Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellik vagy megellett a macskám?

Ellik vagy megellett a macskám?

Figyelt kérdés
Mire hazaértem, a macskám hátsó fele véres volt, azt hittem megellett, de nem találom a kölyköket sehol. Az emlői nagyon duzzadtak, és állandóan csak "rajtam lóg". Ha egy pillanatra felkelek, már nyávog és jön utánam. Összehúzódásai nincsenek és a vérzése is elállt, a hasa láthatóan kisebb. Vajon megellett és elhagyta a kiscicáit valahol? /udvaron él/
2011. okt. 1. 17:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy nekem 4 lany cicam van, es egy sem fialt sosem (ok egy mielott hozzank kerult :D) Nem foglak kioktatni az invartalinatsaal kapcsolatban, mert nem ez a kerdesed (sajnos :( ). Nem lehet, hogy meg szeretne mutatni hol vannak? Az nem normalis, hogy otthagyja a kicsiket! Masfelol, ha nem akar kimenni, akkor csinalj neki helyet, vagy tedd az "ellos helyere" mert lehet, hogy vannak meg cicak benne. Es orvosnak meg kellene mutatni hetfon. Eppen az eltunt cicak miatt!
2011. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja, es az 5 ev koruli cica meg nagyon nem "oreg"! Nekem van 12 eves (mondjuk o mar oreg, 10 eves. Az 5 eves meg ereje teljeben van!
2011. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Aki nem tud normálisan válaszolni az ne válaszoljon! Ez a természet rendje, hogy megellik a cicájukat és felnevelik. Te hogy éreznéd mondjuk ha kiherélnének vagy kivennék a méhed. 4-5 alom az nem sok, olyan mintha vállalnál 3-4 gyereket. Miért kell egyből tahónak lenni és jaj... ivartalanítsd... ha valaki tudja vállalni a macskákat, és felnevelni a kiscicákat miért ne nevelhetné vagy oda adja a rokonoknak. Utálom a pesszimista embereket.
2011. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Pubi69 te is nagyon érthetsz az állatokhoz. Nem véletlenül javasolják az állatorvosok, hogy ivartalaníttatni kell az állatokat, ha nem kifejezetten szaporításra tartják őket. Viszont a szaporítás is felelősséggel jár, persze, ha elajándékozza a kicsiket és figyel mindig, amikor vemhes a cica, akkor ez nem probléma, de a kérdező pont az ellenkezőjét csinálja, azt sem tudja, hol vannak a kismacskák, magyarul lesz*rja, vagy meglesznek, vagy nem (és ahogy még ki is jelenti, szerinte viccesen, hogy ez már nem az első eset, hát...) Ez minden, csak nem felelősség. Ja és hogy ez az élet rendje, persze, ezt mondjátok azoknak a kóbor macskáknak, akiket elaltatnak a telepen, vagy széttépik a kutyák, pont az ilyen felelőtlenségek miatt, holott ez megelőzhető lenne. Gondolom, te sem folyamatosan gyártod a gyerekeket, ahányszor együtt vagy valakivel... ha igen, akkor elnézést. Az ivartalanítás meg nem csak értelmetlen halálokat előz meg, hanem az ivarszervek daganatát is kizárja, ami pedig igen gyakori. De hát minek is beszélek olyanoknak, akik nagyjából le sem sz*rják az állataik sorsát...
2011. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hű, jól eldurvult itt a helyzet! :) Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy felelőtlenül tartom a macskákat és hogy le se szarom... Azért kérdeztem amit kérdeztem, mert ez egy új helyzet, nem csinált még ilyet. MIkor tél volt, akkor láttam a hóban a vérpöttyöket és azonnal megtaláltam a kiscicát, akit elhagyott, valószínű azért, mert közvetlen jött utána a következő, mindketten életben maradtak és nem volt semmi bajuk.

Igen, szerintem meg az a normális, ha egy nőstény macska ellik, nem csak egyfajta felfogás van... Az is normális, hogy nem tudom napra pontosan mikor ellik, mivel kinti macska, aki néha jöhet be, nem én pároztatom, így nem is tudhatom mikor termékenyült meg. Jó lenne, ha minden állatkínzó olyan lenne mint én, nem lennének szenvedő állatok...

