Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja volt a cicámnak? :' (...

Mi baja volt a cicámnak? :' ( L/15

Figyelt kérdés
Ma meghalt az egyik kiscicám. Már 3 napja nem nézett ki vmi jól,sovány volt mert akármit adtunk neki nem akart enni csak vizet ivott,ma pedig meghalt. :( A szeméből vmi zöldes akármi jött,törölgettem is neki,meg csöpögtettem bele egy kis kamillateát mert az jó rá,a vége felé meg már állni se tudott dőlt elfelé. Félek h átadta vhogy a többinek,mit csináljak?
2011. szept. 17. 19:26
1 2 3 4
 21/40 hell-ikon ***** válasza:
70%

ma 20:10


Ha ez nekem szőlt, akkor olvass vissza kérlek, én is orvost ajánlottam... köszönöm.

2011. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 hell-ikon ***** válasza:
59%

szőlt - szólt....



Befejezem mára, egyszerúen képtelen vagyok erről a gépről hiba nélküli hsz-t írni....

2011. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"Figyelj utolsó leírom mi a szitu:az h ennél a dokinál ilyen nincs h megvizsgálja "hitelbe,, ha nem perkálsz azonnal nincs ellátás. Azt meg h mit csinált volna fél órával azelőtt h meghalt,gondolom egy macskát amelyik nem eszik,könny folyik a szeméből és magától még egy helyben állni se tud már nem lehetett vna megmenteni. Még a rendelőig tartó utat se bírta volna ki...:("


Te egyáltalán elolvastad, amit írt? Épp azt írta, hogy a halál torkából képesek megmenti állatokat és pár száz Ft egy vakcina. De ha van állatotok, ne akard elhitetni velünk, hogy egyetlen ilyen alkalomra nincs 5000 Ft-otok. Én elhiszem (elhiszem!) hogy szeretted a macskát, de ez szörnyen felelőtlen volt tőle(a szüledtől). Most igazából csak a lelkiismeretedet akarod megnyugtatni azzal, hogy "áh, felesleges lett volna elvinni az állatorvoshoz, áh, nekünk nincs 5000 Ft-unk egyszer az életben az állatorvosra". Miattad halt meg a cica, dolgozd fel, ne hazudj magadnak. A többi cicáddal, majd bánj felelősségteljesebben.

2011. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

*tőled

*-1 vessző azt utolsó mondatból


Ragadós, mi, hell-ikon?

2011. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
69%

Jó kis gazda lehetsz.Tessék ez lett.Gratulálok !

(Kamillatea csak az emberek használhatják)

2011. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%

Remélem anyudék hozzád is így állnak, és ha napokig nem eszel, zöld lötty folyik a szemedből és a lábadon sem állsz meg, majd kamillával törölgetik a szemed és meleg tejjel itatgatnak.

Netre van pénz, de arra nincs, hogy szerencsétlen kisállatot nem tudod elvinni orvoshoz. Negyedhavi netszámlából kijön egy alkalom.

Hiába magyarázkodsz és hitegeted magad, a bűntudatodon nem fog enyhíteni. Nem sokkal vagy rosszabb azoknál, akik kínozzák őket, minden vágyam, hogy az ilyen is büntetendő legyen, dehát ez Magyarország...

2011. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
8%
Emberek ez csak egy macska volt! Mit kell így leoltani szerencsétlen kérdezőt amikor még lehet hogy kajára is alig telik nekik. Egyszerűen undorító mennyi ilyen gusztustalan állatvédő van aki eltaposna egy csótányt de ilyenkor meg veri a mellét hogy ő mekkora állatvédő! Az emberi hülyeség határtalan. Sokan járták már meg hogy emberként kezelték az állatokat mivel ők ösztönlények és nincsenek érzéseik.
2011. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
76%

49%-os

Tehát ne kritizáljuk a kérdezőt, mert az ő elkámpicsorodása rosszabb, mint egy macska (miatta történt) halála?

A csótány és a macska fejlettségi szintje pedig annyira eltérő, hogy logikátlan ezt felhozni példaként.

Ha kajára is alig telik neki, még a menhelyen is jobb helye lenne a macskának, azonban van gépe, nete, tehát nevetséges ilyesmit feltételezni.

Elsősorban (én legalábbis) a felelőtlenségére mutattam rá, nem arra, hogy mekkora állatvédő vagyok.

Még csak arról sincs szó, hogy kezelje emberként, hanem, hogy felelősen tartsa a háziállatait, tehát, ha beteg, vigye el orvoshoz.

2011. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 hell-ikon ***** válasza:
76%

"Ragadós, mi, hell-ikon?"


Úgy tűnik..:)


"Emberek ez csak egy macska volt!"


Teljesen mindegy, hogy mi volt. A felelősségteljes állattartás nem merül ki annyiban, hogy enni kap és szeretgetem, hanem ha beteg akkor orvoshoz is el kell vinni. Egyébként ezért is olyan ma nálunk az állattartási "morál", amit írtál (nagyon jól tükrözi az emberek mentalitását. Mert az csak egy állat... de az is szenved, vannak fájdalmai, ha beteg ő is lázas, rázza a hideg v. épp a forróság önti el.


Nem kell persze emberként kezelni, de csak azért mert állat hagyni szenvedni, fájdalmak közt kimúlni sem. Ha nem lehet rajtuk segíteni akkor meg ott az eutanázia, ami legalább a végső perceket megkönnyíti a számukra.

2011. szept. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 hell-ikon ***** válasza:
77%

"és nincsenek érzéseik."


Ezen meg átsiklottam.

Kíváncsi lennék, hogyan sikerült ezt magadnak bebizonyítani, mert gyanítom nem saját tapasztalatból beszélsz.

Az minden esetre biztos, hogy a macskák metakommunikációját egyáltalán nem ismered, mert akkor nem írtál volna ilyesmit.


Magyar etológusok kutyáknál már ezt bizonyították, hogy igenis vannak érzéseik, a baj csak az, hogy egy tapasztalt gazda számára ez nem volt már újdonság.

2011. szept. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!