Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a szobacicámat fürdetés...

Lehet a szobacicámat fürdetés után hajszárítóval szárítani a bundáját?

Figyelt kérdés
2008. okt. 16. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha azt akarod, hogy a cica depresszióban végezze be és világgá szaladjon, akkor megpróbálhatod. A macskák nem igazán szeretik a hajszárítót (és a porszívót sem), de lehet, hogy a te cicád kivétel.

Amúgy sokkal jobb a cicának, ha önszárad, nem pedig "kényszerszárítják". Persze csak akkor, ha megfelelő idő van a lakásban, és nem fog megfázni. Amíg szárad, addig is tisztálkodik, rendezi magát. Ez pedig leköti.

2008. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Lehet,csak messzebbről,meg tegyél a hajszárító elé egy vékony törölközőt(ami átengedi vmilyen szinten a hőt) és akkor nem lesz semmi baj :) //tapasztalat//
2008. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Hááát, az enyémet a hajszárító (és porszívó) puszta LÁTVÁNYA a szekrény mögé vagy az ágy alá kergeti. Azt hittem, csak az én kis drágám ilyen kis érzékeny, de ezek szerint nem. A fürdetés egyébként nálunk horrorfilmbe illik, ahogy reagál a vízre... Így még csak 2x volt fürdetve, egyszer, amikor kiment, és piszkos lett, egyszer meg amikor korpás volt a bundája és kiszáradt a bőre (utóbbi esetben nem tudtam, helyes-e a fürdetés, de végülis megoldotta a problémát)
2008. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, csak úgy otthagy, mint a szél...:))))

Félnek tőle.

2008. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell fürdetni egy szobacicát....? Komolyan kérdezem, senkit nem akarok sértegetni.
2008. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, ha hagyja :)
2008. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

És miért kell egy olyan embernek fürdeni, aki mondjuk: irodában dolgozik, és nem mondjuk építész, aki mindig piszkos?

Na, ez alapján logikázd ki, hogy miért kell egy szobacicának is fürdeni.


Az enyémeim bírják a hajszárítót. Úgy kerültek hozzám, hogy valami rohadék (bár megdögölne) berakta a 2-3 hetes macskákat a telepre. Tenyérnyi kismacskák voltak, de nem ketten-hárman, hanem tizennyolcan. Még szopniuk kellett volna, de el lettek választva, több cicus eltávozott (nem csodálom és ilyenkor őszintén kívánom, hogy ugyanolyan kínok közt dögöljön meg, senkinek sem hiányozna), mert beteg is volt köztük. Az enyémeim közül páran megmenekültek, mindig meg kellett őket törölgetni, egyszer még pár hetes korukban egy nagy fürdetésen is részt vettek és ott rá lettek "szoktatva" a hajszárítóra.

Szerintem a cicák nem nagyon bírják, hangos is, erős is. Az én esetemben persze bírják, meg szeretik, de ez egyértelmű, hogy miért :) Először kapcsold be a hajszárítót, nézd meg, hogy mit csinál, ha nem tetszik neki ne erőltesd! Inkább jól töröld meg, ha fáradt akkor csavard be egy törölközőbe, hagy száradjon. :)

2008. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet a macskát összehasonlítani egy irodában dolgozó emberrel? A macskák tisztálkodnak, rendben tartják magukat "macska módra".

Én sosem fürdettem az enyémet, nem is fogom kínozni ezzel, mert gyönyörű tiszta a szőre.

2008. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Az én cicám félig szobacica,és nem is terveztem a fürdetését, de mivel a párom teherautója alatt bandázott és tiszta kosz meg gépzsír vagy mi lett,muszáj volt. Utána jól megtöröltem, és megmutattam, bekapcsoltam előtte a hajszárítót. Gondoltam ha fél tőle, hagyom a francba, de simán odajött hozzám és hagyta magát félig-meddig megszárítani. A hasán annyira nem szerette...:) lehet őket szárítani,de ha fél tőle,inkább ne erőltesd.
2008. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
39%
Ha hangos a hajszárító tuti elfog futni mert megijed tőle.
2008. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!