Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy létezik macskákn...

Igaz az, hogy létezik macskáknak fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Csak mert muszály lesz valamit csinálnunk, 3 lány és 1 fiú macskánk van...

Ivartalanításra nem telik.. föleg, hogy legalább 3 macskát kéne...


2011. nov. 7. 14:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

[link]


ezt olvasd el pls

2011. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én Ovarisot adtam a cicának. Hetente fél szem kellett, és nagyon olcsó...de csak addig még nem jött össze a pénz az ivartalanításra. Hosszú távon nagyon káros rájuk nézve. Nem kell egyszerre mindhármat. Szépen szedik a fogamzásgátlót, és egyesével, ha össze jön a pénz ivartalaníttatod őket. Érdemes a kandúrt is, na nem a nőstényeid miatt, hanem mert a nőstény macskák szinte egész évben tüzelnek, ilyenkor a kandúrok verekszenek a kegyeikért, és képesek beugrani kutyák közé is, vagy autók alá. Amikor tüzelt a lány cicám, naponta szedtem össze az utcáról az elütött kandúrbandikat. Ráadásul a gyönyörű sziámi cicám (kandúr), ahogy ivarérett lett el is tűnt. A következő már búcsút mondott a heréinek, és köszöni szépen jól van, teljes életet él, és nekem sem kell attól rettegnem, hogy elütik, elkóborol, vagy kikaparja a többi a szemét, verekedés közben.
2011. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Bocs, OVARID.
2011. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az a doki, akihez én járok külföldön is sokat praktizált. Az ország egyik, ha nem a legjobb macskás dokija. Nem hajlandó fogamzásgátlót adni a macskáknak a súlyos mellékhatásai miatt. Azt mondja, nyugaton ez már olyan súlyos műhibának számít, hogy az orvosról leperelhetik a gatyát vagy elveszíti a működési engedélyét. Egyébként minden évben szokott lenni ivartanítási akció az országban, a Zöld Zebráé pont most ért véget:


[link]

2011. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Korábban kipróbáltuk a macskáinknál, és kis idő múlva mindkettőnek "nőgyógyászati problémái" lettek. Vérezni kezdtek alul és nyilvánvaló volt, hogy a hasuk is fáj. Miután abbahagytuk az adását, elmúltak a tünetek. Minket is lebeszélt róla az állatorvosunk. Elmondta, hogy a fogamzásgátlót szedő macskák nagy részénél később rákot diagnosztizáltak, és külföldön ezt már nem használják (ahogy az előző válaszoló is írta). Mi az ivartalanítást választottuk. Így biztonságosabb és hosszútávon egészségesebb is a macskáknak. Én a helyedben megpróbálnék az önkormányzatnál érdeklődni, hogy kaphatsz-e némi támogatást az ivartalanításra. De mi sem egyszerre ivartalanítottuk a macskáinkat, nekünk is be kell osztanunk minden pénzt. Próbáld te is így. Más választásod úgy sincs. Elvégre gondolom nem akarod később kitekerni a születendő kismacskák nyakát? Ugye nem?
2011. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hosszú távon, az ivartalanítás sokkal jobb mindenkinek. Tekintve hogy ha a kandúrod ivartalanítod, az akciós akcióban akár 3500, 4500 forintból kijöhet.

Ha a nőstény macskáid ivarosak maradnak, az még a szomszéd macskák nélkül is veszélyt jelent rájuk. Ugyanúgy fogékonyabban a méh/petefészek problémákra, az emlő/tejmirigy gyulladásra. Ezért mindenképp ivartalanítsd.

A fogamzásgátlót tenyésztők szokták használni, hogy kíméljék a nőstényüket.

[link]

Meg lett hosszabbítva az akció, szerintem gyorsan keress egy részvevő rendelőt, és tegye össze rá a család a pénzt.

2011. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha pedig ennyire nincs pénzed, akkor ne tarts macskát!

Már elnézést, de ha felelős gazdi akarsz lenni akkor igenis spórold össze azt a pénzt, vagy pályázz alapitványoknál ahol szoktak ingyen, vagy olcsón ivartalanítani. Nem mondok semmit hogy hol, neked is van google-ed, ennyit megtehetsz a macskáidért.

2011. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!