Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja volt a cicámnak? :' (...

Mi baja volt a cicámnak? :' ( L/15

Figyelt kérdés
Ma meghalt az egyik kiscicám. Már 3 napja nem nézett ki vmi jól,sovány volt mert akármit adtunk neki nem akart enni csak vizet ivott,ma pedig meghalt. :( A szeméből vmi zöldes akármi jött,törölgettem is neki,meg csöpögtettem bele egy kis kamillateát mert az jó rá,a vége felé meg már állni se tudott dőlt elfelé. Félek h átadta vhogy a többinek,mit csináljak?
2011. szept. 17. 19:26
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Na idefigyeljetek! Először is:nincs gépünk,a bnőméktől írok(most is mert náluk alszom),másodszor pedig nem lesz lekiismeretfurdalásom,mert nem én betegítettem meg a macskát,én próbáltam segíteni neki,az h nem volt pénzünk állatorvosra sztem így 15 évesen még nem az én hibám!A további kommentelők akik csak szidni jönnek azok jobban teszik ha nem is írnak! Na csá!
2011. szept. 18. 20:08
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

Látom lepontoztatok :)

Ugyan már...ki beszélt itt most apu új kocsijáról? Olyanról még nem hallottatok, hogy villanyszámla, vízszámla, hitel esetleg. Nem csak kocsira és egyéb más cuccokra lehet spórolni, hanem arra is amit KÖTELEZŐ kifizetni. Szerintem mindenkinek (normális esetben) az az első, hogy megtudjon élni rendesen.

Na most a következő mondatomért megint lepontoznak majd a kedves válaszadók. Nem vagyok önző, nekem is van kutyám, macskám, hörcsögöm és szeretem is őket de ha választanom kellene inkább azt választanám, hogy legyen tető a fejem fölött.

2011. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
72%

Az előző kommenteket figyelmen kívül hagyva...

Félsz, hogy átadta a többinek. Orvosra nincs pénz, a kamilla meg mint láthattad, nem segít. Mégis mit mondjunk, mit csinálj? Térdelj az ágy mellé és imádkozz? Ha tényleg segíteni szeretnél nekik, akkor amint meglátod egy másik cicán ugyanazokat a tüneteket(nem a közvetlen kimúlás előttit!) azonnal készíts róla képeket, esetleg videót, aztán írj egy csomó macskás oldalra, hogy elküldenéd macskához értőknek a beteg cicákról a képeket. Aztán akik írnak, azoknak elküldöd és majd jutnak valamire, hogy milyen betegség valószínűsíthető. Nyilván ez nem 100%-os, de a biztos haláltól jobb. Na és akkor fogod magad és a diákmunkával megkeresett pénzed és elmész "sírvakönyörögni"(az ingyen van) egy állatgyógyszertárba, hogy orvoshoz nem tudod vinni, de xyz betegsége van a cicádnak és adjon már gyógyszert, különben meghal. Viszonyításképpen: mikor az én macsekom beteg volt, 7500ft volt a vizsgálat, gyógyszer stb. mikor újra előjött nála ugyanaz, akkor csak elmentem megvenni a gyógyszert 1400 forintért. Nyilván a te esetedben kicsit lutri a dolog, de mint írtam, a biztos haláltól jobb. 1000-2000 forintot meg csak össze tudsz spórolni ilyen vészhelyzetre.

2011. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
85%
ha nincs pénzed,minek neked macska? táp,kaparófa,macskaalom egy csomó felesleges pénzkidobás. ha nincs pénz akkor ne legyen macska!
2011. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
76%
persze mert te EMBER vagy téged el kéne látni ha beteg vagy? ha macskára nincs pénz rád hogy lenne? nehogy azt hidd hogy te magasabb rendű vagy náluk. ha te lettél volna a macska hejében?ő ugyanúgy élőlény ő ugyanúgy érzi a fájdalmat.
2011. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
47%
Mi az, hogy hogyha nincs pénz a gyógyításra ott az eutanázia? Egy állatnak nincs meg az élethez való joga, csak mert nem ember? Akinek nincsen pénze gyógyíttatásra, ne tartson felelőtlenül állatot, ennyi az egész.
2011. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 hell-ikon ***** válasza:
69%

Olvass és értelmezz kedves utolsó (ha nekem szólt a hsz)...

