Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy cicám...

Honnan tudhatom, hogy cicám csak "szünetet tart" az ellésben, vagy esetleg baj van?

Figyelt kérdés

6 éves cicám első elléséről van szó, tegnap éjjel virrasztottam mellette, az első két órában megszült 3 picit, de azóta semmi, pedig úgy érzem van még benne 1 vagy 2 cica, ahogy tapogatom a hasát. több helyen is olvastam, hogy előfordulhat, hogy " két részletben" születnek a cicák és 24 óra is eltelhet, mire újra belekezd. Azt is tudom, hogy akkor van nagy baj ha a szülőcsatornában akad el a pici és úgy húzódik el az ellés, de ezt kizárhatom, mivel akkor erőlködne, szenvedne... Ennek ellenére aggódok. Honnan tudhatom, hogy minden rendben és hamarosan folytatja az ellést, vagy esetleg "bennrekedtek" a cicák?

Az első 3at gond nélkül megszülte, egyet fejjel,kettőt farral előre. azóta jól van, nem kimerült, eszik (csak válogatós :)), meg mászkál is, ha a kicsik alszanak,de amint kicsit nyüszögnek, már bent van náluk. Tehát teljesen normálisan viselkedik.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. nov. 24. 13:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
6 éves macska első elléshez túlkoros - nem mellesleg felesleges szaporítani a macskákat is, van elég kóbor állat
2011. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

előző vok sztem fölösleges az orvos.Az előzők még nem láttak macskát :)

É

2011. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
már h lenne túlkoros?de nem is ezt kérdezték
2011. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

szerintem sem öreg :) nagyon jól elvan, úgy viselkedik mint szokot, csak hát természetesen anyás figyel a picikre meg minden, de "kajahangra" simán jön s mondja nekem h "ee e ee" a hasa olyan 5 óra körül még nagy volt azóta valamelyest visszább húzódott.

egyébként nem direkt "ellettük" tévedésből nőstény cica helyett egy kis kandúrt kaptunk (azaz mentettünk meg az előző gazdájától-beteg volt, fel fújódva, éheztették...)és mire az ivartalanításhoz jutottunk volna sikeresen összeszűrték a levet :S szóval mi sem így terveztük, de mostmár akkor maradnak a kiscicák :)

2011. nov. 24. 14:24
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

semmi baja,jól érzi magát,méhlepény elfogyasztva,mostmár nyugi.első ellésnél egyébként általában kevés cica van,és sztem a 2részlet is nagyon ritka.Sok örömöt hozzájuk:)

É

2011. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves É! Egyébként nagyon nagy élmény volt az egész :) Simán is ment, azt leszámítva h ágybanalvósak a cicáink és feltétlen ott akart megszülni, rendesen "harcolni" kellett vele :D kicsit vissza is tartotta emiatt, amiről meg azt írta valaki aki sok fialáson volt már túl a cicáival, hogy olyankor, megfigyelései szerint jobban elhúzódik az ellés. Ez pedig azért kicsit erősíti a gyanúmat a "2 részletet2 illetően.

Dokihoz este mindenképp elmegyek, rákérdezek nála is a dolgokra.

2011. nov. 24. 14:43
 17/21 anonim ***** válasza:

Nálam volt ilyen egyszer, megszült kettőt, aztán a következő másnap jött, farral. Segíteni kellett neki kihúzni, aztán még szült kettőt, szóval öten lettek.


A faros meg fekete óriási kandúr lett, nagymamám kedvenc macskája, de úgy, hogy előtte soha nem engedett be macskát a lakásba (kb. 90 éves volt) csak ezt, miután egyszer beleesett a kútba, és kimentette. (a macska esett bele a kútba) Bevitte, megtörölte, és utána bejárós macska lett belőle, nagymamám utolsó éveiben ott volt neki lábmelegítőnek. :)

2011. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

ÉS tudtad, hogy fog még szülni, vagy meglepetés volt másnap a 3 cica? a macska a két ellési szakasz között hogy viselkedett? meg tudod mondani esetleg hogy pontosan mennyi idő telt el közte?

Előre is köszönöm!

2011. nov. 24. 14:57
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak az volt gyanús, hogy kettőt szült, így figyeltük, aztán másnap, kb. 24 óra különbséggel elkezdett nyűglődni, meg erőlködni, fészkelődni. És utána megjelent a két hátsó lába a kicsinek, segítettem neki, kihúztam, és utána nem sokkal jött a többi. A kettő között nyugodt volt, szoptatta a kicsiket, ahogy kell.
2011. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja, lázat mérhetsz neki.
2011. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!