Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szeretitek a macskáto...

Mennyire szeretitek a macskátokat? Mit tennétek meg érte?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy ha esetleg sürgősen orvosra van szüksége és sokba kerülne, kifizetitek és lemondtok másról, ami csak nektek lenne jó, vagy inkább elaltatjátok?

Én csak a legvégső esetben szoktam őket elaltatni, mikor már csak szenvedne szegény. Tavaly volt egy csúnya fertőzés nálunk, sok cica bele is halt, de a többieknek tízezrekért vettük a gyógyszert és inkább nem vettem magamnak laptopot. Most voltunk foghúzáson, fogkőleszedésen és nemsokára jön a féreg-, bolhairtó "szezon" is, az sem lesz két fillér, de szerencsére már nem vagyunk olyan helyzetben, hogy választani kelljen a macskák egészsége vagy egy nyaralás között.

De sokáig volt, hogy választani kellett és én akkor mindig az ő javukra mondtam le valamiről.

Ti hogy vagytok ezzel?


2009. ápr. 28. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megvan a pénz a sürgős műtétekre, soha nem gondolkodnék rajta, hogy az ő(k) élete vagy az én szórakozásom fontosabb-e. Ettől nem tartom magam szuperjófejnek, hisz ők a családtagjaim. A legfontosabbnek az évenkénti oltásokat tartom és az ivartalanításukat. Ezekkel együtt lehet csak felelős gazdijuk.
2009. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig az első kombinált oltások(veszettség,macskanátha meg még fene tudja mi) 12000 ft-omat emésztették fel, de kellett, mert kijárós cica

majd ha lesz rá pénzem akkor még ivartalanítás stb...

jha és kaja havi 6000, kb felét én állom mondhatni zsebpénzből

Sajna még nincs munkám, félúton járó biológus-tanonc vagyok :)

Ha lenne saját keresetem, akkor akár sok 10ezres műtéteket is állnám gondolkodás nélkül, ha nagy a valószínűsége, hogy életben marad vagy élhet még pár évig

2009. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk kutyáim vannak, de szerintem ez ebben az esetben mindegy. Amiket leírtál, hogy miket megteszel a macskáidért szerintem természetesnek kellene, hogy legyen mindenkinél, aki bármilyen állatot tart. Ha valamelyik kutyámnak akár csak egy kicsi baja is van rögtön viszem dokihoz, a pénz nem érdekel. Sőt, ha már a nyaralás is szóba került, nem megyek nélkülük sehova. Nem tudnám magam úgy jól érezni, hogy tudom Ők otthon várnak.
2009. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A cica családtag, így természetesen jár neki az orvosi ellátás is minden szükséges esetben. Az enyémnek visszatérő betegsége van, ami miatt csak speciális tápot ehet, ami nem olcsó, és elég gyakran kell orvoshoz vinni is ez miatt szegénykét, de én azonnal ugrok, ha látom, hogy valami nincs rendben vele. Azt hiszem, hamarabb, mintha velem lenne gond...
2009. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindennél fontosabbak! Lemondok a legagyobb vágyamról is értük. Főleg ha az egészségük/életük a tét!
2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én csak 13 éves vagyok de amim van mindent oda adnék ha az életén mulna nagyon szeretem :)
2009. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen értelmes válaszok érkeztek. Nagyon szimpatizálok veletek, még a kutyás válaszolóval is.:) Nekem egy kutyám van és őt nem csípem annyira, mint a macskákat (A kutya se szeret engem, csak anyukámat), de ha beteg vagy bármi baja van, őt is azonnal viszem orvoshoz.

Mindegy milyen állat, mindenképpen családtagnak számít nálunk. Még az udvaron visongó rigó is.:D

Azért tettem fel a kérdést, mert sokan, sajnos szinte az egész család hülyének néz azért, hogy nekem fontosabbak az állataim, mint sokszor saját magam. Anyukám ugyanolyan, mint én, de a többiektől csak azt hallom, hogy ennyi pénzből már beutazhattam volna a kontinenst, óriási gardróbom lehetne, stb.

Így is utazgatok, ha tudok és nagy élmény, de még nagyobb, mikor napok múlva haza jövök és visítva, nyervogva, dörgölőzve fogadnak a macskák az ajtóban.:D:D

2009. ápr. 28. 14:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen mindent megtennék érte.

Sürgősen el kellett költöznöm Angliából ( a cicu ott született) és nem volt időm útlevelet csináltatni neki.

Betettem szegényt egy utazótáskába, abba a hordozó dobozát és imádkoztam, hogy senki se vegye észre a határon.

Ha észrevették volna akkor sem hagytam volna (bár nem tudom, mi tehettem volna abban az esetben).

Ez magában is nagy dolog volt, mindenki azt mondta hagyjam ott.

Ha valami baja lenne azonnal szaladnék vele orvoshoz és ha kellene lemondanék erről-arról, hogy ki tudjam fizetni az orvosát.

A cica élőlény akiért felelősséggel tartozunk.

2009. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrég született egy kisbabám. A cicám 5 éves szobacica, családtag.

Mind a terhesség alatt, mind most eszembe sem jut megszabadulni tőle.

Most is itt fekszenek egy ágyon, persze nagyon figyelek rájuk, de a cicának eszébe sincs bántani a fiamat.

2009. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég pusztult el a 6 éves cicám. Nagyon imádtam és akkoriban sajnos még nem voltam olyan felelős gazda, mint amilyen most lennék.

Kijárós cica volt, de soha egy oltást nem kapott meg. Persze ha valamilyen baja volt, akkor vettünk neki gyógyszert. Megharapta egy kutya, valószínűleg ezért pusztult el. Azóta sajnos nincs rá lehetőségem, hogy legyen másik cicám, de nem is baj, mert úgyis csak akkor fogok vállalni újat, ha tudom is állni neki az oltásokat, gyógyszereket, és ivartalanítattni is szeretném majd. Ez viszont nem kevés pénz, és jelen helyzetemben sajnos nem engedhetem meg magamnak... :(

2009. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!