Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a helyzet a 9. emeleti...

Mi a helyzet a 9. emeleti ablak és a macska viszonyáról?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakom 3 kandúrral és nagyon féltem őket ha az ablakhoz mennek, amikor nyitva van. Mondjuk sztem érthető. Olyan megoldásokat, illetve ötleteket várok, amivel valahogy gyomorremegés nélkül tudnék szellőztetni, főleg nyáron, és egész nap, amikor munkában vagyok, mert nyáron a panel csukott ablakkal, az nagyon durva tud lenni.

Köszi előre is.


2009. ápr. 15. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

Szeretnek szexelni hehehe


Amúgy szúnyoghálós ablak?

2009. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Macskaháló az ablakra. A nagyobb állatkereskedésekben kapsz.
2009. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
szunyogháló :)
2009. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Előző válaszok valamelyike, mert sok a kilenc!!!

Bár a volt kollégám cicója túlélte a nyolcadikat.

2009. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Vagy hálót tegyél az ablak(ok)ra, vagy valamilyen fémből ill. fából készült könnyű kiszedhető rácsot.

Egyébként ha egyszer kiesik az ablakon egy macska akkor többet már nem fog. Anyámnak 16 évvel ezelőtt kiesett/kiugrott az akkor még kölyök macskája az ablakon, igaz, hogy "csak" a 2. emeletről(kb. 9m). Szerencsére túlélte egy kis agyrázkódással és néhány karcolással, az állatorvos adott neki fájdalomcsillapítót és valamilyen nyugtatót az agyrázkódás miatt. Anyám is aggódott, hogy mi lesz de az orvos azt mondta, hogy nem kell félni ez többé nem fog előfordulni. Nem is történt azóta ilyen baleset, pedig sokszor ha haza értünk azt láttuk, hogy a macska az ablakpárkányon ül, fekszik vagy sétál.

A macska még most is él, már 17(!tizenhét!) éves. Már régóta nem megy az ablakba (már a fotelra is nehezen megy fel) de ha "öregesen" is, jól van. :)

2009. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


a szúnyogháló nem olyan jó ötlet, mert egyes cicák felmásznak rá. Pároméknál 4 cica van, mind galamb-őrült,szobáról szobára hajkurásszák őket az ablakokba kiugrova, de nem ugranak utánuk, csak "kaffognak". A cicák ha nem kényszeríti őket valami, nem ugranak le.(pl becsapódó ablak a huzattól) de az ellen egy szunyogháló sem védené meg.a legfontosabb, hogy biztosra tudd rögzíteni az ablakot,és jusson minden cicának hely az ablaknál, hogy ne tülekedjenek. Tudom hogy aggódsz, de bátorság, nem buták azok a cicák. ha mégis nagyon rettegsz,én is macskahálót, vagy valami fémrácsot ajánlok neked.


Caelestis

2009. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Szúnyogháló nem jo.szakad meg tényleg direkt ra masznak.nalunk az egyiket széthasitotta,a masikat majdnem kerettel együtt lökte ki.a bukoablak a legjobb megoldás.mi lassan egy éve ugy vagyunk és biztonságos
2009. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos kieshet, az én cicám kétszer is kipottyant, amikor a párkányon meg akart fordulni. Szerencsére elsőn lakunk, így nem lett baja, de ez ugyanígy előfordulhatott volna a kilencediken is... Én szúnyoghálót tettem utána az ablakra.
2009. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szúnyoghálóra az enyémek is ugranak, ezek a modern felragasztósak pedig nem fogják megtartani a macskát, ráadásul ezt ő nem is tudja, szóval felmászhat, neki ugorhat/támaszkodhat...

bukóablak, kizárni a macskát onnan ahol szellőztetsz, macska háló, ami direkt erre van kitalálva, állatkereskedésekben biztosan segítenek. Vagy azok a betörés ellen védő rácsok, de valami kisebb lyukú, hogy a fejét se tudja kidugni, na azzal együtt biztos nem esik ki, nem úgy, mint a szúnyoghálóval.

2009. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Csak látja,hogy magasan van.. csaknem hülye,hogy kiugorjon
2009. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!