Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék nem félni a...

Hogyan tudnék nem félni a kicsi állatoktól?

Figyelt kérdés

Bevallom, ez egy elég vicces kérdés.


De az a helyzet, hogy valamiért eléggé tartok a kicsi állatoktól. (Pl. macska, vadászgörény. A pókoktól és kígyóktól viszont a legkevésbé sem.) A nagy állatokkal semmi bajom, van lovam, dolgoztam lovak, szarvasmarhák, struccok és sertések között, tőlük kicsit sem félek.


A macskáktól és görényektől sem kifejezetten félek, csak nem tudok bennük megbízni, mert mindig azt hiszem, hogy belém harapnak, vagy megkarmolnak (ez utóbbi a macska esetében)...


Vajon, ha sok időt töltenék velük, akkor "megbarátkoznék" velük?


2011. nov. 10. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ha megismernéd őket, nem félnél tőlük. Talán azért van ez, mert a macska és a vadászgörény képes kiszámíthatatlan, hirtelen mozdulatokra. Hidd el, egyik sem tud akkora kárt tenni benned, amitől életveszélybe kerülnél :-) Szerintem egy strucc veszélyesebb, de úgy látszik, őket ismered. Ha megismered őket, megtanulod, hogy melyik macska karmolós, mik a jelei, ha nem akar veled haverkodni és esetleg karmolni készül. A görény mondjuk más tészta, egyszer a barátnőmnek volt egy. Ha szabadon volt a szobában, csak felhúzott lábakkal lehetett ülni, mert szaladgálás közben ráharapott a nagylábújamra :-)))
2011. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam is kb így van, csak a hörcsögtől félek a görénytől nem.XD hát igen, a macska nem bánt, azzal gyorsan megbarátkoznál, viszont egy görény tényleg kiszámíthatatlanabb és hamar felhúzza magát viszont ha harap akkor nem kicsit (tapasztalat...), de szerintem próbálkozz haverkodni velük, megéri amilyen kis lüke állatok :)
2011. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a félelem az ismeretlenből ered, természetesen meg tudnál velük barátkozni. Azon, hogy nem ismered a gesztusaikat, hogy mikor mire készülnek, könnyen lehet segíteni.
2011. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem kell félni, mert úgyis csak annyit karmol egy cica, mintha valaminek a sarkával megkarcolnád magad, azt meg tudod hogy nem annyira fáj. az enyém csak akkor karmol meg harapdál amikor játszik, egyébként magától nem. teli vagyok karmolásokkal, de nem bánom, mert mókás :) amúgy meg le kell vágni egy picit a karmából és akkor még az sem fáj semennyire. inkább a kis hülye pici fogai durvák. de csak játszik, nem kell haragudni rá :)
2011. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!