Megműttetni nem szeretném, volt olyan macskám, aki meg volt műtve, és mégis rákos lett, ennyit erről... A kismacskákat mindig rendesen felnevelem és szerető gazdihoz kerülnek, eddig még egy sem maradt meg és lett kóbor vagy pusztult el. Pedig egyik évben volt olyan, hogy elvadultak, mert az anyjuk eldugta őket, és alig bírtam megfogni, mégis befogtam, megszelídítettem és most lakásban kedvenc.


A többi személyeskedésre nem válaszolnék, ha nem muszáj.

2011. okt. 1. 20:37
 16/21 A kérdező kommentje:
Reggelre egy kiscica született, de sajnos halva, valószínűleg elhúzódott a szülés, és szerintem lehet, hogy koraszülött is, bár ahogy olvastam a macskáknál kb 40% a halva születés aránya, úgyhogy ez nem meglepő. Nagyon sajnálom szegényt, de fenntartom, hogy ez a természet rendje, nem lehet mit csinálni.
2011. okt. 2. 06:21
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Végre egy logikusan gondolkodó,nem egy sznob,nyálas állat tartó is kérdezett!Igazad van.
2011. okt. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem is őrület, ami megy az állattartás területén! Ha nem tenyésztő vagy, akkor már nem is lehet kiskutyád vagy kismacskád, mert rögtön felelőtlen szemét vagy... Pl. most szeretnék egy kutyát is örökbefogadni, nagyon jó lenne, ha nem lenne ivartalanítva, mert mondjuk évi egy alom kiskutya a kutyának is, nekem is jó, soha nem pénzért adtam őket, vagy max. az oltások árát kértem el. De főleg ha fajtatiszta, akkor vagy veszel nagyon sok tízezerért, vagy örökbefogadsz menhelyről, ahol ivartalanítják. Persze, felfogom, hogy miért, sok a felelőtlen gazda, de valahogy máshogy kellene ehhez az egészhez állni. Csak ugye ha két sima ember összepároztatja az azonos fajta kutyáit, akkor rögtön sérül a vérvonal, meg mittudomén... nem lesz belőle pénz se. Az mindegy, hogy az idióta tenyésztők meg csak külső alapján tenyésztenek és pl. a puli esetében is pont azokat a tulajdonságokat szelektálják ki, amiért anno létrehozták a fajtát: az pedig a szívósság, okosság, mindenféle környezeti viszonyok tűrése. Ugyanis az állatok a MUNKA miatt lettek háziasítva, ez az egész kedvenc-tartás egy agybetegség, a sok elidegenült ember kivetíti az érzelmeit az állatokra. A macska azért van, hogy egerésszen, a kutya azért, hogy dolgozzon. Mindekettőnek jár a rendes tartásmód és kínzásmentes élet, de nem kell őket abajgatni, csak a szükséges mértékben. És ez nem jelnti azt, hogy nem szeretem őket, nagyon szeretem a macskám, most is itt dorombol az ölemben! /hovatovább tudnám folytatni, hogy ugyanez a mentalitás a gyerekekkel kapcsolatban is totál jellemző! na mindegy.../
2011. okt. 2. 15:41
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt azért elárulhatnád, hogy a kutyának mégis mire jó az évenkénti egy alom?
2011. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hat akkor megis az ivartalanitasrol szol a kerdes... Akkor viszont csak azt kerdeznem. Szerintetek hanyszor fial a cica egy evben?? Mert a mamameknal 3x is egy evben. En rettentoen sajnalom az anyacicat. Nekunk nem azert vannak ivartalanitva, mert nem szeretjuk a kiscicakat. Hanem azert mert nem akarunk minden evben min 6 (es akkor meg keveset mondtam) kiscicanak gazdat keresni. Ha meg tartunk meg belole es ne adj isten pont lany cicat, akkor akovetkezo evtol meg tobb kismacs! En imadom oket. Megis, ha kiscicat szeretnek, akkor keresnek a neten, vagy menhelyen, mert rettento sokan vannak. Es ne mondjatok mar, hogy minden kiscicanak lesz gazdaja!!! Orulok, hogy te tudsz neki gazdikat! Az hogy rakos lesz nem hiszem, hogy osszefuggesben lenne az ivartalanitassal! Es ne hasonlitsuk mar az embert az allatokhoz ilyen teren!

UI: Nem mondom, hogy igazam van. Ez is csak egy allaspont.


A kiscicakat sajnalom, es valtozatlanul azt mondom, hogy lehet meg kene nezetned allatorvossal! Nehogy valami baja legyen!

2011. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!