Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért pusztult el az ellésben...

Miért pusztult el az ellésben a ló? (alul)

Figyelt kérdés
Egy 16 éves kanca méhlepénye elszakadt és belső vérzése lett.A csikója még egy hétig élt,mert az anya állatot lefejték miután összerogyott,de sajnos elpusztult.A gazda hibája,hogy engedte,hogy egy ennyi idős lónak csikója legyen vagy nem játszott közre az életkora?
2010. máj. 21. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a versenylovakat is tenyésztik, ha versenyezni már túlkorosak. sztem nem ez volt a baj, hanem a belső vérzés. egy emberi szülésnél ilyenkor azért "nem megy rá" az anya, mert azonnal császároznak stb. nem volt lehetőség műteni.
2010. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

16 évesen miért ne ellhetne egy ló? Egyik imerősömnél nemsokára ellik a 20 éves kanca és köszöni szépen jól van.

Ez úgy tűnik egy szerencsétlenség volt. Bár nem teljesen értem ezt az elszakadás dolgot,mert ugye a méhlepény leválik és távozik,de mind1.

Egyik barátunknál gyakorlatilag kiszakadt a kanca méhe,sajnos ő rá is ment!

2010. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt is a méh szakadt le, és nem a méhlepény.

sajnálatos dolog, de megesik. Nem a kora miatt volt, fentieknek igaza van.

Paci gazdájának részvétem.

2010. máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Így legalább tudom,hogy nem a gazdija a felelős.Nagyon szerettem ezt a pacit.:(
2010. máj. 22. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Mert ott van mögötte a láthatatlan pára formájában lévő vizimókus aki harapdálja a fenekét, majd mikor a kiscsikó megszületik, bebújik a ló méhébe, és elkezdi belülről megenni, majd amikor az emberek felboncolnák, mivel pára formájában van, csak elillan a feltárt nyíláson
2010. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!