Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyszerübb cica fürdetés?...

Egyszerübb cica fürdetés? Nememgedi rendesen kiirni amit szeretnék ezért bövebben lent

Figyelt kérdés

Ti hogy tudjátok a cicátokat megfürdetni?:) Nálunk szinte lehetetlen:) kiugrik a kádbol, és mire visszateszem és letudom tusolni kész káosz:) mostis tele vagyok karmolásokkal, mert kb 1 orája fürdettem meg:)

nemtudtok valami jo modszert amivel egyszerübb a fürdetés?


2009. szept. 30. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg úgy,hogy a nyakánál a bőrt megfogva "lógatod". Kiskorukban az anyja is így "szállította" őket és ez kicsit megnyugtatja. És ne zuhanyrózsával,hanem a kád vízcsapja alá tartsd,mert a zuhany ijesztőbb neki.

2009. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Mi a retkes rossebnek kell azt a szerencsételen macskát fürdetni?! Tisztán tartja az magát! Csak tönkreteszed a szőrét.
2009. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Szia!

Én először is azt tanácsolom neki, hogy ne tus alá tedd a macskát, hanem próbáld meg kis lavorban fürdetgetni. Én így szoktattam hozzá annó a macskámat a fürcsihez. Tegyél a lavorba olyan könyök meleg vizet, amit a macska elbír, és próbáld meg locsolgatni a vízzel. Egy idő után hozzá kell szoknia. A zuhany alatt azért nem jó, mert nem biztos hogy az a víz neki jó, illetve lehet hogy neki az túl meleg. Próbáld ki, hidd el megszokja egy idő után. Csak türelmesnek kell lenni vele :D

2009. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi szépen a tippeket:)

2. válaszoló: mert egy idő után koszos, és büdös lesz..

2009. szept. 30. 17:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne próbáld a nyakbőrénél lógatást, mert letépi a bőrt a kezedről és még idegesebb lesz, azon kívül egy két dekás macskának nem rossz, de mondjuk 3kilós macskát a bőrénél fogva emelgetni? Mese habbal, hogy nem rossz neki.


Én mindig a csuklómon beállítom a víz hőmérsékletét, és jobbára el sem zárom a fürdetés alatt, akkor nem kell szarakodni megint a beállítással. Ne legyen túl erős a vízsugár. Készíts mindent oda, ami kell, legyen közel, ne kelljen még kotorászni is.


Általában ketten csináljuk, mert valakinek fognia kell, hogy ne ugorjon ki, és ezt nehéz összeegyeztetni a samponozással és öblítéssel. Ne szorítsátok nagyon, minél erősebben fogod le, annál idegesebb lesz. Közben folyamatosan, kedvesen beszélj hozzá, és hajoljatok kicsit közelebb hozzá, ne érezze úgy, hogy csak benyomjátok a kádba. Persze, a fejeteket ne nyomjátok hozzá azért, nem tudom a milyen vad, nehogy szemen vágjon. A mosdókagyló elvileg jobb, mert ott nem kell lehajolni, pont jó magasságban van, nekem nem jött be, de kipróbálhatod. Ha a zuhany elér addig az szuper, ha nem, akkor kancsóba langyos víz, bár elég idegesítő töltögetni a kancsót, mert egy adag úgy sem elég.


Az én cicám nem vad, a fürdésért mondjuk nem rajong, de soha nem karmol meg, ki sem engedi a karmát, csak a mancsaival öleli a karunkat, meg kiugrani próbál. Megfigyeltem, hogy nincs kétségbe esve, ha lehajolunk hozzá, és "kapaszkodhat" a karunkba (ez kb azt jelenti, hogy félig rámászik a segítő neki lelógatott karjára, kiengedett körmök nélkül, és akkor nem kapálózik, meg mozgolódik, hanem tűri a fürdetést, és a szemét sem mereszti ki olyan ijedten), vagy magunkhoz emeljük feljebb és úgy zuhanyozzuk (ahogy a macskát emelni kell, egyik kéz hóna alá, másik alátámasztja a hátsó lábait). Mikor magam fürdettem, akkor nem volt, aki felemelje nekem, vagy megtartsa és odanyújtsa neki a másik karját, hogy legyen mibe kapaszkodnia, így elég kétségbeesett volt, szóval a végén bemásztam a kádba hozzá ruhástól, guggoltam a térdemre tettem és úgy fürdettem meg. DE ilyeneket, csak akkor próbálj ki, ha megbízol annyira a macskádban, hogy nem mar össze. Engem se így, se úgy nem bánt, de a közelség nagyon megnyugtatja, amúgy stresszes lenne a fürdés. Én minden esetre tök elképedtem, hogy mennyire elmúlt a kétségbeesése, amint érezte, hogy ott vagyunk és kapaszkodhat belénk/hozzánk bújhat. Nagyon édes kis majom.


