Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hámos sétáltatás télen is?

Hámos sétáltatás télen is?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos szobacicám (beoltva, féregtelenítve, frontline is megvolt), akit leszoktam hordani sétálni, mert úgy gondolom neki is jár a szabad levegő.

Mivel első cicám ezért kicsit gondba vagyok azzal, hogy jön a rossz idő. Érdekelne, hogy akik szintén sétáltatják hámmal a cicájukat, azok télen is leviszik-e? (Elviekben a kijáróss cicák többsége ilyenkor is kimegy, tehát gondolom a szobacicák is vágynak rá.)Ha igen, akkor milyen időközönként?

Illetve téli sétáltatás esetén mire kell odafigyelni? Kell e a cicákra is ilyen ruha? (Őszintén nekem ez a ruha dolog távol áll a cica fogalmától, de az ő érdekét nézem). Azért is érdekel a kérdés, mert nekem abesszínom van, neki rövidebb, tömöttebb szőre van mint a házimacsekoknak.


A normális válaszokat előre is köszönöm, megy érte a zöld kéz :)


2011. szept. 27. 01:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak kinti cicám van, de azért írok. Ha aggódsz, hogy megfázik, csak rövidebb időre vidd ki, és majd meglátod, mennyire teszik neki. Amikor a cicám kicsi volt, imádta a hóesést. Sose felejtem el, amikor először havat látott. Úgy csodálkozott, mintha megtalálta volna a szivárvány alját!
2011. szept. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hell-ikon ***** válasza:

Nekem kijáró macskáim vannak, úgyhogy ez alapján tudok csak írni, de hátha segít döntened valamelyest.

Az enyémek alapvetően utálják a téli hideg, lucskos, fagyos időt, ilyenkor tényleg csak annyira mennek ki amennyire muszáj. A hó viszont már külön eset. Bár láthatóan egyébként nem szívesen taposnak még friss hóban sem, de ennek ellenére annyira eltudja őket varázsolni, hogy képesek teljesen bele feledkezni a hóban való játékba. (Általában kijönnek velem, mikor megyek havat dúrni, ezt a játékos időszakot erre kell érteni). Egyéb esetben még arra sem veszik a fáradtságot, hogy lemenjenek az erkélyről a kertbe elintézni a dolgukat, hanem rögtön az erkélyen lévő hóban könnyítenek magukon és spuriznak is vissza a jó meleg szobába.

2011. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor valószínűleg majd rosszabb időben is teszünk vele egy próbát :) jelenleg imádja az esti sétákat, és igényli is...most 3 napig vírusos betegség döntött ágynak, nem tudtam levinni, hát a fölösleges energiáját megpróbálta levezetni a lakásban :D elég bosszantó volt :D
2011. szept. 27. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is sétáltatom az enyémet, de télen nem vittem ki, mert féltem, hogy megfázik. Ill. néha 4-5 percre, de igazából nincs kedve kinn maradni, mert nincsenek azok az ingerek, mint mikor még van növényzet. Alattunk egy nagyon jó kis füves,bokros,fás, parkszerű terület van. Amikor nagy hó volt, abban jött-ment pár métert :))
2011. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
HAllod Bia, ha fázik akkor úgyis visszaspurikol, de nem fog, Godot is mindig kiszökött télen is a régi házban és nem fázott még a hóban sem, úgy kellett visszacsalogatni :D
2011. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Milyen Bia??? Én Rozi vagyok.... :D

Zsófi mindig lebuktatod az anonim személyiségemet :D

Amúgy köszi mindenkinek az infókat :)

2011. szept. 27. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:
sorry Rozi! :D
2011. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MME ***** válasza:

Az enyémek a világért se mennének be a meleg kazánba, inkább a teraszon fekszenek egymás hegyén-hátán a kosárban :)

Télen ugyanolyan aktívak, mint bármikor máskor, nyilván a hóvihartól eltekintve. (Enyémek is kintiek.)

2011. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!