Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon fontos, tudtok nekem...

Nagyon fontos, tudtok nekem segíteni vagy bármit tanácsolni?

Figyelt kérdés
szerdán a 2 éves cicámnak négy kiscicája született. másnapra ez egyek kiscica sajnálatos módon elpusztult. tegnap az anyjuk elment reggel otthonról és csak délután jött haza. mikor megjött elfeküdt és fetrengett, valószínüleg mérgezett egeret ehetett. adtunk neki tejet és túlélte, de viszont amikor beraktam a kölykeihez, nem foglalkozott velük ezért még egy kiscica meghalt. ma az anyjuk megint elment reggel otthonról, de még nem jött haza. nagyon aggódom! mi lesz a kiscicákkal? és mi van az anyjukkal? lécci segítsetek! ha esetleg az anyjuk mégsem élte túl a mérgezést, és elpusztult, van rá esélyem, h a kiscicákat valamilyen módon megmentsem? lécci segítsetek! belebolondulnék, ha az anyjuk is elmenne és a kiscicák is!:( előre is nagyon köszönöm mindenki válaszát!
2011. aug. 20. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hívogatni az anyamacskát. Ha előkerül, zárd be őt a kiscicáival valahova (pl. pince, garázs, melléképület.)

Addig is jó ötlet a pótmama. A picic cicáknak anyatejre van szükségük, hogy kialakuljon az immunredszerük. Az újszülött cicáknak egyáltalán nincs immunrendszerük, ezért mondják, hogy szinte lehetetlen felnevelni őket ilyen pici korban. 2 óránként kell etetni őket éjjel-nappal és ahogyan már írták, melegíteni is kell őket annak ellenére, hogy nyár van. Bizony, az ürítést is segíteni kell és a szocializálódáshoz is jó lenne egy nagyobb macska...

2011. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Fú, ez nehéz dolog. Én még nem csináltam ilyet, de hallottam, hogy kétséges a siker. A betegségek könnyen elvihetik a kicsit, ha nem kap anyacica-tejet :(


Vannak még jótanácsok itt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__880051

Neki pl. sikerült :)

Sok sikert Neked is!

2011. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi lett a cicákkal? Túlélték?
2011. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!