Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy cicám...

Honnan tudhatom, hogy cicám csak "szünetet tart" az ellésben, vagy esetleg baj van?

Figyelt kérdés

6 éves cicám első elléséről van szó, tegnap éjjel virrasztottam mellette, az első két órában megszült 3 picit, de azóta semmi, pedig úgy érzem van még benne 1 vagy 2 cica, ahogy tapogatom a hasát. több helyen is olvastam, hogy előfordulhat, hogy " két részletben" születnek a cicák és 24 óra is eltelhet, mire újra belekezd. Azt is tudom, hogy akkor van nagy baj ha a szülőcsatornában akad el a pici és úgy húzódik el az ellés, de ezt kizárhatom, mivel akkor erőlködne, szenvedne... Ennek ellenére aggódok. Honnan tudhatom, hogy minden rendben és hamarosan folytatja az ellést, vagy esetleg "bennrekedtek" a cicák?

Az első 3at gond nélkül megszülte, egyet fejjel,kettőt farral előre. azóta jól van, nem kimerült, eszik (csak válogatós :)), meg mászkál is, ha a kicsik alszanak,de amint kicsit nyüszögnek, már bent van náluk. Tehát teljesen normálisan viselkedik.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. nov. 24. 13:58
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

na... beszéltem a doktornővel és ő is azt mondta, h nyugi van, ha nem erőlködik meg szenved meg láthatólag jól érzi magát, akkor semmi baj nincs, cicákkal sem kell különösebben semmit csinálni, majd az anyuka tudja.

Valószínűleg kiscica se maradt benne, csak én aggódtam túl a dolgokat :)

Ennyit arról hogy megölöm a macskámat....

Annak aki azt írta h kb már szülésnél orvost kell hívni: dokinőnk is megmondta, h felesleges lett volna. a macska állat, tehát ösztönökkel rendelkezik, tehát megoldja, akkor kell csak orvos, ha elakad útközben a cica, vagy az anyuka láthatóan rosszul van, bágyadt, lázas, stb. de ezekről nálunk nem volt szó!

nagyon jó állatorvos egyébként, és nem arra hajt h minél több pénzt legombolj a gazdikról, ezért nem adja elő minden tüsszentésnél, hogy be kell vinni megvizsgálni...

Nincs azzal semmi baj, ha valaki megteheti és havonta minden szirszarért rohan a dokihoz az állatkájával, de nem kell felelőtlennek nevezni rögtön azt, aki nem így tesz!

(nyilván ha megtehetném, én is gyakrabban vinném őket)

2011. nov. 25. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!