Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a kismacska...

Mit tegyek, hogy a kismacska jobban legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kismacskánk. Igazi kis örökmozgó, nagyon ügyes vadász válik majd belőle, ezt már megállapítottuk, mert nagyon fürge és éber kis jószág. Tegnap történt, hogy mentem valahová autóval, és mire hazaértem, a kismacska eltűnt, az anyja pedig kétségbeesetten nyávogott utána. Kerestük mindenütt, még az utcán is, sehol nem találtuk. Már kezdünk lemondani róla, amikor ma délelőtt a háztól kb. 5-600 m-re lévő ABC előtt feküdt. Gyorsan hazahoztuk, de szabályosan sokkot kapott szegény is állat, szinte egyáltalán nem mozog, nem eszik, nem iszik semmit, és úgy ül és bámul, bambul maga elé, mint egy élőhalott. Nagy nehezen előkerítettem az anyját, hogy a kicsi tudjon szopni legalább, ha a tehéntejet nem issza, de hiába, még a száját is hiába tartottam oda az anyamacska csecséhez, nem kellett a kicsinek. Alig mozog, néha nyávog, mintha az anyját hívná, de ha az anyja oda is megy, nem csinál semmit, nem szopik. Mi lehet a kicsi baja? Hívjak állatorvost? Vagy pár nap alatt elmúlik? Végül is, ha belegondolok, ki tudja, hogy azt az egy napot, amit 2 hónaposan házon kívül töltött, kivel-mivel találkozott, megrémült az emberektől, autóktól, stb.

Kérem, hogy akinek van ötlete, vagy tapasztalt már hasonlót a házikedvencével, ossza meg velem a tapasztalatait! Előre is köszönöm!


2011. aug. 23. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kiszáradt. Fecskendővel itassátok!! Jó lenne egy állatorvos ha látná, mert lehet kellene neki infúzió is! És ha lehet sokat vedd ölbe, simogasd, hogy érezze a szeretetet, jobban érezze magát. Remélem jobban lesz!
2011. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A simogatással, pátyolgatással, ölben altatással nincs gond, azt talán még túlzásba is viszem. :) Igazán remélem, hogy jobban lesz. Igen, azt én is gondolom, hogy folyadékra van szüksége, de magától nem iszik. Ha holnap sem javul, elviszem az állatdokihoz.
2011. aug. 23. 17:32
 3/13 anonim ***** válasza:
állatorvos-->infúzió
2011. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De ne várd, hogy magától igyon mert nem fog. Itassátok, mert nem fogja kibírni holnapig se!!
2011. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

SAjnálom. :/ Remélem rendbe jön a cicus.

Ha nem sajnálod a pénzt állatorvosra mindenképp vidd el!

2011. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még ma el kéne vinned! Biztos ami biztos, én a helyedben nem kockáztatnék! :S És mellesleg a fecskendőzés jó ötlet, lehet hogy senítene
2011. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha kell erőszakkal tegyél a szájába fecskendővel vizet.

én még ma elvinném orvoshoz. egy éjszaka hosszú lehet még neki....

2011. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass! vidd orvoshoz még ma!!! :S
2011. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azonnal vidd el állatorvoshoz!Te komolyan gondoltad,hogy ha egy állat meg se tud mozdulni,haza sem tudni menni,mert még annyira sincs ereje majd magától meggyógyul??Csoda ,hogy eddig kibírta szegény! Nekem az egyik macsekommal volt így,bár ő törött lábbal is hazavonszolta vhogy magát.Annyira nem bírt semmit tenni,hogy maga alá pisilt.Vajon ezt normálisnak lehet nevezni?? Nem volt kérdés,egyből orvoshoz vittem,s közben aggódtam,hogy egyáltalán kibírja addig.Utána 1,5 hétig kórházban volt,valószínűleg autóbalesete lehetett.
2011. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
tényleg, mi van a kiscicussal??
2011. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!