Az írtam: Ha nem lehet segíteni rajtuk...

De idemásolom az ominózus mondatot, kiemelve a lényeget is, hátha leesik. Szót nem ejtettem anyagi összefüggésben eutanáziáról.

Tessék:

_________Ha nem lehet rajtuk segíteni_______ akkor meg ott az eutanázia, ami legalább a végső perceket megkönnyíti a számukra.

2011. szept. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Nem lehet elhinni, bocsi, hogy több macska etetésére van pénz, de 5000 Ft-ra nincs. Bocsi, ezt lehetetlen így kiszámolni, hogy minden hónapban elmegy minden pénzetek a számlára, ki van centizve úgy, hogy a macskák kapjanak még kaját, ellenben a bankszámlátokon 0 Ft van, tehát semmiképp sem jut szerencsétlen macskára a vészhelyzetben 5000 Ft. De igen, lett volna pénzetek rá, csak nem akartatok rá költeni - felelőtlen mellett hazug is vagy.
2011. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
*Feleennyi durva kritikát sem kapnál, ha nem lennél ennyire csökönyös és ignorens. Komolyan, méghogy 0 Ft lenne a számlátokon. Most önmagamat ismétlem, de nem akarunk rá költeni és nem tudunk rá költeni között hatalmas különbség van, ne mentegetőzz az elsővel, ha van több macskátok.
2011. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

Szóval nem tudom, ki melyik bolygón él, de én a Föld nevűn, azon belül is Európában, Magyarországon.


Jelenleg ott tartunk, hogy egyetlen állatorvos sem köteles kijönni egyetlen állathoz sem, hacsak nem ügyeletes.

És jelenleg ott tartunk, hogy Magyarország nagyobb hányada éhezik, sz.rt eszik, mert az az olcsó.

Bocsi, már az sem.

Sokaknak azt is meg kell gondolni, kiteszi-e a lábát a házból, mert a benzin és a BKV is piszkosul drága. (A volán még elmegy, de sokan azt sem tudják kifizetni.)


Nagyon könnyű úgy kioktatni valakit arról, hogy mire kellett volna pénzt költeni, hogy anyu meg apu tartja el, és véletlenül jobb helyzetben élnek az átlagnál.


Az pedig, hogy a cicák elhullanak, tetszik vagy nem, a természet rendje.

Nem egészséges azt mondani, hogy márpedig az én szobacicám végelgyengülésben fog meghalni 30 éves korában.


A természetben nagyon ritka, hogy egy állat végkimerültségben pusztuljon el.


Mondom ezt úgy, hogy pár hónapja vesztettem el a kijárós nőstény cicámat, aki 3 évet élt velem, és egyszerűen imádtuk egymást.

És mondom ezt úgy, hogy múlt héten vesztettem el egy menhelyi, macskanátha miatt félvak szobacicát, aki kölyökként egy több, mint fél órás epilepsziás rohamot kellett, hogy átéljen, amin a görcsoldó sem enyhített, csak a bealtatás. (Nem elaltatás.)


Szerintem jó eséllyel valamilyen daganata lehetett a cicának, pláne, ha csomókat is kitapintottatok...



Manapság azt is meg kell gondolni, hogy embergyógyszerre, kezelésre költünk-e...

Édesapámnak 10 éve protézisre lenne szüksége, de nincs rá pénz.

Édesanyám gyógyszert szed, de műteni is kellene. Nincs rá pénz.

Nagymamám gyógyszereire havi 50.000(!) forintot költünk. Az ő nyugdíja erre megy el.

Az ágyból felállni nem tud. Műtétre lenne szüksége, mert csontig koptak a porcai a térdében.

Nekem új szemüveg kellene. Nincs rá pénz.


Sajnos túl sokan vagyunk sz.r anyagi helyzetben - és én még nem is vagyok olyan szörnyűben!



Igenis tudomásul kell venni, hogy ez van.

Majd akkor b.sszunk le valakit, akinek meghalt az állata, mert nem volt pénz a k.rvadrága kezelésre, amit valószínűleg túl sem él, vagy a 15.000 forintos altatásra, hogyha közgazdászok vagyunk és zsenik, akik vállalható kiutat találnak ebből a helyzetből, amikor egy átlagfizetés nem elég a családfenntartásra.

2011. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!