Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha bolhás a...

Mit csináljak ha bolhás a macskám (volt:nyakörv fürdetés, minden de semmi)?

Figyelt kérdés
lány macska
2010. nov. 7. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a bondban vagyunk mi is.Fürdettjük de hiába.Sok bolhától megszabadul de marad benne és 2 nap múlva megint tiszta bolha.Amiért a miénk kicsi nem lehet még nyakörve és bolha elleni szereket sem használhatunk.Volt felnőtt cicánk is.Az ő bolháit viszont kiirtottuk(ajánlom neked is hogy ezt tedd)állatorvostól kérj valami szert.Ő majd tudja hogy mit kell adni a macsknak.
2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Frontline Combo

ha a nyakörvet jó helyen veszed akkor kell,hogy használjon...

2010. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, benti macska-e, ha igen, akkor a fekhelyét is érdemes lebolhaírtózni.
2010. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ami írtál az semmit nem ér.

Menj el orvoshoz, és kérj tőle bolha írtó cseppet.

( mond el neki hogy kb hány kiló a macska, mert súlyra van )

Ez egy ampullában van benne, és a mkka bőrére kell csepegtetni, úgy hogy a szőrt széthúzod. Lehetőleg ne egy helyre mert szétfolyik a szőrén, és akkor az megint nem ér semmit. A gerinc vonalán.

Ez kb 24 órán belül felszívódik, addig lehetőleg ne simogassátok ( letörlitek ) és eső víz ne érje.

Ha már felszívodott akkor a benne lévő bolha ha megcsípi akkor fog elpusztulni.

Egy hónapig védi az állatot.

2010. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi de most cseppeltem be amikor írtam a kérdést
2010. nov. 7. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyógyszertárban vagy normálisabb állatorvosnál lehet kapni a bayer-nek egy advocat vagy valami hasonló nevű bolha elleni készítményét. a cica kg-ját kell nézni és lehet adni kisebb cicáknak is. A nyakára és a gerint vonalára kell csöpögtetni úgy ahogyan előttem is írták! :) Frontline és társai szerintem semmit sem érnek, pénz kidobás az egész!

2010. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen cseppeket használj, amit a lapocka közé kell rakni, a bőrre.


Állatpatikában / állatorvosnál lehet kapni. Nem túl olcsó, de az tuti h hatásos!

2010. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk bolhák ellen használt a frontline spot on, de az CSAK bolhákra jó, az Advocat viszont atkára meg féregre is elvileg, most azt fogjuk adni. A fürdetés meg a nyakörv semmit se ér, nyakörvvel különösen vigyázz, életveszélyes, beakadhat bármibe és a cica megfojtja magát, arról nem is beszélve hogy ha túl szoros belenő a húsába.
2010. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A cspegtetés sem röktön hat.

De egy hét múlva már biztos hogy nem lesz benne bolha. Max bolha kaki.

2010. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is bolhásak voltak a cicáim és sokáig küzdöttem vele. Fürdettem őket bolhairtós samponnal, de nem sokat használt végül vettem chemotoxot, a por állagút, az jó mindenféle élősködő ellen. Azzal szórtam be a padlót, aztán porszívózás, felmosás neostomosannal. Minden takarót, szőnyeget ha lehet ki kell mosni amin feküdtek. Utána jött a macskára rácseppenthető bolhairtó. Az a lényeg, hogy bolha nem csak a macskán van, hanem a környezetében is és azok másznak rá vissza. Az egyszerűbb módszer, ami anyukámnak jött be, a Biokill spray. Remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!