Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért agresszív a cicám?

Miért agresszív a cicám?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hete hoztuk el szüleitől most 7hetes sziámi cicánkat. Nem voltak testvérei.

Napközben minden rendben van, estefele viszont elkezd agresszívan viselkedni. Harap, karmol és ha rászólok akkor meg feláll a szőr a hátán, a farkán és oldalra menve kezd közeliteni és támad rám. Nem tudok vele mit csinálni, egyik pillanatban doromboló aranyos cica a másikban meg... Igy kell elképzelni: [link]

Kérlek adjatok tippeket!


2011. szept. 14. 10:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is lefárasztottam a macskámat mikor befogadtam, különben nem lehetett bírni vele. A lefárasztás is csak arra volt elég, hogy elaludjon. Éjszaka felkelt, és folytatta. Én is garzonban lakok. Ha nagyon pipa voltam, kicsuktam a szobából. Nagyon sírt. Füldugó be, alvás reggelig. A küszöbre ragasztott szőnyeg állapotából tudom, hogy a macska nem mindig alvással töltötte az időt reggelig...


Most lassan féléves a cica. Sokkal-sokkal nyugodtabb, pedig még nincs is ivartalanítva. Azt mondják, az még inkább visszaveszi az aktivititását.


Szóval különösebb jótanácsot nem tudok én sem adni, egyszerűen csak azt, hogy légy türelmes. A Tiéd még nagyon pici. Egy kisgyerek! Idővel csitul.


A deviáns viselkedés arra is utalhat szerintem, hogy nem érzi még biztonságban magát az új környezetben. Az OK, hogy tudja, hogy Te nem fogod bántani. Ezt elég hamar megtanulják. De ez azért mégsem minden! Egy-egy új zaj az udvarról még megijeszti, és szíve szerint menekülne az anyukájához. Idő kell, hogy beilleszkedjen. Néhány nap után már viszonylag magabiztos, de úgy igazán csak hónapok múlva veszi birtokba a lakást, és csiszolódik össze a gazdival. Addig meg... ki tudja mi jár a fejecskéjükben :)


A harapásról és a karmolásról pedig Neked kell leszoktatni. Leszokni nem nagyon fog, de ha megérti, hogy ez fáj Neked, visszavesz a dologból. A harapásból harapdálás lesz, a karmolásból pedig pofozás. Most még kiscicaként lehet hogy ari ahogy játszik az ujjaiddal. Viszont a mancsaiban alig van erő, a fogai pedig tejfogak! Később ez igen fájdalmas lesz.

Szóval már most jelezd, ha bedurvul. Üss oda, billentsd odébb erőszakkal (persze azért finoman ám). A lényeg, hogy fájjon Neki is a mutatvány. Másképpen nem tanulja meg, hogy mikor durva a játék, és mikor nem. Én egy hangos szisszenéssel jelzem, ha fáj. A második szisszenést már olyan dolog követ, amit ő sem szeret :)


Az éjszakai ébresztgetések ellen én a takaró alá menekültem. Jól el lehet bújni a cica elől a takaró alatt. Ilyenkor hamar abbahagyja az ugrabugrálást és keres más játékot. Fontos, hogy mindig legyen játék a lakásban szerteszét. Egyébként nem tudja magát lefoglalni mással, mint Veled. De játék ide vagy oda, nem fogja otthagyni a gazdiját. Fél szemmel mindig figyeli, mikor lehet megint játszani vele. A kiscicák márcsak ilyenek :S


Amit pedig fotóztál az aranyos. Én sem számítottam ilyesmi viselkedésre, mikor befogadtam ezt a kisördögöt! De az enyém is csinálja. Még félévesen is csinálja. Az enyém nem támad ilyenkor, inkább csak színleli a menekülést. Felborzolt szőrrel oldalaz el a sarokba, vagy a fotel mögé. Mintha azt akarná, hogy kövessem. Ha követem a kezemmel, harapós-karmolós játék következik. Ha nem követem, lesből támad rám a fotel mögül.


És nem szeretnélek elkeseríteni, de a harapás-karmolás illetve a háton való szőrfelálláson kívül sokkal rémisztőbb dolgokat is fog művelni a függönyöddel, a száradó ruhákkal, a szobanövényekkel és a virágfölddel... Türelem kell, és kitartás! Előbb-utóbb felnő és már nem lesz vele más dolgod, mint hogy simogasd a lusta formáját egy-egy kiadós vacsizás után :D

2011. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen minden válaszolónak!
2011. szept. 16. 15:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is befogadtam egyet, nőstény volt, pár napig nyugton volt, aztán egy hét után megkergült. Háromszor gyorsabb lett, cikázott, dübörgött a szobában a padlón, minden mozgóra rátámadt, nem bírtam vele, éjszaka is ezt csinálta, ráadásul a fejemet taposta. Engem idegesített, úgyhogy elpasszoltam valami macskabarátnak.
2011. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kis korában ez természetes.
2011. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!