Ha ez nem megy, mert nagyon mar, akkor szerezz valakit, aki lefogja neked. Felül a lapockájánál tartsa határozottan kicsit lefelé nyomva, mikor a hasát mosod, akkor hóna alá nyúlva emelje meg, és óvatosan tartsa a hátsó lábait, nehogy rúgkapáljon és kimarjon vele. Most kb ennyi jut eszembe, lényeg, az is amit az elején írtam, az előkészületek és ne hangoskodjatok, még, ha kiröhögitek is halkan, mert szerencsétlen eléggé fél így is, a hangoskodás csak beteszi a kaput. :) Sok szerencsét!

2009. okt. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a beszélj hozzá rész: sokan nem tudják, hogy mi a fenét mondjanak neki, hát csak simán mosolyogva kommentáld neki amit csinálsz. Akkor a hangszíned is jó lesz, meg úgy is szolgáltat témát. Pl.: iigen, zuhanyzunk, széép tiszta leszel, neem örülsz ugye?, iigen samponozunk, naa mindjárt kész leszel, neeem, nem ugrunk ki, még egy kicsit maradjál stb. Ez így hülyén hangzik, de széles mosollyal ilyeneket halandzsázva pont el lehet találni azt a nyugtató hangszínt. Lehet, hogy csodát, nem tesz, de számít. ;)
2009. okt. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én egyedül fürdetem mindig. Először is elég jól beöltözök, pufi mellény, vastag pulcsi rá. Lehet h nevetséges, de sajnos átkarmol a pulcsin is. Mielőtt neki álnál, készíts elő mindent. (lavor, langyos víz, sampon, öblítő víz, száraz törölközők) Én nem tudom lavorba megfürdetni ez lehetetlen számomra, nem tudom vízbe tenni, ezért a leteszem a cicám egy törölközőre, és szépen a kezemmel viszem rá a samponos vizet, közbe beszélek hozzá, hozzám tud bújni...így elég nyugodt, öblítésnél van vele a baj, amikor mosom le a kis bundáját. előfordul h felszalad a hátamra vagy megkarmol. Aztán jól bebugyolálom száraz törölközőbe, ami leissza róla a vizet, egy másikkal még szárazabbra törlöm, majd hajszárítóval megszárítom, eleinte nem viselte el, most már szereti, nyújtja minig a szárítóhoz a vizes lábát, közben mosakszik ő is, és már fésülni is tudom közben. Én így tudom fürdetni a cicámat, de a lényeg, hogy az elején készíts oda mindent, hogy ne fürdetés közben kelljen szaladgálnod, és az ajtót csukd be!
2009. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Macskát öncélúan fürdetni egy baromság. akkor szükséges, ha különösen koszos, pl szurokba, olajba..stb lépett. amúgy meg békén kell hagyni, tisztul ő magától, nem hiába mosakszik. ezt állatorvos is így mondja.
2009. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha büdös lesz a macska, annak egészségügyi oka van. ha kandúr, akkor el kell vinni ivartalanítani és nem lesz büdi. a macskák amúgy elárulom, hogy gyűlölnek "fürdeni" és semmi szükségük nincs rá, hacsak nem valami káros anyaggal szennyeződtek!
2009. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is hasznosak a tanácsok, ha nem akarja "öncélúan" fürdetni, mert ha mondjuk magára borít a macska egy flakon étolajat, vagy valamitől ragacsos lesz, akkor muszáj megfürdetni és jobb úgy neki állni, hogy tudja mire számíthat, meg hogy a legegyszerűbb, mint, hogy annyit tud az egészről, hogy néhány okos bebüfögi, hogy macskát fürdetni hülyeség. Nem azt kérdezte, hogy hülyeség-e macskát fürdetni, hanem azt, hogy hogy kell.
2009. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!