Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nagyon rombol egy...

A macska nagyon rombol egy lakásban?

Figyelt kérdés
lakásban szeretnék macskát tartani, de bőr ülőgarnitúránk van és ez az egy dolog, ami negatívum... Valahogy meg lehet tanítani a macskát arra hogy nem szabad bántani a bútort?(karmolni, rágni) vagy el lehet tiltani egyszerűen egy megadott bútor közeléből? Légyszi macskatartók segítsetek!!! Köszi:)
2011. szept. 25. 21:54
 1/10 anonim válasza:

mármint DOrombol? :DD


én csak az előszobá engedtem a mácskát, ott úgyse volt semmi, amit szét tudott volna tépni. Ha hím, és még nincs ivartalanítva, az ivartalanítás segíti legküzdeni a vad ösztönt, és akkor könnyebb lesz majd.

2011. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kell neki egy kaparófa, amin tudja élesíteni a karmát, és arra kell rászoktatni, mert alapértelmezésként az van neki beállítva, hogy az összes bútort igénybe veheti erre a célra.
2011. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első: ennek semmi köze az ivartanításhoz, akár ivartalíntod, akár nem, a karma nőni fog és le kell koptassa a régi szaruréteget.
2011. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amíg ivarérett nem lesz, addig nagyon rombol, a padlótól a függönykarnisig mindent.

Utána már csak alszik, eszik, meg párzik. A karmait továbbra is élesíti az összes alkalmas bútoron, de rászólással le lehet szoktatni.

Ha már nagyon ellustul, és mondjuk rossz idő van kint, akkor akár be is csinál, de csak akkor, ha a kérezkedésre nem reagálunk azonnal.

2011. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves kandúr macskám van, aki csak lakásban van tartva. saját kaparófája van, és csak azt használja. nálunk is bőr-garnitúra van, de azt csak arra használja, hogy néha alszik rajta. szóval meg lehet tanítani arra, hogy mit szabad és mit nem.
2011. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

igen meg fogja rágni és ki is fogja karmolni, javaslom h menhelyről felnőtt cicát fogadj örökbe aki korábban lakásban volt tartva esélyes, h ő nem, de egy kiscica mindenképp. Az én bőrfotelom is meg van rágcsálva, már megtanítottam h nem szabad, de nem könnyű. citrusos illatú dolgokkal le lehet fújni, két oldalú ragasztóval leragasztani a bútort amíg meg nem szokják...stb, de nincs garancia, és kismacskánál esélytelen h egyetlen karc nélkül megússza a bútor.


A másik trükk h két cicát kell befogadni, mert akkor nem a bútorokon élik ki magukat hanem egymáson, mióta két cicám van nagyon kevés a kár, tegnap felborították az állólámpát, de ennyi :D Persze az én lakásom macskabiztos és nincsenek értékes csecsebecséim sem.


Az a kérdés h mennyire vagy hajlandó átrendezni az életed- nálunk pl még függöny sincs! Alap dolgok: nem tilthatod ki sehonnan, max ha az elejétől következetesen zársz egy ajtót, de hálóból nem könnyű őket kitiltani mert nagyon kíváncsiak és ott akarnak lenni ahol te! Nem tilthatod le őket a polcokról, szekrény tetejéről, mert különben idióták és kezelhetetlenek lesznek, nagy területet kell biztosítani nekik felflé. Ehhez mérten nem tarthatsz polcokon porcelán vackokat vázákat stb. Jobban teszed ha átértékeled a szobanövényeidhez fűződő viszonyodat is- nekem ez sincs egy db sem! Mindennek ami mérgező mennie kell, ami meg nem mérgező az valószínűleg meg lesz rágcsálva, fel lesz döntve stb.


Szóval kérlek ezeket gondold át mielőtt döntesz!

2011. szept. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja! Én vágom a karmaikat, de ezt csak benti cicákkal szabad amelyik ki is jár azzal nem!!! Így ha kapar is, nem tesz kárt :)


És igen ivartalanítás, mert a fiú cica telehugyozza a lakást amint ivarérett lesz, nekem ezzel gyűlt most meg a bajom, el is vittem műteni másnap, de erre fel kell készülni. Amúgy azonnal szobatiszták szoktak lenni csak meg kell mutatni nekik az almot, amiből mindenképp fedettet vegyél szerintem.

2011. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A bőr ülőgarnitúrával akkor is gondod lesz, ha nem azon körmöl. Ugyanis fel fog rá ugrani és akkor óhatatlanul körömmel kapaszkodik. Írni fogják majd biztosan, hogy ne engedd, de sajnos, csak egy határig lehet nevelni a macskát. Amikor egyedül marad otthon, hétszentség, első dolga az lesz, hogy felugrik a kanapéra, fotelba. Nagyon rágd meg, így vállalsz e cicát, mert ha már magadhoz vetted, szívtelenség megszabadulni tőle a bútorral kapcsolatos probléma miatt.
2011. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Seal80 válasza:
Nálunk is lakásban van tartva Rudi cica :) és bőrgarnitúra van a nappaliban, de egyedül csak az én fotelomba szokott felmászni, szt is csak nagy ritkán egy rövid kis szundira. Ez persze nem azt jelenti, hogy más cicák nem lakják be ennél jobban a bőr cuccokat, ez csak saját tapasztalat. Az első naptól van neki kaparófája, és egy bútorhoz sem nyúlt hozzá körömmel, viszont még így is sérülhet, a már említett felugrálástól, szóval az egyetlen hatásos megoldás a folyamatos karomvágás lehet. Folyamatos alatt 1-2 hetet értek, de ne felejtsétek el, mert akkorra már megnő ismételten akkorára, hogy akaratlanul is kárt tehessen benne. (nem mindig egyszerű művelet ez :) ) Érdemes kettőt is venni kaparófából a lakás mértétől függően, és az egyiket központi közlekedő helyre, a másikat pedig olyan helyre rakni, ahol sokat tartózkodik. Ez nekünk bevált. A rágcsálás, pedig inkább kis korában okozhat gondolt, amikor még mindent ki kell próbálni. Az ellen mondanak pár megoldást, például bio citromolaj, (illóolaj) de lehet más citrusféle is, mert a macskafélék azt az illatot nagyon utálják, és jobb esetben messzire elkerülik! Na ez nálunk nem vált be csak nagyon rövid időre, így megmaradtunk a jól bevált csípőspaprikánál, ami egy kicsit kegyetlennek hangzik, de inkább egyszer csípje a száját, minthogy elrágja a 220-as vezetéket! Remélem tudtam segíteni a döntésben. :)
2011. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem minden macskát lehet tanítani.Én mondhatom szerencsés vagyok,mert nagyon jó macskám van,és azért van ez mert a szülei is lakásban éltek,és ők mindent megtanítottak neki azután került hozzám.Még soha nem rombolt,mindent alomba "csinál"nem lop,bármilyen étel ki van rakva még soha nem ugrott fel hogy ellopja,vannak neki játékai azzal játtszott,és nem karmolt szét még soha semmit,csak a fáját.És már neki is lettek kiscicái,és megtanította őket ezekre,sőt utánnozták mindenbe.Csak egymással játszanak,és a játékaikkal,ahogy látták az annyukat hogy alomba csinál,ők is elkezdték.Taníthatók a macskák nagyon,de a legszerencsésebb mikor már az annyuk megtanította mindenre őket,és úgy kerül új gazdihoz.
2011. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!