Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért esküsztök a száraztápra?

Miért esküsztök a száraztápra?

Figyelt kérdés

Ez szerintem elég egyértelmű, h nagyon rossz.Én is etetek vele, mert kényelmes, de nem ringatom magam abba a hitbe h ez jó a cicának!!! Még a prémium tápok is nagyon pocsékak...


Mi az előnye? Rengeteg benne a szénhidrát, gabona még az RC-be is van EGY CSOMÓ, teljesen finomított és dehidratált vackok, nagyon nagy kalória tartalommal. És akkor a prémiumokról beszélek csak és nem említettem whiskast és társait.


Előnyei (állítólag): jó a fogaknak mert rágnak- és a csont nem jó neki, és az ráadásul 100% hús alatt van!! Ráadásul az sem bizonyított h a sterilized tápok bármit is érnek, azt már ne is említsük, h nyers kosztos macskáknál szinte ismeretlen ez a betegség, még ivartalanított hímeknél is!!!


A konzervet meg fikázzátok, holott az sokkal közelebb van a természetes táplálékukhoz, pl mert tele van folyadékkal. És ok a legtöbb rossz és alig van benne hús és a többi marhaság, de senki nem mondja h etessetek tescos konzervvel, mert vannak nagyon jók, normál áron, 60%-os hústartalommal. 10-ed!!!!! annyi szénhidrát van benne, mint a száraztápokban!


Nem lenne logikusabb konzervvel(jó minőségű) és nyakkal, szárnnyal, szívvel, zuzával, májjal(tálalás előtt 1-2 napra lefagyasztva!!!) etetni? Nem kell ehhez szakcikk sem, csak józan paraszti ész! Persze a száraz táp gyártók már átmosták az agyunkat...


Persze mondom, én is adok szárazat de a lehető legkevesebbet, persze ha hosszabb ideig nem vok itthon azt szórok nekik mert kényelmes, olcsó, és nem romlik meg.


Érdekelne, miért vagytok nagy száraztáp mániások, amikor az utóbbi időben két gyakorlati kísérletet olvastam ami alátámasztja h a legjobb a nyersetetés és a legrosszabb a száraz(hiszen nekünk is nagyon rosszat tesz a finomított élelmiszerek fogyasztása, logikus h a macskáknak is akik RAGADOZÓK, tehát nyers étel fogyasztására vannak kitalálva!)


2011. aug. 19. 18:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem, neked az a bajod hogy nem tudod mindenkire ráerőltetni a saját igazad amit amúgy egyetemes igazságnak akarsz beállítani. Van egy véleményed, kész, másnak meg más. Ennyi.
2011. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
ok
2011. aug. 19. 19:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Most ezt úgy állítod be mintha ezt magadtól okoskodtad volna ki közben pedig olvastad. Azt is tudom hogy hol mert én linkeltem be pár kérdéshez a cikket. Most pedig jössz és úgy gondolod fel vagy jogosítva hogy mindenkinek megmond

mit gondoljon. Ez is egy álláspont a sok közül a macska etetésével kapcsolatban, nem végső igazság.

Itt a cikk ahonnan az áldott szikra kipattant:

[link]

2011. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, h innen pattant a szikra, a szikra megvolt és már régen is azt válaszoltam a kérdésekre, h én nem tartom jónak az egyöntetű táplálást,és h miben lehetne több hús, mint a húsban és nemcsak ezt a cikket olvastam, hanem másikat is, és tény h annak a linkje is megtalálható a linkgyűjteményben, de azt már sokkal régebben olvastam. Nem akarom megmondani mit csináljon, de a csak száraz etetésre mindig haraptam, ha meg valaki direkt értetlenkedik is főleg.
2011. aug. 19. 21:42
 15/18 anonim ***** válasza:

Engem igazából teljesen hidegen hagy ez a száraztáp mánia - és a macskámat is.

Azt vettem észre, hogyha akár csak egy nap lefolyása alatt több szárazat eszik, nem tud kakilni és utána meg szenved... ugyanis inni meg nem nagyon szeret és szó szerint beleragad.

A jobb minőségű konzerveket, párizsit, sonkát, csirkehúst és májat viszont imádja és nincsenek is emésztési gondjai, hiszen van bennük viszonylag elég folyadék.

Hiába mondjátok, hogy nedves legyen a száraztáp, az én macskám le se szarja - még ha húslevessel is van meglocsolva. Ettől függetlenül mindig van előtte száraz kaja a két étkezés között, ha kedve van eszi, ha nem, nem - és teljesen egészséges, ahogy nagyanyám macskái is azok voltak, még a tápok előtt.

2011. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

De ugyanerre van fordítva is ezer példa. Hogy a macska tökéletesen megvan jó tápon. Az én macskám meg mint mondtam, egyszerűen sovány lesz és éhes ha nem ehet minőségi tápot. Ez van, egyik sem rosszabb.

Arról meg inkább ne beszéljünki mennyire voltak jól régen az állatok amikor semmi értékük nem volt, főleg a macskáknak és senkit nem hatott meg ha korán meghaltak, és nem érdekelte őket hogy miért történt. Ez egy gyerekmese, hogy régen az állatok olyan tökéletes életet éltek.

2011. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én azt az egyet nem értem, hogy ha valaki feltesz egy normális kérdést nem támadó jelleggel, csak véleménycsere, eszmecsere céljából, akkor miért generálnak egyesek mégis vitát? Én értem, hogy mit szeretne a kérdező, szerintem nem agyat mosni, vagy másra ráerőltetni a véleményét, hanem egyszerűen felhívni a figyelmét az embereknek, hogy a száraztáp nem a legjobb, aki teheti táplálja máshogy cicáját.

Én is száraztáppal etetem a cicámat, mivel diák vagyok se pénzem, se időm nem engedné meg, hogy házilag kutyuljak neki ételt, de mégsem érzem tiszteletlennek, vagy támadónak ezt a kérdést.

2011. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én drágalátos, imádott cirmosom nem hajlandó megenni se a konzervet, se az alutasakosat.

Kétféle élelmet hajlandó elfogyasztani: a száraztápot (mágikus hatása van rá a zörgő doboznak), és az általa elfogott verebeket. <__<

Sajnos néha úgy érzi, hogy ez utóbbit is a házban kényelmes elfogyasztani... (mjaj...)

2011. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!