Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatom le erről? :/

Hogyan szoktathatom le erről? :/

Figyelt kérdés

A kiscicám sokszor kaparta a tapétát, bőrülőgarnitúrát.

Vettünk kaparófákat hátha úgy nem fogja.Használja a kaparófát, de egyedül a tapétáról nem szokik le.Vettünk "macska riasztót" de annak sincsen semmi hatása.Próbáltam, hogy ha odamegy a tapétához és elkezdi kaparni, lespriccelem vízipisztollyal.El is futott tőle, de pár perc múlva visszament.Teljesen tanácstalan vagyok.Segítsetek!!


2011. aug. 8. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg macskamentával bekenni a kaparófát, hogy jobban tetsszen neki:)

A tapétát meg, ha lehet valami citrusos illatú dologgal, mondjuk citromlével töröljétek át, vagy legalább előtte a földet :)

2011. aug. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sabrina99 ***** válasza:
100%

Én rászoktam szólni és olyankor a kaparófához iszem és kissé feldobva rácsimpaszkodik és olyankor érzi hogy a körmei beleakadnak a kötélbe. Utána pedig elkezdi rajta élesíteni a körmét.

Jelenleg is tart a "leszoktatása" a tapétáról, de már többet használja a kaparófát.


Én játékkal csaltam oda és mindig ingereltem, hogy másszon föl rá. Már magától is odamegy, kaparja rajta a karmát, és ott is alszik. :))

2011. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Én kb 2 hetente lenyesem a macskáim körme végét, így nem tudnak semmiben kárt tenni. Csak a hegyét kell lecsippenteni. Nekem sem jött be a kaparófa, nekem a fotelt kaparják, de tompa körömmel hiába :D Meg persze mindig rájuk is szólok!
2011. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
sosem értettem a macskásokat...
2011. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyémre néha jön rá a dili 7 hónaposan rágta és kaparta a tapétát nagyon haragudtam rá és nálunk addig is az jött be ,hogy hangosan rászóltam, NEM-el és még tapsoltam is vagy bizony kapott a hátsójára de csak jelzésképp és odavittem a kaparófához és ott simogattam és dícsértem. Lényeg meg tudja különböztetni ,hogy mikor vagy mérges és mikor dícséred nekem ez jött be ha rosszat csinál rákiabálok ,hogy nem szabad ha azt látom jó helyen karmol akkor mondom neki ügyes cica :)

Amúgy szerencsés vagyok a függöny soha nem érdekelte a sarokülőt is csak piciként próbálta karmolni de utána jól elijeszettem ettől is. Tapéta csak pár napig játszott aztán felfogta hogy jobb ha ezt abbahagyja.

A bútorokat sem bántotta soha,csak légy határozott érezze baj van. A vízipisztolyos trükköt eleinte próbáltam ,de az nem jött be oké akkor elrohan onnan ,de aztán mivel látja mert nem tudom elkerülni hogy ne lásson engem hogy én spriccolom tojt rá.

2011. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem nagy cucc...nekem a nyulam a szekrényt ágcsálta, és elfogyott a fél szekrény......
2011. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legjobb a narancs héj vagy a narancs olaj hidd el!A mi macskáinkat úgy szoktattuk le róla hogy össze vissza pisiljen hogy narancs héjat raktunk oda.(a macskák utálják)
2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

FEGYELMEZD MEG!


Amikor legközelebb elkezdi kaparni,csapd le konyharuhával,újsággal,ami kézhez esik.Lehet kegyetlenségnek hangzik DE NEM AZ!


Fölösleges költeni rá,egy kézmozdulat és megtanulja hogy azt nem szabad.


Attól meg NE FÉLJ HOGY MEGUTÁL mert ezt nem annak veszi.Minden macska életében le kell fektetni alapszabályokat,ami bizony fizikai erőszakkal jár,de hát ez van,így tanulják meg mit szabad és mit nem.

2011. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:)
2011. szept. 4. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!