Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja volt a cicámnak? :' (...

Mi baja volt a cicámnak? :' ( L/15

Figyelt kérdés
Ma meghalt az egyik kiscicám. Már 3 napja nem nézett ki vmi jól,sovány volt mert akármit adtunk neki nem akart enni csak vizet ivott,ma pedig meghalt. :( A szeméből vmi zöldes akármi jött,törölgettem is neki,meg csöpögtettem bele egy kis kamillateát mert az jó rá,a vége felé meg már állni se tudott dőlt elfelé. Félek h átadta vhogy a többinek,mit csináljak?
2011. szept. 17. 19:26
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ő volt aki nem kapott elég tejet az anya cicától,mert a többiek kitúrták!És legyengült!+ a késő nyári cicákat elviszi valami kórság!(biosz tanáromtól tudom!)...A sok IQ harcossal ne foglalkozz!A rendőrség sz@rni fog rá!(párom az!)
2011. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 hell-ikon ***** válasza:
82%

Elég sok minden lehet így...

Fertőző hashártya gyulladás szokta fiatalon elvinni ált. a cicákat, de lehetett jó eséllyel macskanátha is, ami szintén fertőző viszont könnyen kezelhető. tuippelni tudnék még, de sok értelmét nem látom.

Orvos kellett volna / kellene, mindenképpen.

2011. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 hell-ikon ***** válasza:
tuippelni - tippelni akart lenni természetesen...
2011. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm végre vki megértett. Szal felfogtátok? NEM azért nem vittem el orvoshoz mert egy undorító,hidegvérő állatgyilkos vagyok hanem azért mert a helyi állatorvos nem vmi kedves ember és akárhogy könyörögtem vna ingyen nem kezelte vna a macskát pénz meg egyszerűen nincsen rá,sokszor még a számlákra meg kajára is nehezen jut pedig azt ugye muszáj...De ezen kívül mindene megvan a többi cicának,a fészer lett kinevezve a házuknak ahol vannak régi ruhák meg szivacsok amire ráfekhetnek,friss vizük mindig van,ami kaja marad azt pedig megkapják,meg vadásznak maguknak,amikor épp egy kicsit jobban megy akkor veszünk nekik rendes macskatápot is. Úgyh szálljatok le rólam.
2011. szept. 17. 20:04
 15/40 anonim ***** válasza:
12%

Kedves utolsó, ha csak a szemével lett volna baj, én sem vittem orvoshoz! De ha nem vagy analfabéta, láthatod, hogy napok óta sovány volt, és csak vizet volt hajlandó inni! Ráadásul a végén már állni sem tudott...

Amúgy sajnálom a macskát. Nem ezt érdemelte...

2011. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%
Nincs radszallva senki, lehet hogy egy tok aranyos szimpatikus lany vagy, igazabol nem is a te hibad mert meg nagyon fiatal vagy, nem a te dolgod lenne kifizetni a dokit. Ne vedd magadra. A szuleid viszont felelotlenek, mert egy beteg allatnak az allatorvosnal a helye, ha nincs ra penz nem kell allat. Ez az en velemenyem, semmi tobb.
2011. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Hát igen,nem ezt érdemelte, de hidd el h én is imádom a macskáimat és sokat sírtam a cica miat de nem volt más lehetőségem mint h házilag próbáltam gyógyítani hátha segít. :/
2011. szept. 17. 20:13
 18/40 hell-ikon ***** válasza:
82%

"Sztetek mit csinált volna vele a doki?"


Kedves Kérdező...

A mai állatorvosi tudomány már régen túllépett a "sarlatánság" szintjéről. Nagyon sokat fejlődött, mint gyógyszerek, mint vakcinák, mint felszereltség, technológia, ellátás stb. szintjén. Gyakorlatilag az emberi ellátás szintjével vetekszik minden szinten (ami nem is csoda, mert nagyon sok mindent vesznek át technológiai és pl. sebészeti szempontból a humán gyógyászatból.


Ha teszem azt macskanáthája volt, akkor az pár száz forintos antibiotikummal kezelhető lett volna, ha orvoshoz került volna időben. Szóval igen, tudott volna mit tenni érte az orvos, azzal ne ámítsd magad, hogy nem.


Mérgezett macskákat képesek visszahozni a halál torkából is vérátömlesztésel. De ha még nem súlyos a helyzet egy kis K vitamin injekcióval is kezelhető a patkánymérgezés például.


Szóval lehet könnyebb azt hinni, hogy nem tudott volna mit tenni éte, pedig a valóság az, hogy de igen, jó eséllyel tudott volna segíteni, ha orvoshoz kerül.


Egy lelkiismeretes orvos (igen van ilyen és szerencsére nem is kevés) pedig bármikor segít, anyagi helyzettől függetlenül, legfeljebb később és részletekkben egyenlíti ki a gazda számlát.

2011. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 hell-ikon ***** válasza:

éte - érte...

Rossz a billentyűzetem, bocs...

2011. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Figyelj utolsó leírom mi a szitu:az h ennél a dokinál ilyen nincs h megvizsgálja "hitelbe,, ha nem perkálsz azonnal nincs ellátás. Azt meg h mit csinált volna fél órával azelőtt h meghalt,gondolom egy macskát amelyik nem eszik,könny folyik a szeméből és magától még egy helyben állni se tud már nem lehetett vna megmenteni. Még a rendelőig tartó utat se bírta volna ki...:(
2011. szept. 17. 20:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!