Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hivatalos tenyésztők, kenelek?

Hivatalos tenyésztők, kenelek?

Figyelt kérdés

Hol tudok utána nézni, hogy egy, az interneten kinézett kenel, tenyésztő hivatalosan végzi e tevékenységét!

Gondolom valahol be kell jelenteni magukat, de mégis hol járhatok utána?

Kiskutyát szeretnék venni lehetőleg Kelet-Magyarországon, de csak pestiekről hallok jókat, mi van ha rosszat választok?


2009. máj. 20. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A MEOE helyi szervezeténél vagy az adott fajtaklubnál nagyon szívesen adnak Neked segítséget.

www.meoe.hu

2009. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Milyen fajtájú kutyát szeretnél venni?
2009. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A MEOE-nél kell bejelenteniük magukat. Ha náluk érdeklődsz, felvilágosítanak.

De ha interneten kinézel magadnak egy kennelt, előbb csak érdeklődési szándékkal látogass el hozzájuk egy elbeszélgetésre. Hogy el tudd dönteni, felelős tenyésztő vagy csak fémjelzett szaporító, ez az oldal ad támpontot: [link] Bátran olvas át az egészet.

Melyik fajtáról van szó?

Miért nem menhely?

2009. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok! Nem értem, ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne, tenyésztőtől, miért kell rögtön a menhelyi kutyákkal jönni? Miért baj, ha ismerni szeretné a kiskutya származását, és garanciát szeretne, hogy nem fog súlyos ezreket az orvosnál hagyni, mert beteg kutyust vásárolt?

A kérdező szerintem komolyan áll a kutya vásárlás elé, nem rögtön az expressz hirdetéseket böngészi, és megveszi a legolcsóbb kutyát, hanem megbízható TENYÉSZTŐT keres.


A MEOE segíthet egyébként, ha nem vagy biztos, hogy szaporítót, vagy tenyésztőt találtál.

Én is Kelet-Mo-n lakom, bizony erre tényleg sok a szaporító, nagyon körül kell nézni.

Ne engedd, hogy a kutyust a helyedbe vigyék!

Igenis menj el, és nézz körül, Te válassz kiskutyát/vagy Ő Téged!/Az összes kutyát nézd meg, hol tartják, milyen körülmények között, lakásban-e, vagy kinn, a kert végében, disznóólban.

Amennyiben rosszak a sejtéseid, nem muszály a kiskutyát megvenni, rögtön az első helyen.

Üdv.

2009. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen-olyan koszorús MEOE mestertenyésztők között is akad csaló.

Az olcsókutya-oldalon lehet olvasni ilyen hivatalosan elismert mestertenyésztők által becsapott szerencsétlenekről.

Ismerek én magam is olyan aranykoszorús mestertenyésztőt,aki halott kutyák törzskönyvével "tenyészt"innen-onnan összeszedett tk nélküli kutyákat.

Minjdig haver bíróhoz viszi a kutyáit,és gyűjti a címeket.

2009. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, de attól még valaki akarhat törzskönyves, fajtatiszta kutyát, ha neki az tetszik, abba szerelmes, és ha valami olyasmit szeretne vele kezdeni.

Szerintem is hívd fel a MEOE-t, és ha a közelben van amit kinéztél, akkor szánj rá időt és menj el, a látottakból egykét dolgot meg lehet állítpítani. Esetleg keress olyanokat akik abból a kennelből vettek kutyát.

2009. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közeletekben valahol kutyakiállítás van,oda is érdemes elmenni tenyésztőkkel ismerkedni,tájékozódni.
2009. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!