Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet, ha ezt reagálom...

Jó ötlet, ha ezt reagálom majd? Lent.

Figyelt kérdés

Macskám egy igazi harci cica, folyton harcos. Nagyon sokszor eldurvul a játék. Nyáron találtuk, panelcica lett belőle, így nincs mellette egy másik cica, akivel harcolhatna, főleg engem "támad".

Ha ülök, rám ugrik és harapdál. Jó megoldás lenne erre, ha azonnal felállok ás hátat fordítok neki? Egy idő után megértené, hogy nem szabad? (Hasonlót láttam egyszer a "Póráz két végén" c. műsorban, ahol a kutya felugrált a gazdájára.)


2011. okt. 30. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is nézem azt a műsort és ha elmész és szidod hogy nem szabad akkor rájön hogy nemszabad..
2011. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A macska nem kutya. Ami beválik a kutyánál, közel sem biztos, hogy azzal a módszerrel nevelhető a macska. Ha felállsz és elsétálsz, játékra hívásnak tekintheti és utánad fog futni. Ami inkább beválik, az a következő: mikor rádugrik, kapd el a nyakbőrét és kicsit rázd meg, közben szólj rá, hogy nem szabad. A harapásnál két ujjal koppints a szájára, szintén rászólva. Jó néhány hétig kell következetesnek lenned, lassan fog javulni. Nekünk is mentett cicánk van, mikor idekerült, ő is harapott. Ha nem tetszett neki valami, odajött és megharapta a lábfejemet, nem durván, de azt sem engedtem. Most már eljutottunk oda, ha indulunk ki a lakásból, szépen leül az előszobában és nem akar kirohanni.
2011. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam hogy elmegyek, hanem hátat fordítok neki. Ez úgy esik le neki, nem játszom vele, ha durva.
2011. okt. 30. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
De ő nem tudja, hogy durva! Csak játszik, mint a cicák. Attól, hogy szó nélkül hátat fordítasz, egyáltalán nem "esik le " neki, mit akarsz.
2011. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!