Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a kismacska...

Mit tegyek, hogy a kismacska jobban legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kismacskánk. Igazi kis örökmozgó, nagyon ügyes vadász válik majd belőle, ezt már megállapítottuk, mert nagyon fürge és éber kis jószág. Tegnap történt, hogy mentem valahová autóval, és mire hazaértem, a kismacska eltűnt, az anyja pedig kétségbeesetten nyávogott utána. Kerestük mindenütt, még az utcán is, sehol nem találtuk. Már kezdünk lemondani róla, amikor ma délelőtt a háztól kb. 5-600 m-re lévő ABC előtt feküdt. Gyorsan hazahoztuk, de szabályosan sokkot kapott szegény is állat, szinte egyáltalán nem mozog, nem eszik, nem iszik semmit, és úgy ül és bámul, bambul maga elé, mint egy élőhalott. Nagy nehezen előkerítettem az anyját, hogy a kicsi tudjon szopni legalább, ha a tehéntejet nem issza, de hiába, még a száját is hiába tartottam oda az anyamacska csecséhez, nem kellett a kicsinek. Alig mozog, néha nyávog, mintha az anyját hívná, de ha az anyja oda is megy, nem csinál semmit, nem szopik. Mi lehet a kicsi baja? Hívjak állatorvost? Vagy pár nap alatt elmúlik? Végül is, ha belegondolok, ki tudja, hogy azt az egy napot, amit 2 hónaposan házon kívül töltött, kivel-mivel találkozott, megrémült az emberektől, autóktól, stb.

Kérem, hogy akinek van ötlete, vagy tapasztalt már hasonlót a házikedvencével, ossza meg velem a tapasztalatait! Előre is köszönöm!


2011. aug. 23. 17:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na, mióta kiírtam a kérdést, kiderült pár fejlemény. Mint utóbb kiderült, a kicsi az ABC előtt összetalálkozott egy autóval, de az ABC tulaja észrevette, megszánta és felvette az útról, ahol feküdt, a szája véres volt, és betette egy dobozba. A kicsi másnap kimászott a dobozból és ott feküdt az ABC előtt, ahol megtaláltuk.

Nem vittük állatorvoshoz, semmi értelme nem volt. Falun az emberek nem olyanok, hogy mindennel állatorvoshoz rohangálnak. A városi nép olyan, tudom, de mi máshogy csináljuk a dolgokat. És ez nem azt jelenti, hogy nem teszünk meg annyit az állatokért, mint a városiak. Ha jól gondolom, a válaszadók között biztos nincsen 5 falusi sem.. Legalábbis a válaszok tartalma alapján gondolom ezt.


A kismacska hála Istennek jól van. Kutya baja sincs. A szomszéd adott neki egy kiskanál szilvapáleszt, ami szépen kifertőtlenítette a kicsi belső bajait, sebeit. Másnapra már sokkal jobban volt, és az állapota, viselkedése folyamatosan tér vissza az eltűnése előtti kerékvágásba. Újra mászkál, szaladgál, nem nyávog, eszik, iszik rendesen. Szinte már teljesen rendbe jött.


Egyébként köszönöm a válaszokat! Köszönöm az állatdokis meg fecskendezős tippeket is, de nem kellett végül hasznát venni. Hála Istennek jobb megoldást találtunk. Legalábbis ebben a helyzetben azt hiszem, ez volt a legjobb megoldás.

2011. aug. 25. 12:35
 12/13 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy jól van, örülök neki.

csak rá ne kapjon a pálinkára:)))

2011. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem fog... :)
2011. aug. 25. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!