amire neki szüksége van/ volna. Az jó, hogy néha viszel neki, még az is több, mint a semmi!

Az oltások megint érdekes kérdés. Mondják, hogy praktikus, mind a macska, mind a gazdi szempontjából, de nagyszüleimnél sem voltak beoltatva a macskák, és mégsem lett sem nekünk, sem nekik semmi bajunk. Annyi, hogy így ne puszilgasd, csak simogasd, miután vele játszol vagy ilyesmi, moss kezet. :)

Régen sem adtak a macskának macskaeledelt, csak házikosztot, mégis megvoltak. Szóval még ez miatt se aggódj. Néha, később is, vigyél neki finomságként macskakaját.

Viszont tudod minek lenne értelme, ha nem is oltatják be? Féregtelenítő tablettának. Az állatorvos tud adni, nem is olyan drága. És az a macska szempontjából is, és miattatok is jó lenne. Simán egy tabletta, beadod neki, és ennyi. Idővel meg kell ismételni, de ezt majd az állatorvos elmondja.

A házikoszt belefér, a krumplit nem tudja megemészteni, az kerülendő. Tésztával, rizzsel nincs ilyen gond. Vagy: össze is keverheted ezeket a konzerv eledellel, és akkor nagyszüleid sem mondhatják, hogy elkényezteted, és mégis megeszi ezt is - azt is.

Remélem, tudtam segíteni. Ha valamire nem válaszoltam, vagy nem érthető, kérdezz még nyugodtan.

2011. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!:)

még annyi hogy mennyi idős lehet?

lécci csak a képet nézd meg, mert csak így tudom megmutatni!

De az sem baj ha az akváriumomat is [link] :D

2011. aug. 5. 14:33
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát sokat írnak arról, hogy prémium táp kell minden állatnak, mert az az igazi. Az biztos, hogy attól, hogy felnőtt cicakaját kap, baja nem lesz, persze jobb lenne, ha még nem enne konyhai kaját, de vidéken ez a gyakori.


Én is vidéken élek, mielőtt megvádolnátok... :) Nekünk két macskánk van és mikor kicsi voltam, akkor én sem tudtam, hogy mi a jó, nálunk se voltak oltva a macskák, csak egy, akit tényleg mindig gyömöszöltem. Macskakaját vettünk mindig nekik, de juniort, csak most, hogy már tudom, mit hogy kéne.


Azóta ivartalanítva vannak a macskák és nem a legjobb minőségű kaját kapják, de macskatápot és rendszeresen. Oltva az egyik van, mert ő benti is. A másik macsek csak féreghajtva van, mert ő leginkább csak kajálni jár haza, nem igényli annyira az emberi társaságot.


Szerintem sokat nem tehetsz, nekem is van nagymamám, ők még a régi módi állattartás hívei, szóval szerintem változás nem lesz, csak akkor, ha személyesen lemész, és elviszed az állatorvoshoz vagy viszed rendszeresen a macskakaját.


Ha tényleg ennyire ölelgeted a macskát, akkor viszont tényleg kéne oltás, de féreghajtás mindenképp! Nem drága, egy tabletta 300-500 Ft között van. Az oltás 3000-5000 Ft között szokott lenni.

2011. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képet, szerintem már pár hónapos lehet, olyan 3 hónaposra saccolnám, de ez tényleg csak tipp.

Viszont: jól néz ki, nem sovány, szép a bundája. Szóval ne aggódj miatta!!! :)

2011. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megengedem, hogy az ölemben aludjon és hogy hozzám dörgölőddzön, de arról nem hetek, hogy valahányszor a fejét az arcomhoz dörgöli,ez még nem ölelgetés. ő így mutatja ki a szeretetét és nem fosztom meg ettől ha neki jól esik, és hát így közelebb érzem magam hozzá én is, de nem sokszor csinálja csak ritkán.Rajtam kívül csak a testvérem simogatja, de engem szeret a legjobban és én is a legjobbat szeretném neki nyújtani...mellesleg nagyon szelíd cica és nem lehet megállni hogy ne engedjem az ölembe.
2011. aug. 5. 14:58
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtató válaszokat! :)

Már nagyon rég volt ilyen kiscicám és nagyon szeretem, ezért aggódok érte ennyire...:D

2011. aug. 5. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja abból sem, ha konyhai kaját eszik és szereti. És ha nem oltod be sem lesz feltétlen baja, csak vegyél neki bolhairtó port. És szerintem kb márciusi-áprilisi lehet.
2011. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 4-5 hónapos lehet a cica :D Valószínűleg macskanáthás, el kell vinni orvoshoz, és igen, féreghajtó is kell neki.

Nem tudod magadhoz venni a cicát? Ha ennyire szereted, meg ő is téged, biztos hiányzol neki ha nem vagy vele...

2011. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de miért lenne macskanáthás? És miért kellene magához vennie?
2011. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!