Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet ezt feldolgozni?...

Hogyan lehet ezt feldolgozni? Elment a cicám.

Figyelt kérdés

Ma, mikor hazaértem 3 körül kezdtem el keresni. Volt már olyan, hogy nem volt itthon, szeret kószálni, kis 4 hónapos kandúrka, de most mégis tudtam, hogy baj van. Végigkérdeztem minden szomszédot, mire végül egyikük tudta, hova lett.. Az előttük lévő placcon viszont már csak egy hatalmas vérfoltot láttam. El nem tudom képzelni, hogy ennyi vér tudott jönni egy olyan apró cicából.. Látszik, ahogyan arrébb vergődött az útról és a körvonalai is, ahol feküdhetett.. Félek, hogy akár órákat is szenvedhetett, hogy nem adtam meg neki mindent, hogy nem volt elég boldog cica azalatt a 4 hónap alatt..

Úgy érzem, soha nem volt még ilyen cicám, és nem is lesz. Igazi ölcica volt, folyton felkéreckedett, puszilgatott, masszírozott a mancsaival, felmászott a nyakamba.

Reggel, mikor mentem, kijött a kerítésen kívülre, van előttünk egy füves rész, ott ült. Be akartam zavarni, hogy nehogy elüssék vagy valami baja legyen, de folyton visszaszaladt és leült a betonra. Ahogy szálltam be a kocsiba csak nézett az óriási sárga szemeivel, mintha elköszönne.. Nem tudom kiverni a fejemből azt a tekintetet, biztos vagyok benne, hogy tudta, hogy utoljára látjuk egymást. Borzasztó ez az érzés, és hihetetlen bűntudatom van. Nekem egész nap jókedvem volt, mikor ő lehet itt haldoklott. Már most eszméletlenül hiányzik, hogy nem lesz, aki úgy fog elém szaladni minden nap, mint ő. Vannak még cicáim, de egyikük irányából se érzem azt a bizalmat, amit felőle. Hatalmas nagy űrt hagyott maga után.


2011. okt. 11. 18:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Eddig nem voltam hívő, de most kezdem látni, hogy mik kellenek hozzá. Az ilyet nem lehet elviselni anélkül, hogy tudnánk vagy legalábbis sejtenénk, hogy valahol egy sokkal jobb helyen van már, és boldogabb, mint valaha.. Így kell lennie.

Egész éjszaka róla szóltak az álmaim, és még reggel is reménykedtem, hogy hazajön, hiszen az nem is ő volt, csak elkóborolt 1-2 napra, de esélytelen..

Próbálok a szép közös emlékeinkre gondolni, van belőlük tucatnyi, de mindig betolakodik a képbe az a hatalmas vérfolt, és akkor elszakad a cérna ..


Akik hasonlókat éltek át, részvétem.

Akik még élvezik a kis kedvencük társaságát, remélem ahogyan olvasták a kérdésemet rádöbbentek, hogy ezek az apró életek mennyire mulandók, a mi feladatunk pedig az, hogy ezt a rövid időt boldoggá tegyük számukra, mert a bűntudaton utólag már nem segít az ég világon semmi ..


Minden választ nagyon szépen köszönök, tényleg sokat segít.

2011. okt. 13. 00:32
 12/12 anonim válasza:
Nagyon sajnálom, már régi kérdés ugyan de meghatódtam. Azóta lett hozza hasonló bújos cicád?
2017. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!