Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne pár kérdésem lent...

Lenne pár kérdésem lent pontokba szedve a cicák etetéséről (Kitekat vs. Prémium táp, ilyenek), kérlek, minél többen vá. Laszoljatok! (? )

Figyelt kérdés

1. Mindenhol hallani, hogy a Kitekat meg a Whiskas semmit nem ér, sőt, nem h nem ér, egyenesen káros. A neten is mindenhol olvasni, meg szaküzletekben is mondják, hogy el kell kerülni ezeket a kajákat, tele vannak vegyi anyagokkal, tápérték, hús stb. 0, függőséget okoznak, és egy csomó betegséget kialakíthatnak (vesebetegség, ilyenek). Mivel nagyon féltem a cicámat, szeretném tudni, hogy ez tényleg így van-e. Bár gondolom ennyien csak nem mondanak írnak hü.lyeséget. Mi a véleményetek?


2. Ebből ered a következő kérdésem. :) Amennyiben igaz a fenti, természetesen megveszem neki a prémium tápot. Melyiket ajánljátok? Acana, Orijen, Purina, Eukanuba, Royal Canin, Hill's, Iams..?

Most Acana szárazat vettem neki, szereti nagyon. Keverem a Whiskas alutasakossal,..


3...ebből jön a következő kérdés :)), valószínű szárazból is meg konzervből/alutasakosból is nem tudok neki prémiumot venni, az kicsit húzós anyagilag. Azt hallottam, hogy fontosabb, hogy a száraz legyen minőségi, és ahhoz lehet egy pici bármilyet keverni. Így van?


4. Még ami szerintem összetevők alapján jó, az a DM-ben kapható Dein Bestes tasakos.Az még megfizethetőbb. Valakinek tapasztalata róla? Mert ha igen, veszek ilyen tasakosat,/konzervet és hozzá prémium szárazat.


5. Utolsó kérdés: valóban az a legjobb, ha eszeik házikosztot is? Mert hát abban tudja az ember, mi van, ott a hús tényleg hús. Nem így van?


Köszönöm annak, aki elolvasta ezt a kisregényt és még válaszol is rá! :))


2011. okt. 12. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
jah és én néha, ha olyan kaja van és marad, akkor beleszoktam keverni a konzervbe egy kis házikosztot, de van jó pár étel, amit a macskáknak nem lehet adni (pl.: burgonya, disznóhús stb.), ezeknek neketen utána tudsz nézni bővebben. Például az öcsém, 5 éves és elég finnyás, múltkor a rakott krumpliból félrekotorta az összes főtt tojás darabot, na azzal kiegészítettem a konzervet, hát ne tudjátok meg milyen dorombolást kaptam :)))
2011. okt. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Na, válaszolok én is. :)


1. Igen, ez igaz, nem érdemes ezekkel etetni, ráadásul drágábban is jönnél ki vele, mint egy prémiummal.


2. Én Royal Canin Kittent adok a cicámnak és gyönyörű a bundája, árad a cicából az egészség, ráadásul szép izmos is, pedig szobacica. Az Acana nagyon jó, ha elfogyott a Royal Canonom, én is azt fogom legközelebb venni neki, mert jobb minőségű és olcsóbb is. Hús is több benne. Royalban 40% körüli, míg az Acanában 70% körül van a husi.


3. Igen, jó, ha a száraz minőségi és amellé nasizhat ilyen-olyan alutasakosat, vagy konzervet. A Dein Bestest ajánlom, vagy a Shahot, mert abban nincs annyi "E".


5. Mi úgy szoktuk etetni, hogy nap közben kint van neki a száraz, reggel és este pedig főtt pulykaaprólékot kap. Metroban vesszük, kilója kb. 800 Ft. Hó elején veszünk két kilót, megfőzzük és kis tasakokban lefagyasztjuk. Ez elég is egy egész hónapra!


Remélem, segítettem.

2011. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%

Az első pont sajnos igaz.

Én alutasakosból sem veszek gagyit, mert inkább nem veszek alutasakosat.

Szárazból Royal Canint esznek (Én Acanát adnék, csk az egyik cicám beteg, diétás tápra szorul).

Emellé minden este kapnak nyers húst.

Úgy csinálom hogy csirke szívet, zuzás, kicsi májat, apróhust összedarabolok, és pici adaokaban lefagyasztom. A fagyasztással elérem amit a főzéssel, hogy kimennek belőle a bacik. Viszont a tápértéke megmarad.

És tényleg nagyon picike adagok kellenek.

1 kg hús kb egy hónapig elég így a két macseknak, és kivált napi 1-1 tál száraztápot.

Költsége kb 800 Ft. És imádják. Mégiscsak ez a természetes táplálékuk vagy mi. :)

2011. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!