Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem újra szülni fog a...

Azt hiszem újra szülni fog a cicám. Mihez kezdjek a kiscicákkal?

Figyelt kérdés

Az egyik cicám lány és megint gömbölyödik a hasa.

Sajnos már több cicát nem vállalhatunk semmiképpen sem.

Ivartalanítás nem jöhet szóba mert már öreg a cicám és ilyenkor nem szabad belekezdeni azt mondta az orvos (több orvos is). Vagy nem tudom, de a lényeg hogy most már a hasában vannak a kiscicák - azt hiszem.


Mit lehet tenni? Gondoltam majd rakok fel hirdetést a netre és keresek nekik gazdit és ingyen elvihetők lesznek.

De ez nem biztos, hogy sok sikerrel jár majd...


Mit lehet még tenni?

Nem lehet őket beadni valahová ahonnan emberek elvihetik vagy valami menhely stb? Nem vagyok pesti, vidéken élek...

Milyen lehetőségek vannak? Hátha van olyan amire még nem gondoltam.


2009. máj. 3. 04:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el,a macskamentők is akarják,de a felelőtlenül létrehozott szaporulat miatt egyszerűen lehetetlen.

Én is láttam pár ilyen műtétet.Ha jól csinálják,a kicsik elpusztulnak az altatószertől,amit a nőstény kap.Tudom,rémesen hangzik,de nagyon sok helyen a felesleges szaporulat sorsa élve elásás,dögkútba dobás,agyonverés stb.a skála végtelen.Erre kell gondolni.

2009. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Menjetek el egy nagyobb városban lévő jól felszerelt állatkórházba. Az idősebb macskákat nagyon megviseli a szülés, szoptatás. Sokkal nagyobb a komplikációk valószínűsége(halva szülés, császármetszés szükségessége, rendellenes kiscicák szülése, akik napok múlva meghalnak). Ivartalanítani kéne még most vemhesen a cicát, mert lehet gennyes méhgyulladása, daganata...A kiscicáknak meg gazdit találni nagyon nehéz lesz. Menhelyre nem tudod beadni őket, mert a menhelyek tele vannak. Várólistára tudnak felvenni és ha szerencséd van, akkor fél év múlva be tudják venni a 4-6-8 cicát, akiket addigra végig kell oltatnod(80.000-100.000 ft) Azok tiltakoznak a vemhesen ivartalanítás ellen, akik még nem láttak menhelyen beteg és sérült cicákat. 15 évig élhet egy cica és ez idő alatt, ha nincs gondos gazdija, akkor borzalmas dolgok történhetnek meg velük. Csak egyetlen példa a sok ezer közül:

[link]

[link]

2009. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Utolsó: még csak az első linket néztem meg hát ez szörnyű. KI lehet ennyire aljas, hogy lefejezi a cicákat ? :(((

ez rettenetes. Rendesen félek, milyen lehet az ilyen ember...

2009. máj. 5. 10:56
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp próbálkozz a hirdetéssel a neten.Nekem pozitív tapasztalataim vannak,pedig házi cicákról adtunk fel hirdetést,még csak a színük sem volt különleges.

Pl. haziallat.hu whiskas.hu de ha a google-ben utánanézel még több hirdető oldalt is találhatsz,nekem az első vált be.Sok sikert,ne add fel!

2009. máj. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mi lesz, mert még csak kicsit gömbölyűbb a hasa, lehet nem is lesz cicája, nem tudom.

Mostmár mindenképpen meghagyjuk őket, mert mióta tudja, hogy nem hagyjuk meg a cicákat mindig csak akkor hozza haza amikor már szép nagyok és akkor már megsajnáljuk őket :))

Mindenképp hirdetni fogom őket.

2009. máj. 8. 11:19
 16/16 A kérdező kommentje:
Ja és ők is sima házi cicák, bár néha olyan színük van, hogy ilyet még nem láttam :DD majd teszek fel róluk képeket is szerintem, úgy hátha könnyebben elviszik. Amúgy is ingyen adnám és még házhoz is vinnénk.
2009. máj. 8. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!