Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális, hogy falun csak...

Ez normális, hogy falun csak úgy földhöz csapkodják az újszülött kiscickat?

Figyelt kérdés

Én is falun lakok, nem ezért mondom, de az idősebbeknek ez szerintem normális. Nem is tudják, hogy ez bűn.

Na szóval szeretnék egy kiscicát, ezért elmentünk egy rokonomhoz, akinek vannak macskái és megkérdeztünk vannak-e kicsik? Erre nevetve azt mondta, hogy 2 órája vitték el őket a dögtelepre. És ez máshol is így van. Azt mondják menjek ki az utcára és fogjak egy macskát, mert úgyis annyi van.


2009. máj. 11. 15:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%
EZ ÁLLATKÍNZÁS!!! az ilyen állatkínzóknak/gyilkosoknak börtönben a helye, sőt még a világban sincs helye!
2009. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
26%
Úristen a sok csuda!!!Az persze nem zavar senkit hogy embertársaitokat ölik meg!!és igaza van aki ezt teszi!!ha ekkora állatvédő vagy menj el és nézd meg hjány és hány millió árva macska van!!!legyen belőlük is árva??Legyenek menhelyen egész életükön át gazdátlanul??Legyenek kóbor macskaká???üsse el őket a kocsi??gondolkozzatok már.jóó állatkínzás de az nem hogy kiteszik az úton??Pontozzatook le tessék.remélem 0% lesz!!!De leszarom.ha ekkora nagy állatbarát vagy akkor adományozz az alapítványnak,vagy fogadj be macskát úgy mint ÉN!!!!A sok csuda:S:S:S:S
2009. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
63%
A sok csuda:D Miféle paraszt vagy te? Te falusi sz*rházi! Ivartalanításról nem hallottál még te r*hadék?
2009. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
53%

16:21-es vagyok.

általában nem érdekelnek az értékelések, de ezen most felháborodtam.miért kellett lepontozni? azért, mert leírtam, hogy errefelé milyen módszerek léteznek még? lehet, hogy rosszul hangzanak, de tudomásul kell venni azt, hogy ez egy létező probléma, ilyenek vannak.attól, hogy nem akarunk tudni róla, esetleg 0%-ra értékeljük a válaszokat, még ugyanúgy lesznek.

arról nem tehetek, hogy a nagymamám ilyen, ő már nem fog tudni megváltozni..mi viszont igen, de ezt semmiképpen nem úgy kell elkezdeni, hogy a homokba dugjuk a fejünket, mint ahogy azt pár hozzászóló/olvasó teszi.

leírtam azt is, hogy nem tartom ezt normális dolognak.

mi volt ebben a hiba?

2009. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
65%

Te kis csuda.:)

3 kutyánk van,mindegyik jól tartva, három családtagom mind alapítványnak adja a pénzét,gyakran viszünk eledelt,játékot és pokrócokat a menhelyekre, még is állatkínzásnak tartom az ilyet.

Bunkó volt a megfogalmazásod és buta...Mert én pl. még is állatkínzásnak tartom ezt,bár a kóbor állatok elszállásolására mégsem tudok megoldást.

Máskor gondolkozz,mit írsz.


Zyklon

2009. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem ülnenek a falusi emberek reggel 6tol zárásig a kocsmaban,akkor talan lenne pénzük ivartalanitásra.Mert nem hiszen hogy mindenkinek egy tucat lány macskaja van otthon.Butaság hogy nem tud kigazdálkodni annyi pénzt.Nem érdekli,csupán arrol van szo.ebben az esetben pedig törjön keze-lába,szenvedjen ő is.ugyis értenek a sirankozashoz,mert a kocsma és az orvosi rendelő a 2leglátogatottabb hely.én szüleim is ilyenek voltak.mondtam is rajuk gyerekkoromban kígyót-békát.ma mar szerencsére nincs macskajuk.ha lenne biztos ivartalanitva lenne,hisz tudjak,a szememben az sem jobb egy csecsemőgyilkossagnal.
2009. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sokan élnek ezzel a "lehetőséggel". Nem tudom megérteni őket, hogy hogyan képesek elszámolni a lelkiismeretükkel. Én szerintem nagyon sokáig nem lennék képes aludni, ha a kezeim által halna meg egy ártatlan kis állat.

Nagypapám egyetlen egyszer ölt meg egy kiscicát. Szegény pár hetes volt csak, teljesen le volt fogyva, az anyjának nem volt elég teje, a fejlődésben teljesen le volt maradva a testvéreitől, az anyja nem nagyon törődött velük és látszott rajta, hogy csak szenved és esélye sincs. Sírtam nagyon és papámra is haragudtam, hogy hogyan volt képes erre, abban a pillanatban szívtelen embernek tartottam (mondjuk ő nem a "nyolcszor földhöz csapom és ha kell még kilencedjére is" módszert alkalmazta, hanem olyat, hogy egyből meghaljon és ne szenvedjen mégjobban). Mamám elmondta utána, hogy papám is könnyes szemmel tette, de a cicának tényleg így volt a legjobb. (Nem élnek jó körülmények között, nem tudták volna kifizetni azt a pénzt, amit az állatorvos kér.)

2009. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
75%
Faluhelyen, vidéken ez bevett szokás.:( A "kedves" gazdával ugyanezt tenném. Egy jóérzésű, valamirevaló ember NEM tesz ilyet. Ha valamilyen okból nem ivartalaníttatja, legalább annyi becsület legyen benne, hogy jó gazdit keres nekik. Nekünk évek óta születnek kismacskák, de mindig jóó gazdikat keresünk nekik. Mondjuk az ilyen emberek csak a saját IQjukat "dicsérik" ezen tettükkel. Egy ember épp az embersége miatt EMBER. Hát, belőlük ez kimaradt...
2009. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
72%
A sook csuuda:S:S
2009. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
43%
Ellenzitek,ok.De ti hány állatot fogadtok be????Miért nem ti nevelitek a menhelyi állatokat,ha ilyen állatvédők vagytok???A naygidnak mennyi a nyugdija???40ezer ft-bol mit sporoljon még egy tucat kölyökre???Könnyen beszéltek,itélkeztek a gép mellől!!!Tudjátok,mennyi kaját eszik 6-8kölyök macska,kölyökkutya???Ellenzitek az abortuszt..hány gyereket fogadtatok örökbe???
2009. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!