Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális, hogy falun csak...

Ez normális, hogy falun csak úgy földhöz csapkodják az újszülött kiscickat?

Figyelt kérdés

Én is falun lakok, nem ezért mondom, de az idősebbeknek ez szerintem normális. Nem is tudják, hogy ez bűn.

Na szóval szeretnék egy kiscicát, ezért elmentünk egy rokonomhoz, akinek vannak macskái és megkérdeztünk vannak-e kicsik? Erre nevetve azt mondta, hogy 2 órája vitték el őket a dögtelepre. És ez máshol is így van. Azt mondják menjek ki az utcára és fogjak egy macskát, mert úgyis annyi van.


2009. máj. 11. 15:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%

ha nem kinozzák a macskálat, hanem gyorsan megölik öket, akkor nem bün,

csak embert ölni bün

2009. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális. Sajnos a nagyrészük nem értené meg, nekik az állati élet nem érték. Amúgy tényleg jó ötlet, hogy kimész az utcára és fogsz egyet, mert te legalább rendes ellátást adnál neki, oltást, jó tápot kapna (gondolom). Ivartalanítod, vagy ha szül, gazdát keresel a kicsiknek. Sokkal jobb dolga lenne. Nem akarlak lebeszélni a kiscicáról, mert ők tényleg aranyosak, de az is egy lehetőség, amit írtam.
2009. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

Ez nálunk is megszokott, pedig én megyeszékhelyen élek...

:( én sosem tudnám megtenni. De tényleg sok a kóbor cica.


De amit neked mondott az ismerősöd... hát azért ez kegyetlenség.

Nekem egyszer barátnőm mondott ilyet. Találkoztunk, kérdeztem miújság erre nevetve újságolta, hogy most születtek meg a kiskutyák, de a mamája kitekerte a nyakukat.

Hát nem volt semmi, hogy ott voltak a lépcsőn a halott kiskutyák, gondolhatod... meg se mertem szólalni, sírni se tudtam hirtelen hazajöttem és bezártam az ajtót és nem is beszéltem barátnőmmel sokáig. Persze ez nagyon régen volt, még gyerek voltam...

De szerintem ez szörnyű!!!!

Azt még meg tudom érteni, hogy sok embernek ez nem jelent olyan nagy gondot, muszáj velük valamit kezdeni és ezt látja jónak... attól még lehet valaki jó ember, és sajnálhatja őket. De hogy szinte még büszke is legyen rá, hát az műár sok!!!!


Én sosem tudnék ilyet tenni. Olyan kis aranyosak, nem tudnám bántani őket.

2009. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem bűn, hanem bűncselekmény. Ellentétes az állatvédelmi törvénnyel. Állatorvos altathat, de csak úgy akárki nem ölheti meg a kölyköket.
2009. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Bűn. Van Magyarországon állatvédelmi törvény, de a betartatása még nem megy. Sajnos nálunk még nincs olyan szinten az állattartó kultúra, hogy egyáltalán az emberek felfogják, hogy miről van szó. Nemcsak az az ember hibás, aki ezt megteszi, hanem a környezete is, hogy hagyja. Nyilván az is gond, hogy nincs pénzük az embereknek az állatok ivartalanítására, de nem ez a fő gond. Mindegy, hogy mennyi pénzük van, ameddig nem érzik a fontosságát. Ezen az oldalon naponta lehet olvasni olyasmit, hogy nem ivartalanítanak, mert sajnálják az állatot, mert nem élhet így teljes életet, mert nem lesz boldog, mert a doki azt mondta, hogy szülnie kell egyet a kutyának/macskának. Nemcsak az emberek tudatlanok, de az állatorvosok többsége is. Tények támasztják alá, hogy az állatnak csak előnye származik belőle, mégsem tartják mérvadónak az Állatorvosi Kamara véleményét. Ezért még nagyon sok idő kell ahhoz, hogy ez a szemlélet Magyarországon megváltozzon. Addig viszont agyon fogják csapkodni az állatokat, mert ők nem számítnak.:(((
2009. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy mi annak látjuk, de nagyon sokan úgy gondolják, hogy sok van a cicákból, és nincs pénzük elvinni ivartalanítani. Ez nekik normális. Szerintem nem az. EGy ismerősöm szomszédja pl. vízbe folytja őket. Beledobja egy vödörbe, és ott hagyja őket. Sajnos egyszer a nagyimnak is meg kellett tennie. Azóta nem mer kiscicákat fogdosni. Nem volt választása, az anyjuk meghalt, mert széttépte egy kutya, ha nem teszi meg akkor éhen halnak, vagy őket is széttépik.
2009. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Abszolút nem normális. Akik erre vetemednek azokból kerülnek ki az abortuszpártolók. Inkább adja le menhelyre, de ez a dolog gusztustalan hogy újszülött kismacskákat szó szerint lemészárolnak...
2009. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Nekünk 2x születtek cicáink, de mindig megtartottuk őket. (Bár egyszer egy kan macska megfújtotta őket.) És elajándékoztuk a kicsiket, és később az anyacica elment a megmaradt fia miatt. Most 4 házzal arrébb lakik egy öregnéninél, a fiú cicát meg elütötte az autó.

Ha lenne macskám fiú kellene és Acanával etetném, oltatnám, de csak kint lehetne, de félek, hogy őt is elütnék. És nem is olyan könnyű cicát találni. :-D Ez végülis nem baj, mert legalább nincs nagy szaporolat.

Egyébként, aki a cicákat megölte annak van még egy németjuhásza, akinek tiszta vér, seb az egész bőre, a fülét vakarja meg minden. Megkérdeztem mi történt vele, erre azt mondta, hogy bolhás, de már kapott gyógyszert.

Ezt rosszabbul vettem, mint a macska ölést.

2009. máj. 11. 15:25
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Köszi, hogy 0%-ra lepontoztatok! Én is azt modntam hogy nem normális, de azért megkaptam. KÖSZI, mégegyszer!
2009. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Az én mamám is vízbe szokta folytani a kutyákat. És nem érzi ezt gondnak, igaz kb. 10 éve nincs állata (szerencsére). A kutyámnak születtek kicsinyei idén és elvitték őket, erre ő azt mondta nem baj, majd lesznek még a nyáron is. Mondom neki ez nem jó a kutyának és nem fogom engedni esetleg 2-3 év múlva. Erre azt mondta, hogy hülye vagyok és, hogy az anyamalacokat is azért tartják, hogy fialjon. Azóta nem nagyon beszélek vele.
2009. máj. 11. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!